Yhteistyössä

 


 

 

Lokakuu 2016

 

30.10.2016 (päivitetty 14.11.2016)

SAARIJÄRVEN VIHONVIIMEISET LOKAROISKAISUT 30.10.2016

Linkopallo

Yl: 1) Petri Kankaanpää Saarijärvi 61,02

M60: 1)  Seppo Ahlström SaPu 27,33

M70: 1) Kalevi Karmitsa SaPu 46,30

Yhden käden painonheitto

Yl 11,34 kg  1) Petri Kankaanpää Saarijärvi 11,44

M60 7,26 kg 1) Seppo Ahlström SaPu 12,02

Viimeiset riuhtaisut 30.10.2016 Tervo

Liitosaapas:

Nyl: 1) Heidi Korkalainen Savon Saapas 50,14, 2) Pirjo Saukkonen LepU 50,08, 3) Jenna Korhonen HeTa 13 37,31
Myl: 1) Timo Mykkänen HeTa 13 69,58, 2) Niko Korhonen HeTa 13 67,83, 3) Aku Korhonen HeTa 13 52,90
T13: 1) Jenna Korhonen HeTa 13 39,98
P15: 1) Aku Korhonen HeTa 13 60,07
N22: 1) Heidi Korkalainen Savon Saapas 53,98
N45: 1) Pirjo Saukkonen LepU 50,98
M35: 1) Niko Korhonen HeTa 13 73,35
M45: 1) Timo Mykkänen HeTa 13 67,29

Linkopallo:

Nyl: 1) Heidi Korkalainen Savon Saapas 45,43, 2) Pirjo Saukkonen LepU 40,95, 3) Jenna Korhonen HeTa 13 31,00
Myl: 1) Timo Mykkänen HeTa 13 46,33, 2) Niko Korhonen HeTa 13 46,32, 3) Aku Korhonen HeTa 13 45,66
P11: 1) Miro Verhilä HeTa 13 17,58
T13: 1) Jenna Korhonen HeTa 13 27,23
P15: 1) Aku Korhonen HeTa 13 53,98 SE
N22: 1) Heidi Korkalainen Savon Saapas 42,44
N45: 1) Pirjo Saukkonen LepU 40,97
M35: 1) Niko Korhonen HeTa 13 49,13
M45: 1) Timo Mykkänen HeTa 13 45,26

Voimakiekko:

Nyl: 1) Heidi Korkalainen Savon Saapas 23,21, 2) Pirjo Saukkonen LepU 18,64, 3) Jenna Korhonen HeTa 13 12,94
Myl: 1) Aku Korhonen HeTa 13 23,41, 2) Niko Korhonen HeTa 13 23,16
P11: 1) Miro Verhilä HeTa 13 6,17
T13: 1) Jenna Korhonen HeTa 13 13,59
P15: 1) Aku Korhonen HeTa 13 27,81
N22: 1) Heidi Korkalainen Savon Saapas 21,66
N45: 1) Pirjo Saukkonen LepU 20,22
M35: 1) Niko Korhonen HeTa 13 23,83
M45: 1) Timo Mykkänen HeTa 13 20,85

Kellonsiirtoheitot 30.10.2016 Juankoski

Voimakiekko:

Myl: 1) Seppo Julkunen LepU 29,85, 2) Miika Savolainen Muuruvesi 27,12, 3) Jorma Toivanen Muuruvesi 24,76, 4) Riku Kankaala LepU 9,90,5) Juho Kettu Juankoski 8,20, 6) Eino Kettu Juankoski 7,00, 7) Tapani Kettu Juankoski 6,77, 8) Valtteri Pasanen Kuopio 5,77
Nyl: 1) Päivi Pasanen Kuopio 14,96, 2) Tuula Miettinen MuuJy 13,26, 3) Elina Antikainen Juankoski 12,00, 4) Airi Hartikainen Juankoski 11,52, 5) Marja-Leena Julkunen LepU 8,30, 6) Helmi Hartikainen Juankoski 7,76, 7) Aila Leppänen Kuopio 5,86, 8) Ronja Antikainen Juankoski 2,03
T5: 1) Ronja Antikainen Juankoski 2,30
P9: 1) Valtteri Pasanen Kuopio 6,83
P11: 1) Riku Kankaala LepU 11,30
P13: 1) Juho Kettu Juankoski 9,20, 2) Eino Kettu Juankoski 8,80
T15: 1) Helmi Hartikainen Juankoski 7,35
N30: 1) Elina Antikainen Juankoski 10,27
N40: 1) Päivi Pasanen Kuopio 13,24
N45: 1) Tuula Miettinen MuuJy 11,20, 2) Airi Hartikainen Juankoski 10,26
N50: 1) Marja-Leena Julkunen LepU 7,40, 2) Aila Leppänen Kuopio 6,10
M50: 1) Seppo Julkunen LepU 32,83, 2) Jorma Toivanen Muuruvesi 25,38
M60: 1) Tapani Kettu Juankoski 7,24

Rengas:

Myl: 1) Seppo Julkunen LepU 19,00, 2) Toimi Julkunen LepU 9,86, 3) Riku Kankaala LepU 3,95, 4) Tapani Kettu Juankoski 3,90
Nyl: 1) Päivi Pasanen Kuopio 9,54, 2) Elina Antikainen Juankoski 7,65, 3) Marja-Leena Julkunen LepU 4,28
N30: 1) Elina Antikainen Juankoski 6,95
N40: 1) Päivi Pasanen Kuopio 8,79
N50: 1) Marja-Leena Julkunen LepU 3,72
M50: 1) Seppo Julkunen LepU 21,13
M60: 1) Tapani Kettu Juankoski 4,48
M70: 1) Toimi Julkunen LepU 12,45
P1: 1) Santeri Antikainen Juankoski 0,90
T5: 1) Ronja Antikainen Juankoski 3,10
P9: 1) Valteri Pasanen Kuopio 5,75
P11: 1) Riku Kankaala LepU 11,00

Liitosaapas:

Nyl: 1) Elina Antikainen Juankoski 16,87, 2) Marja-Leena Julkunen LepU 16,00
N30: 1) Elina Antikainen Juankoski 12,33
N50: 1) Marja-Leena Julkunen LepU 14,25
M60: 1) Tapani Kettu Juankoski 11,90
P1: 1) Santeri Antikainen Juankoski 0,90
T5: 1) Ronja Antikainen Juankoski 4,83
P11: 1) Riku Kankaala LepU 21,72

Hirrensyöksy:

Myl: 1) Miika Savolainen Muuruvesi 7,48, 2) Seppo Julkunen LepU 7,11, 3) Jorma Toivanen Muuruvesi 6,05
M50: 1) Seppo Julkunen LepU 7,36, 2) Jorma Toivanen Muuruvesi 6,18
M70: 1) Toimi Julkunen LepU 6,82

Linkopallo:

Myl: 1) Seppo Julkunen LepU 50,50, 2) Andy Atkinson Juankoski 26,08, 3) Tapani Kettu Juankoski 13,17
Nyl: 1) Marja-Leena Julkunen LepU 20,10
N50: 1) Marja-Leena Julkunen LepU 20,20
M40: 1) Andy Atkinson Juankoski 23,72
M50: 1) Seppo Julkunen LepU 49,09
M60: 1) Tapani Kettu Juankoski 12,60

Jakkara:

Myl: 1) Seppo Julkunen LepU 21,50, 2) Riku Kankaala LepU 7,20, 3) Tapani Kettu Juankoski 6,25, 4) Juho Kettu Juankoski 6,00, 5) Eino Kettu Juankoski 4,70
Nyl: 1) Päivi Pasanen Kuopio 10,00, 2) Airi Hartikainen Juankoski 9,46, 3) Elina Antikainen Juankoski 9,40, 4) Tuula Miettinen MuuJy 8,25, 5) Helmi Hartikainen Juankoski 7,17, 6) Marja-Leena Julkunen LepU 5,00

Perinneheitot 30.10.2016 Helsinki

Linkopallo:

N 65:  1.Asta Savukoski KorsKa 22,07

M40: 1.Toni Rahunen TapErä 50,23

M60:  1.Jarmo Vuolanen KorsKa 46,11,2. Erkki Saarinen LahtiSport35+ 45,97,3.Juha Itkonen Vantaa 40,52

M75 1.Kalle Lehtonen KorsKa 28,05

Renkaanheitto:

M40: 1.Toni Rahunen TapErä 13,87

M60:1.Erkki Saarinen LahtiSport35+ 18,43,2.Jarmo Vuolanen Korska 17,84,3.Juha Itkonen Vantaa 13,22

Liitosaapas:

N65: 1.Asta Savukoski Korska 21,17

M40: 1.Toni Rahunen TapErä 63,76

M60: 1.Jarmo Vuolanen KorsKa 47,81,Juha itkonen Vantaa 38,08,3.Erkki Saarinen LahtiSport35+ 28.45

Heittokisat 29.10.2016 Raahe

Yhdenkädenpaino

Myl.1)Jani Ojala Jopa 16.40 2)Juha Korpi Jopa 10.13
Nyl 1)Piritta Hannukari Jopa 9.60 2)Annika Ojala Jopa 7.80

28.10.2016

Tuloskisat 27.10.2016 Heinävesi

Liitosaapas:
T7: 1) Rebeca Aaltonen Heinävesi 4,75, 2) Amanda Aaltonen Heinävesi 3,94
M35: 1) Mikko Tahvanainen Heinävesi 20,61
Nyl erityisryhmä: 1) Aune Juvonen Heinävesi 6,14
N50 erityisryhmä: 1) Aune Juvonen Heinävesi 6,86
Myl erityisryhmä: 1) Veli-Sakari Kainulainen Heinävesi 15,74, 2) Juhani Mikkonen Heinävesi 14,75
M60 erityisryhmä: 1) Veli-Sakari Kainulainen Heinävesi 13,95
M65 erityisryhmä: 1) Juhani Mikkonen Heinävesi 14,20

Rengas:

N50 erityisryhmä: 1) Aune Juvonen Heinävesi 3,08
N50 erityisryhmä: 1) Aune Juvonen Heinävesi 3,19
Myl: 1) Veli-Sakari Kainulainen Heinävesi 11,02, 2) Juhani Mikkonen Heinävesi 8,43
M60 erityisryhmä: 1) Veli-Sakari Kainulainen Heinävesi 10,72
M65 ertyisryhmä: 1) Juhani Mikkonen Heinävesi 8,01

25.10.2016

JoPa:n tuloksia Raahe

25.10.2015   Jokelankoulu Raahe

Yhdenkäden paino

Myl 1)Jani Ojala JoPa 15.56 2)Juha Korpi JoPa 9.02

23.10.2016

Suomen heittokuningas ja kuningatar, heitto 10-ottelu 23.10.2016 Leppävirta

Lajit: Kuulan pään yliheitto taakse, Vauhditon kuula, Kiekko, yhden käden paino, varsimoukari, rengas, hirrensyöksy, jakkara, linkopallo, liitosaapas

Myl: 1) Seppo Julkunen LepU 10/10 6817p ( 9,40, 7,42, 22,22, 13,02, 18,93, 18,51, 7,36, 23,00, 54,63, 33,67)
Nyl: 1) Pirjo Saukkonen LepU 10/10 7479p. ( 9,02, 7,49, 22,90, 11,49, 14,83, 12,74, 5,44, 13,00, 35,85, 40,94) , 2) Eila Huuskonen KiurU 9/10 4638p. ( 7,51, 5,83, 14,82, 7,23, 10,30, 8,88, 5,00, 10,08, 24,47, 0,00
N45: 1) Pirjo Saukkonen LepU 10/10 7708p. ( 9,37, 7,29, 18,42, 12,20, 14,60, 13,48, 5,40, 13,59, 36,24, 40,97)
N55: 1) Eila Huuskonen KiurU 10/10 5632p ( 8,73, 6,61, 13,70, 11,74, 10,02, 8,90, 5,02, 10,15, 27,19, 20,48)
N65: 1) Marja-Liisa Hyötyläinen LepU 10/10 4149p ( 6,63, 6,41, 14,07, 9,59, 5,35, 6,34, 3,88, 11,42, 16,41, 17,08)
M50: 1) Seppo Julkunen LepU 10/10 7331p ( 10,83, 8,31, 27,77, 16,24, 18,90, 19,93, 7,41, 23,32, 47,20, 37,66)
M60: 1) Jorma Rajakannas LepU 10/10 5153p ( 9,40, 7,20, 25,44, 11,71, 12,92, 11,53, 5,52, 13,88, 40,66, 26,84), 2) Raimo Heiskanen KiiU 10/10 4030p ( 6,90, 6,72, 14,16, 10,25, 11,68, 9,29, 4,62, 13,39, 30,01, 24,52)
M75: 1) Aaro Raassina KiiU 10/10 4550p ( 8,78, 7,50, 19,34, 10,57, 9,31, 9,31, 5,77, 13,45, 35,71, 22,63)
Tulokset lajeittain:
Kuulan pään yliheitto taakse:
Nyl: 1) Pirjo Saukkonen LepU 9,02, 2) Eila Huuskonen KiurU 7,51
N45: 1) Pirjo Saukkonen LepU 9,37
N55: 1) Eila Huuskonen KiurU 8,73
N65: 1) Marja-Liisa Hyötyläinen LepU 6,63
Myl: 1) Seppo Julkunen LepU 9,40
M50: 1) Seppo Julkunen LepU 10,83
M60: 1) Jorma Rajakannas LepU 9,40, 2) Raimo Heiskanen KiiU 6,90
M75: 1) Aaro Raassina KiiU 8,28
Vauhditon kuula:
Nyl: 1) Pirjo Saukkonen LepU 7,49, 2) Eila Huuskonen KiurU 5,77
N45: 1) Pirjo Saukkonen LepU 7,29
N55: 1) Eila Huuskonen KiurU 6,61
N65: 1) Marja-Liisa Hyötyläinen LepU 6,41
Myl: 1) Seppo Julkunen LepU 7,42
M50: 1) Seppo Julkunen LepU 8,31
M60: 1) Jorma Rajakannas LepU 7,20, 2) Raimo Heiskanen KiiU 6,72
M75: 1) Aaro Raassina KiiU 7,50
Kiekko:
Nyl: 1) Pirjo Saukkonen LepU 22,90, 2) Eila Huuskonen KiurU 14,82
N45: 1) Pirjo Saukkonen LepU 18,42
N55: 1) Eila Huuskonen KiurU 13,70
N65: 1) Marja-Liisa Hyötyläinen LepU 14,07
Myl: 1) Seppo Julkunen LepU 22,22
M50: 1) Seppo Julkunen LepU 27,77
M60: 1) Jorma Rajakannas LepU 25,44, 2) Raimo Heiskanen KiiU 14,16
M75: 1) Aaro Raassina KiiU 19,34
Yhden käden paino:
Nyl: 1) Pirjo Saukkonen LepU 11,49, 2) Eila Huuskonen KiurU 7,23
N45: 1) Pirjo Saukkonen LepU 12,20
N55: 1) Eila Huuskonen KiurU 11,74
N65: 1) Marja-Liisa Hyötyläinen LepU 9,59
Myl: 1) Seppo Julkunen LepU 13,02
M50: 1) Seppo Julkunen LepU 16,24
M60: 1) Jorma Rajakannas LepU 11,71, 2) Raimo Heiskanen KiiU 10,25
M75: 1) Aaro Raassina KiiU 10,57
Varsimoukari:
Nyl: 1) Pirjo Saukkonen LepU 14,83, 2) Eila Huuskonen KiurU 10,30
N45: 1) Pirjo Saukkonen LepU 14,60
N55: 1) Eila Huuskonen KiurU 10,02
N65: 1) Marja-Liisa Hyötyläinen LepU 5,35
Myl: 1) Seppo Julkunen LepU 18,93
M50: 1) Seppo Julkunen LepU 18,90
M60: 1) Jorma Rajakannas LepU 12,92, 2) Raimo Heiskanen KiiU 11,68
M75: 1) Aaro Raassina KiiU 9,31
Rengas:
Nyl: 1) Pirjo Saukkonen LepU 12,74, 2) Eila Huuskonen KiurU 8,88
N45: 1) Pirjo Saukkonen LepU 13,48
N55: 1) Eila Huuskonen KiurU 8,90
N65: 1) Marja-Liisa Hyötyläinen LepU 6,34
Myl: 1) Seppo Julkunen LepU 18,51
M50: 1) Seppo Julkunen LepU 19,93
M60: 1) Jorma Rajakannas LepU 11,53, 2) Raimo Heiskanen KiiU 9,29
M75: 1) Aaro Raassina KiiU 9,31
Hirrensyöksy
Nyl: 1) Pirjo Saukkonen LepU 5,44, 2) Eila Huuskonen KiurU 5,00
N45: 1) Pirjo Saukkonen LepU 5,40
N55: 1) Eila Huuskonen KiurU 5,02
N65: 1) Marja-Liisa Hyötyläinen LepU 3,88
Myl: 1) Seppo Julkunen LepU 7,36
M50: 1) Seppo Julkunen LepU 7,41
M60: 1) Jorma Rajakannas LepU 5,52, 2) Raimo Heiskanen KiiU 4,62
M75: 1) Aaro Raassina KiiU 5,77
Jakkara:
Nyl: 1) Pirjo Saukkonen LepU 13,00, 2) Eila Huuskonen KiurU 10,08
N45: 1) Pirjo Saukkonen LepU 13,59
N55: 1) Eila Huuskonen KiurU 10,15
N65: 1) Marja-Liisa Hyötyläinen LepU 11,42
Myl: 1) Seppo Julkunen LepU 23,00
M50: 1) Seppo Julkunen LepU 23,32
M60: 1) Jorma Rajakannas LepU 13,88, 2) Raimo Heiskanen KiiU 13,39
M75: 1) Aaro Raassina KiiU 13,45
Linkopallo:
Nyl: 1) Pirjo Saukkonen LepU 35,85, 2) Eila Huuskonen KiurU 24,47
N45: 1) Pirjo Saukkonen LepU 36,24
N55: 1) Eila Huuskonen KiurU 27,19
N65: 1) Marja-Liisa Hyötyläinen LepU 16,41
Myl: 1) Seppo Julkunen LepU 54,63
M50: 1) Seppo Julkunen LepU 47,20
M60: 1) Jorma Rajakannas LepU 40,66, 2) Raimo Heiskanen KiiU 30,01
M75: 1) Aaro Raassina KiiU 35,71
Liitosaapas:
Nyl: 1) Pirjo Saukkonen LepU 40,94, 2) Eila Huuskonen KiurU 0,00
N45: 1) Pirjo Saukkonen LepU 40,97
N55: 1) Eila Huuskonen KiurU 20,48
N65: 1) Marja-Liisa Hyötyläinen LepU 17,08
Myl: 1) Seppo Julkunen LepU 33,67
M50: 1) Seppo Julkunen LepU 37,66
M60: 1) Jorma Rajakannas LepU 26,84, 2) Raimo Heiskanen KiiU 24,52
M75: 1) Aaro Raassina KiiU 22,63
Voimakiekko:
Myl: 1) Seppo Julkunen LepU 28,65, Aaro Raassina KiiU 16,94, Raimo Heiskanen KiiU 15,34
Nyl: 1) Eila Huuskonen KiurU 16,60, 2) Miia Jämse'n JKU 14,16
N35: 1) Miia Jämse'n JKU 14,50
N55: 1) Eila Huuskonen KiurU 15,78
M50: 1) Seppo Julkunen LepU 31,15
M60: 1) Raimo Heiskanen KiiU 16,34
M75: 1) Aaro Raassina KiiU 18,84

Heitot 22.10.2016  Raahe

Yhdenkäden painonheitto

Myl 11.88kg 1)Jani Ojala JoPa 16.64 2)Janne Parttimaa JoPa 10.65 3)Juha Korpi JoPa 8.80

Nyl 7.26kg  1)Annika Ojala JoP a 6.75

MULTIAN JYSKEEN PERINNEURHEILUKISAT MULTIAN URHEILUKENTÄLLÄ 22.10.2016

Linkopallo

MYl 1. Kirmo Varvikko Team Voimalaitokset (SaPu) 46,06
M50 1. Markku Piilemä Keuruu 40,16
M65 1. Jouko Laine MultJy 34,17, 2. Jukka Kinnunen MultJy 33,83,
3. Jouko Riuttamäki MultJy 24,25
M70 1. Kalevi Karmitsa SaPu 42,04
NYl 1. Heli Korhonen MultJy 25,10

Yhden käden painonheitto

MYl 1. Kirmo Varvikko SaPu 14,28
M65 1. Jukka Kinnunen MultJy 12,12, 2. Jouko Laine MultJy 9,27
M70 1. Kalevi Karmitsa SaPu 19,96

22.10.2016

Heitot Siltamäki, Helsinki 22.10.2016

Liitosaapas:
M40: 1) Toni Rahunen TapErä 60,47
M55. 1)Paavo Tilk KorsKa 64,56 ,2) Kari Nuikka KorsKa 24,93
M60: 1)Jarmo Vuolanen KorsKa 44,05,2) Juha Itkonen Vantaa 36,89
M65: 1)Heikki Turunen KuHu 52,15
Myl. 1) Paavo Tilk KorsKa 58,70,2) Toni Rahunen TapErä 56,33,3)Heikki Turunen KuHu 48,45,4) Juha Itkonen Vantaa 35,86
Liitosaapas 2:s kisa Myl: 1)Paavo Tilk KorsKa 62,90,2)Toni Rahunen TapErä 60,79,3)Heikki Turunen KuHu 47,04,4)Juha Itkonen Vantaa 38,93
Linkopallo:
M40: 1) Toni Rahunen TapErä 46,25
M55: 1)Paavo Tilk KorsKa 54,25,2)Kari Nuikka KorsKa 32,13
M60: 1)Jarmo Vuolanen 48,53,2.Juha Itkonen Vantaa 34,33
M65: 1)Heikki Turunen KuHu 47,53
M75 1)Kalle Lehtonen KorsKa 27,74
Renkaanheitto
M55: 1)Kari Nuikka KorsKa 11,80
Myl: 1) Paavo Tilk KorsKa 17,86

Ylämyllyn Lokakuun heitot 22.10.2016 Ylämylly

Liitosaapas:
Mharraste: 1) Nico Madsen Joensuu 48,67
Nyl: 1) Pirjo Saukkonen LepU 51,17, 2) Mari Konsti Joensuu 24,96, 3) Päivi Sirviö PoU 21,12, 4) Jaana Tarkkonen Ylämylly 16,64
Myl: 1) Osmo Jokela KiiU 55,93, 2) Nico Madsen Joensuu 41,73, 3) Jorma Tikkanen Yläymylly 32,50, 4) Erkki Asikainen Ylämylly 25,00, 5) Teemu Himanen Ylämylly 18,74, 6) Aulis Aartokallio Ylämylly 14,24
N30: 1) Mari Konsti Joensuu 22,65
N45: 1) Pirjo Saukkonen LepU 47,49
N50: 1) Jaana Tarkkonen Ylämylly 19,04
N55: 1) Päivi Sirviö PoU 25,97
M22: 1) Teemu Himanen Ylämylly 18,86
M50: 1) Osmo Jokela KiiU 56,59
M55: 1) Erkki Asikainen Ylämylly 27,62
M60: 1) Jorma Tikkanen Ylämylly 35,42, 2) Aulis Aartokallio Ylämylly 15,15
P5: 1) Jiri Jokela KiiU 10,47, 2) Touko Suhonen Espoo 4,82
T7: 1) Iida Konsti Ylämylly 7,56
P7: 1) Tero Suhonen Espoo 9,14

Linkopallo:

Mharraste: 1) Nico Madsen Joensuu 42,38
Nyl: 1) Pirjo Saukkonen LepU 38,34, 2) Päivi Sirviö PoU 29,06, 3) Mari Konsti Joensuu 20,02,
Myl: 1) Nico Madsen Joensuu 43,51
N30: 1) Mari Konsti Joensuu 24,31
N45: 1) Pirjo Saukkonen LepU 36,88
N50: 1) Jaana Tarkkonen Ylämylly 21,06
N55: 1) Päivi Sirviö PoU 30,96
M22: 1) Teemu Himanen Ylämylly 15,56
M50: 1) Osmo Jokela KiiU 35,73
M55: 1) Erkki Asikainen Ylämylly 29,96
M60: 1) Jorma Tikkanen Ylämylly 33,80, 2) Aulis Aartokallio Ylämylly 12,12

P5. 1) Jiri Jokela KiiU 5,49

T7: 1) Iida Konsti Ylämylly 5,98

20.10.2016

Tuloskilpailut 20.10.2016 Heinävesi

Liitosaapas:

Myl erityisryhmä: 1) Juhani Mikkonen Heinävesi 14,79, 2) Veli-Sakari Kainulainen Heinävesi 14,66
M60 erityisryhmä: 1) Veli-Sakari Kainulainen Heinävesi 14,80
M65 erityisryhmä: 1) Juhani Mikkonen Heinävesi 16,44
Nyl erityisryhmä: 1) Aune Juvonen Heinävesi 6,61
N50 erityisryhmä: 1) Aune Juvonen Heinävesi 6,75
M90: 1) Uuno Heiskanen LepU 12,02

Linkopallo:

Myl erityisryhmä: 1) Juhani Mikkonen Heinävesi 17,66, 2) Veli-Sakari Kainulainen Heinävesi 17,03
M60 erityisryhmä: 1) Veli-Sakari Kainulainen Heinävesi 18,45
M65 erityisryhmä: 1) Juhani Mikkonen Heinävesi 18,98
Nyl erityisryhmä: 1) Aune Juvonen Heinävesi 6,50
N50 erityisryhmä: 1) Aune Juvonen Heinävesi 6,23
M90: 1) Uuno Heiskanen LepU 15,94

Rengas:
M60 erityisryhmä: 1) Veli-Sakari Kainulainen Heinävesi 10,88
M65 erityisryhmä: 1) Juhani Mikkonen Heinävesi 9,02
N50 erityisryhmä: 1) Aune Juvonen Heinävesi 3,49
M90: 1) Uuno Heiskanen LepU 6,78

15.10.2016

Avoimet Suomen Perinneurheiluliiton maastot Leppävirta 15.10.2016.

Tulokset. Matka 4km.

Myl 1) Harri Parkkonen RRR 13,54, 2) Kauko Rissanen Vesanto 14,37.

M30: 1) Jaime Huerta LepU 16,15.

M50: 1) Ismo Kotijärvi LepU 15,37.

M55: 1) Martti Semi LepU 18,28.

M65: 1) Teuvo Juutilainen LepU 18,08.

N17: 1) Elli Hiltunen VarkKV 16,16.

N45: 1) Satu Immonen LepU 20,09.

1km Erityisryhmä Myl 1) Jyri- Pekka Savolainen Leppävirta 5,29.

1km M80: 1) Niilo Korhonen SuoVa 4,34.

1km Nharraste 1) Elina Huerta Leppävirta 5,44.

1km T9: 1) Ada Kajander KuoRe 4,25.

13.10.2016

Tuloskilpailut 13.10.2016 Heinävesi

Liitosaapas:
T5: 1) Sofia Nummi HeiYu 7,00
Nyl: 1) Pirjo Saukkonen LepU 43,75
Myl: 1) Matti Saukkonen LepU 58,45
N35: 1) Saila Konttinen HeiYu 30,30
N45: 1) Pirjo Saukkonen LepU 44,32
N50: 1) Eira Kosunen Heinävesi 25,28
M50: 1) Matti Saukkonen LepU 59,31, 2) Veli-Lauri Konttinen HeiYu 36,21, 3) Jari Heiskanen HeiYu 34,58
N50erityisryhmä: 1) Aune Juvonen Heinävesi 6,86
Myl erityisryhmä: 1) Veli-Sakari Kainulainen Heinävesi 15,86
M60erityisryhmä: 1) Veli-Sakari Kainulainen Heinävesi 16,34
M65erityisryhmä: 1) Juhani Mikkonen Heinävesi 16,82

Linkopallo:

T5: 1) Sofia Nummi HeiYu 5,53
N35: 1) Saila Konttinen HeiYu 34,62
N45: 1) Pirjo Saukkonen LepU 38,25
N50: 1) Eira Kosunen Heinävesi 29,34
M50: 1) Matti Saukkonen LepU 53,63, 2) Veli-Lauri Konttinen HeiYu 36,25, 3) Jari Heiskanen HeiYu 36,24
N50erityisryhmä: 1) Aune Juvonen Heinävesi 9,33
Myl erityisryhmä: 1) Veli-Sakari Kainulainen Heinävesi 18,20, 2) Juhani Mikkonen Heinävesi 18,10
M60erityisryhmä: 1) Veli-Sakari Kainulainen Heinävesi 19,17
M65erityisryhmä: 1) Juhani Mikkonen Heinävesi 18,10

9.10.2016

Pirjon Pakkaskisat 9.10.2016 Heinävesi

Juoksu 60m:
T2: 1) Helmi Lappi Varkaus 49,1
P5: 1) Jiri Jokela KiiU 14,1
P7: 1) Jari Nykänen Heinävesi 15,9
N40: 1) Riikka Jokela KiiU 11,1
N45: 1) Greta Malkki LepU 10,5, 2) Pirjo Saukkonen LepU 13,0
N50: 1) Tuija Luukko SaRi 10,4
M50: 1) Osmo Jokela KiiU 11,0
N80: 1) Lilli Korhonen LepU 19,3
M80: 1) Juhani Kinnunen LepU 15,8
Kelaus 100m:
M65PT: 1) Heikki Impivaara LepU 27,3
NylPT: 1) Seija Hassinen LepU 33,8
Juoksu 100m:
N45: 1) Greta Malkki LepU 19,4, 2) Sari Räisänen Varkaus 23,7
N50: 1) Tuija Luukko SaRi 17,8
M50: 1) Veli Salmi SaJy 16,9
M60NV: 1) Timo Pulkkinen PSN 23,8
Juoksu 1500m:
N40: 1) Riikka Jokela KiiU 6,46,1
N45: 1) Greta Malkki LepU 6,51,3
N50: 1) Tuija Luukko SaRi 6,33,9
M50: 1) Veli Salmi SaJy 6,37,2
M55: 1) Sakari Arkko PolVa 5,32,1
M60: 1) Markku Tuhkanen Haapamäki 6,39,0
Kävely 1500m:
N45: 1) Greta Malkki LepU 11,31,7, 2) Sari Räisänen Varkaus 12,26,0
M55: 1) Jari Vatanen PolVa 7,58,4
M60NV: 1) Timo Pulkkinen PSN 12,26,0
M80: 1) Juhani Kinnunen LepU 19,52,1
Kuula:
Myl: 1) Matti Saukkonen LepU 9,46, 2) Juha Kauppinen SaJy 6,31
M50: 1) Jari Nevalainen JoKa 11,09, 2) Matti Saukkonen LepU 10,62, 3) Veli Salmi SaJy 9,19, 4) Seppo Julkunen LepU 8,86, 5) Veli-Lauri Konttinen HeiYu 8,03, 6) Juha Kauppinen SaJy 6,84
M55: 1) Juha Hedman Varkaus 7,80
M60: 1) Ahti Honkanen JoKa 11,35, 2) Markku Tuhkanen Haapamäki 8,65
M65: 1) Heikki Turunen KuHu 9,79, 2) Matti Kostamo LepU 8,08, 3) Martti Miettinen SyvNo 7,77
M70: 1) Juhani Mikkilä SyvNo 8,43, 2) Erkki Mikkilä SyvNo 8,18
M80: 1) Martti Soulanto SaJy 8,58
Nyl: 1) Saila Konttinen HeiYu 8,02
N22: 1) Heidi Korkalainen Savon Saapas 7,80
N45: 1) Pirjo Saukkonen LepU 7,41
N55: 1) Marja-Leena Ukkonen LepU 4,70
N65: 1) Marja-Liisa Hyötyläinen LepU 6,54
N80: 1) Lilli Korhonen LepU 4,02
Liitosaappaanheiton pm 9.10.2016 Heinävesi
Nyl: 1) Pirjo Saukkonen LepU 52,61, 2) Heidi Korkalainen Savon Saapas 46,37, 3) Jenna Korhonen HeTa 13 41,03, 4) Marja-Liisa Hyötyläinen LepU 24,23, 5) Marja-Leena Ukkonen LepU 22,60
Myl: 1) Niko Korhonen HeTa 13 70,57, 2) Matti Saukkonen LepU 68,20, 3) Seppo Julkunen LepU 63,79, 4) Osmo Jokela KiiU 57,20, 5) Jorma Rajakannas LepU 49,28, 6) Aku Korhonen HeTa 13 46,71
M35: 1) Niko Korhonen HeTa 13 67,78
M50: 1) Matti Saukkonen LepU 70,84, 2) Seppo Julkunen LepU 65,96, 3) Osmo Jokela KiiU 56,10, 4) Veli-Lauri Konttinen HeiYu 46,27, 5) Jari Heiskanen HeiYu 43,35
M55: 1) Juha Hedman Varkaus 35,23
M60: 1) Jorma Rajakannas LepU 42,03, 2) Raimo Heiskanen KiiU 38,14
M65: 1) Heikki Turunen KuHu 46,47, 2) Reijo Huuskonen LepU 29,20
M80: 1) Martti Soulanto SaJy 39,91, 2) Juhani Kinnunen LepU 21,50
Nharraste: 1) Sanna Ihalainen Varkaus 26,85
N22: 1) Heidi Korkalainen Savon Saapas 48,77
N30: 1) Sanna Ihalainen Varkaus 22,30
N35: 1) Saila Konttinen HeiYu 36,91
N45: 1) Pirjo Saukkonen LepU 51,78, 2) Greta Malkki LepU 13,74
N55: 1) Marja-Leena Ukkonen LepU 22,24
N65: 1) Katariina Ahlholm KiiU 26,01, 2) Marja-Liisa Hyötyläinen LepU 23,88
N80: 1) Lilli Korhonen LepU 14,39
T1: 1) Joanna Nykänen Heinävesi 0,40
T3: 1) Helmi Lappi Heinävesi 1,60
P3: 1) Jouni Nykänen Heinävesi 2,51
P5: 1) Jiri Jokela KiiU 9,91
T7: 1) Tiia Järvinen Varkaus 8,04
P7: 1) Jari Nykänen Heinävesi 9,30
P9: 1) Aarni Suni Heinävesi 8,20
P11: 1) Teemu Järvinen Varkaus 11,74
T13: 1) Jenna Korhonen HeTa 13 38,08
P15: 1) Aku Korhonen HeTa 13 57,79
MylNV: 1) Timo Pulkkinen PSN 27,13
NylPT: 1) Seija Hassinen LepU 11,82
M65PT: 1) Heikki Impivaara LepU 3,96
M60NV: 1) Timo Pulkkinen PSN 33,74 SE
N50 erityisryhmä: 1) Aune Juvonen Heinävesi 9,40
M60 erityisryhmä: 1) Veli-Sakari Kainulainen Heinävesi 15,45
M65 erityisryhmä: 1) Juhani Mikkonen Heinävesi 14,50
Renkaanheiton Pohjois-Savon pm 9.10.2016 Heinävesi
Myl: 1) Matti Saukkonen LepU 21,83, 2) Seppo Julkunen LepU 20,01, 3) Heikki Turunen KuHu 15,49
Nyl: 1) Pirjo Saukkonen LepU 12,65, 2) Heidi Korkalainen Savon Saapas 11,39, 3) Marja-Liisa Hyötyläinen LepU 7,11, 4) Marja-Leena Ukkonen LepU 5,31
M50: 1) Matti Saukkonen LepU 22,48, 2) Seppo Julkunen LepU 20,72
M55: 1) Juha Hedman Varkaus 10,89
M60: 1) Jorma Rajakannas LepU 12,09
M65: 1) Heikki Turunen KuHu 16,83, 2) Reijo Huuskonen LepU 7,87
N22: 1) Heidi Korkalainen Savon Saapas 12,42
N45: 1) Pirjo Saukkonen LepU 13,53
N55: 1) Marja-Leena Ukkonen LepU 5,33
N65: 1) Marja-Liisa Hyötyläinen LepU 7,02
N80: 1) Lilli Korhonen LepU 6,24
T3: 1) Helmi Lappi Varkaus 0,23
P7: 1) Jari Nykänen Heinävesi 4,14
P9: 1) Aarni Suni Heinävesi 3,87
NylPT: 1) Seija Hassinen LepU 5,41
N50 erityisryhmä: 1) Aune Juvonen Heinävesi 4,54
M60 erityisryhmä: 1) Veli-Sakari Kainulainen Heinävesi 12,02

8.10.2016

Suomen Perinneurheiluliiton laituripilkin mestaruuskilpailut Konnuksen kanava Leppävirta 8.10.2016.

Tulokset.

Myl 1) Antti Tuomainen Vapa 2611, 2) Jorma Rajakannas LepU 2252, 3) Timo Turunen HeUK 1834, 4) Ari Hyhtala VTO 1516, 5) Jouni Puujoki HeUK 1482-

M65: 1) Seppo Hänninen STO 1866, 2) Teijo Natunen HeUK 1505, 3) Kari Heimonen VTO 525.

Joukkuekilpailu 1) Varkauden Talvionkijat 6378 ( Tuomainen, Rajakannas, Huhtala, 2) Heinäveden Urheilukalastajat 4820, 3) VTO/STO 2491 Hänninen, Heimonen)

Vapaonki 1) Tero Nikkanen PuPi 3274, 2) Matti Tyrväinen VTO 2437, 3) Kari Nikkanen Vapa 1129, 4) Reijo Huuskonen LepU 910.

Rekolan heitot 8.10.2016 Vantaa

Liitosaapas

Myl:1.Paavo Tilk KorsKa 55,53,2.Jarmo Vuolanen KorsKa 46,66,3. Olavi Väänänen Järvenpää 43,92,4.Juha Itkonen Vantaa 43,28

M55:  1.Paavo Tilk KorsKa 62,59

M60:  1.Jarmo Vuolanen KorsKa 46,44,2.Juha Itkonen Vantaa 42,41

M80: 1.Olavi Väänänen Järvenpää 51,52

Linkopallo:

M55: 1.Paavo Tilk KorsKa 47,38

M60:  1,Jarmo Vuolanen KorsKa 44,88,2.Juha Itkonen Vantaa 37,53

Voi Hyvin tapahtuma 8.10.2016 Varkaus

Liitosaaapas:
Naiset: 1) Sanna Ihalainen Varkaus 20,04, 2) Jenni Helenius Varkaus 14,46, 3) Marja-Liisa Kauranen Varkaus 12,30, 4) Laura Suhonen Jäppilä 12,10, 5) Ritva Helenius Tampere 11,64, 6) Niina Paananen Varkaus 11,18, 7) Kati Vihavainen Mäntsälä 11,10, 8) Toini Immonen Varkaus 10,45, 9) Maarit Kojo-Väisänen Varkaus 10,12, 10) Päivi Halonen Leppävirta 9,40, 11) Pirjo Räisänen Joroinen 9,28, 12) Taina Kuosmanen Varkaus 8,55, 13) Jonna Lyytikäinen Rantasalmi 8,50, 14) Ritva Kauhanen Varkaus 8,30, 15) Aila Hakala Varkaus 7,98, 16) Mirja Räisänen Varkaus 7,89, 17) Anna Sopanen Rantasalmi 6,79, 18) Tuula Estola Varkaus 6,66, 19) Seija Saarela Varkaus 5,20
Miehet: 1) Hannu Taavitsainen Jäppilä 25,45, 2) Arto Pohjolainen Jäppilä 23,38, 3) Ilkka Salo Varkaus 19,40, 4) Ilkka Viljakainen Varkaus 19,57, 5) Seppo Kuosmanen Varkaus 17,38, 6) Taneli Ruotsalainen Varkaus 10,30
P3: 1) Julius 1,38
P5: 1) Lenni 4,90
T7: 1) Tiia Järvinen Varkaus 7,55
P9: 1) Samuel Paananen Varkaus 7,07
P13: 1) Niilo Myller Varkaus 14,38, 2) Samuel Puisto Varkaus 14,19, 3) Miso Vihavainen Mäntsälä 11,42
T13: 1) Lotta Rastas Varkaus 11,71, 2) Vilma Sohlström Varkaus 11,41, 3) Milla Kainulainen Varkaus 10,52, 4) Milja Tuhkanen Varkaus 10,15, 5) Henrietta Hotti Varkaus 7,83, 6) Inka Markkanen Varkaus 6,40

6.10.2016

Tuloskisat 6.10.2016 Heinävesi

Liitosaapas:

T5: 1) Sofia Nummi HeiYu 8,11
N35: 1) Saila Konttinen HeiYu 32,94
N45: 1) Pirjo Saukkonen LepU 44,44
M50: 1) Veli-Lauri Konttinen HeiYu 44,05, 2) Jari Heiskanen HeiYu 40,26
N50erityisryhmä: 1) Aune Juvonen Heinävesi 5,88
M60erityisryhmä: 1) Veli-Sakari Kainulainen Heinävesi 15,82
M65erityisryhmä: 1) Juhani Mikkonen Heinävesi 17,97

Linkopallo:

T5: 1) Sofia Nummi HeiYu 5,53
N35: 1) Saila Konttinen HeiYu 36,50
N45: 1) Pirjo Saukkonen LepU 38,64
M50: 1) Veli-Lauri Konttinen HeiYu 42,22, 2) Jari Heiskanen HeiYu 37,58
Myl erityisryhmä: 1) Veli-Sakari Kainulainen Heinävesi 18,42
M60erityisryhmä: 1) Veli-Sakari Kainulainen Heinävesi 18,67
M65erityisryhmä: 1) Juhani Mikkonen Heinävesi 19,35

4.10.2016

JoPa:n viikkokisat 4.10.2016 Raahe

Renkaanheitto

Myl. 1)Jani Ojala Jopa 19.47 2)Juha Pelttari Jopa 15.14 3)Juha Korpi Jopa 12.98
Nyl. 1)Piritta Hannukari Jopa 8.52

Voimakiekko

Myl 1)Jani Ojala Jopa 34.35 2)Juha Pelttari Jopa 29.75 3)Juha Korpi Jopa 22.60
Nyl 1)Piritta Hannukari Jopa 16.39

Kahvakuulanheitto taakse

Myl 16kg 1)Jani Ojala Jopa 7.81 2)Juha Pelttari Jopa 6.48 3)Juha Korpi Jopa 5.93
Nyl 8kg 1)Piritta Hannukari Jopa 6.18

3.10.2016

Perinneurheilupäivä Leppävirta 2.10.2016.

Tulokset, kaikissa lajeissa matkana maili 1609 metriä

Rullahiihto

M30: 1) Jaime Huerta LepU 6.30,2.

M40: 1) Petri Pulkkinen LepU 5.07,9.

M50: 1) Ismo Kotijärvi LepU 5.34,0.

M65: 1) Teuvo Juutilainen LepU 6.05,2

M70: 1) Jussi Palonen ViitVie 5.26,8

Kickbike

Myl 1) Markku Levänen SaD 3,50,1.

M45: 1) Keijo Suhonen Varkaus 4.03,5

N45: 1) Pirjo Saukkonen LepU 5.33,0

N65: 1) Marja- Liisa Hyötyläinen LepU 5.51,8.

Juoksu

M60: 1) Ari Hulkkonen LepU 7.20,0

M65: 1) Teuvo Juutilainen LepU 6.33,0.

NVM60: 1) Timo Pulkkinen PSN 9.16,1.

N40: 1) Paula Voutilainen Varkaus 9.16,0.

Kelaus M65: 1) Heikki Impivaara LepU 14.09,0.

Kävely

ErityisryhmäMyl 1) Jyri- Pekka Savolainen Leppävirta 14.03,0.

M55: 1) Jari Vatanen PolVa 8.13,5.

M65: 1) Keijo Puustinen LepU 10.11,9.

N30: 1) Elina Huerta Leppävirta 14.04,0.

Nurmihiihdon SM matka 50m

Erityisryhmä Myl 1) Jyri - Pekka Savolainen Leppävirta 34,4.

M65: 1) Matti Kostamo LepU 9,4, 2) Teuvo Juutilainen LepU 9,6.

M70: 1) Jussi Palonen ViitsVie 9,5

N30: 1) Elina Huerta Leppävirta 11,2.

Mölkkypelin Perinneliiton SM

Miehet 1) Veli Pulliainen Joroinen 187 pist, 2) Roope Tuomainen Mikkeli 168, 3) Raimo Kilpeläinen LepU 125, 4) Riku Pulliainen Joroinen 95.

Naiset 1) Pirjo Saukkonen LepU 119, 2) Marja- Liisa Hyötyläinen LepU 91.

Kyykän Suomen Perinneurheiluliiton SM

Miehet 1) Seppo Saukkonen LepU +10. 2) Jorma Rajakannas LepU +9, 3) Lars Rockas Leppävirta -19, 4) Erkki Peiponen LepU -35

Naiset 1) Pirjo Saukkonen LepU +16, 2) Marja- Liisa Hyötyläinen LepU -35.

M65: 1) Jorma Rajakannas LepU -2, 2) Seppo Saukkonen LepU -4.

M75: 1) Lars Rockas Leppävirta -19, 2) Erkki Peiponen LepU -35.

Rantaongintakilpailut Möhköskoski.

Myl 1) Tero Nikkanen PuPi 4803, 2) Kari Nikkanen Vapa 47.

M65: 1) Harri Raita SiiKa 3872, 2) Risto Tirkkonen HeUK 1006, 3) Kalevi Holopainen KK-V 980, 4) Teijo Natunen HeUK 735, 5) Pertti Parviainen LUK 216, 6) Reijo Huuskonen LepU 2 nykäysiä

Naiset 1) Kaija Raita SiiKa 301.

2.10.2016  yhden käden painonheitto Saarijärvellä.

Tulokset:

Myl 11,34 kg 1) Kirmo Varvikko Team Voimalaitos 14,04

M 60 7,26 kg Seppo Ahlström SaPu  13,31

M 70 5,45 kg Kalevi Karmitsa SaPu 20,51

N 50 5,45 kg Paula Vertanen SaPu  6,18

1.10.2016

Avoimet Vantaan mestaruuskilpailut 1.10.2016 Rekola, Vantaa

Linkopallo:

N50: 1) Ulvi Jurikivi KorsKa 32,71

M40: 1)Toni Rahunen TapErä 51,22

M55: 1)Paavo Tilk KorsKa 53.08

M60: 1)Jarmo Vuolanen KorsKa 47,72,2) Juha Itkonen Vantaa 39,44

M75: 1)Kalle Lehtonen KorsKa 26,98

Liitosaapas

N50: 1) Ulvi Jurikivi KorsKa 33,37

M40: 1)Toni Rahunen TapErä 64,88

M55: 1)Paavo TilK KorsKa 54,80

M60: 1)Jarmo Vuolanen KorsKa 52,97,2.Juha Itkonen Vantaa 44,24

M75: 1)Kalle Lehtonen 25,77

M80: 1)Olavi Väänänen 51,94 ME

Myl:  1)Paavo Tilk KorsKa 62,99,2) Toni Rahunen TapErä 61,53,3) Jarmo Vuolanen KorsKa 51.80,4) Juha Itkonen Vantaa 39,90

Erikoisheittojen SM-ottelu 1.10.2016 Leppävirta
( Jakkara, Rengas, Yhden käden paino, Hirrensyöksy)

Nyl: 1) Pirjo Saukkonen LepU 48,24 ( 14,55, 14,85, 13,40, 5,44), 2) Piia Aaltokoski LepU 45,52 ( 14,86, 14,88, 9,72, 6,06)
Myl: 1) Jukka Vesterinen LepU 79,58 ( 28,89, 26,90, 16,03, 7,76), 2) Matti Saukkonen LepU 65,38 ( 23,47, 21,25, 13,62, 7,04), 3) Seppo Julkunen LepU 60,50 ( 21,78, 18,81, 13,14, 6,77) , 4) Sakari Heino LepU 47,08 ( 16,23, 16,98, 8,71, 5,16)
N35: 1) Piia Aaltokoski LepU 45,60 ( 14,51, 13,00, 11,58, 6,51)
N45: 1) Pirjo Saukkonen LepU 50,16 ( 15,64, 14,84, 13,43, 6,25)
N65: 1) Marja-Liisa Hyötyläinen LepU 32,23 ( 11,65, 6,38, 10,34, 3,86)
M50: 1) Matti Saukkonen LepU 69,59 ( 23,93, 22,07, 16,51, 7,08), 2) Seppo Julkunen LepU 65,87 ( 22,16, 20,29, 16,20, 7,22)
M60: 1) Erkki Saarinen LAhtiSport 35+ 66,16 ( 20,56, 19,33, 19,09, 7,18), 2) Jorma Rajakannas LepU 46,69 ( 13,61, 12,63, 13,83, 6,62) , 3) Seppo Saukkonen LepU 36,10 ( 12,35, 8,70, 9,00, 6,05)
M60erityisryhmä: 1) Veli-Sakari Kainulainen Heinävesi 39,27 ( 11,07, 13,38, 10,07, 4,75)
M70: 1) Sakari Heino LepU 57,31 (15,91, 17,20, 18,40, 5,80)

Lajikohtaiset tulokset:

Jakkara:
Nyl: 1) Piia Aaltokoski LepU 14,86, 2) Pirjo Saukkonen LepU 14,55
N35: 1) Piia Aaltokoski LepU 14,51
N45: 1) Pirjo Saukkonen LepU 15,64
N65: 1) Marja-Liisa Hyötyläinen LepU 11,65
Myl: 1) Jukka Vesterinen LepU 28,89, 2) Matti Saukkonen LepU 23,47, 3) Seppo Julkunen LepU 21,78, 4) Sakari Heino LepU 16,23
M50: 1) Matti Saukkonen LepU 23,93, 2) Seppo Julkunen LepU 22,16
M60: 1) Erkki Saarinen LahtiSport35+ 20,56, 2) Jorma Rajakannas LepU 13,61, 3) Seppo Saukkonen LepU 12,35
M60erityisryhmä: 1) Veli-Sakari Kainulainen Heinävesi 11,07
M70: 1) Sakari Heino LepU 15,91

Rengas:
Nyl: 1) Piia Aaltokoski LepU 14,88, 2) Pirjo Saukkonen LepU 14,85
N35: 1) Piia Aaltokoski LepU 13,00
N45: 1) Pirjo Saukkonen LepU 14,84
N65: 1) Marja-Liisa Hyötyläinen LepU 6,38
Myl: 1) Jukka Vesterinen LepU 26,90, 2) Matti Saukkonen LepU 21,25, 3) Seppo Julkunen LepU 18,81, 4) Sakari Heino LepU 16,98
M50: 1) Matti Saukkonen LepU 22,07, 2) Seppo Julkunen LepU 20,29
M60: 1) Erkki Saarinen LahtiSport35+ 19,33, 2) Jorma Rajakannas LepU 12,63, 3) Seppo Saukkonen LepU 8,70
M60erityisryhmä: 1) Veli-Sakari Kainulainen Heinävesi 13,38
M70: 1) Sakari Heino LepU 17,20

Yhden käden paino:
Nyl: 1) Pirjo Saukkonen LepU 13,40, 2) Piia Aaltokoski LepU 9,72
N35: 1) Piia Aaltokoski LepU 11,58
N45: 1) Pirjo Saukkonen LepU 13,43
N65: 1) Marja-Liisa Hyötyläinen LepU 10,34
Myl: 1) Jukka Vesterinen LepU 16,03, 2) Matti Saukkonen LepU 13,62, 3) Seppo Julkunen LepU 13,14, 4) Sakari Heino LepU 8,71
M50: 1) Matti Saukkonen LepU 16,51, 2) Seppo Julkunen LepU 16,20
M60: 1) Erkki Saarinen LahtiSport35+ 19,09, 2) Jorma Rajakannas LepU 13,83, 3) Seppo Saukkonen LepU 9,00
M60erityisryhmä: 1) Veli-Sakari Kainulainen Heinävesi 10,07
M70: 1) Sakari Heino LepU 18,40

Hirrensyöksy:
Nyl 15kg: 1) Piia Aaltokoski LepU 6,06, 2) Pirjo Saukkonen LepU 5,44
N35 10kg: 1) Piia Aaltokoski LepU 6,51
N45 10kg: 1) Pirjo Saukkonen LepU 6,25
N65 7kg: 1) Marja-Liisa Hyötyläinen LepU 3,86
Myl 20kg: 1) Jukka Vesterinen LepU 7,76, 2) Matti Saukkonen LepU 7,04, 3) Seppo Julkunen LepU 6,77, 4) Sakari Heino LepU 5,16
M5020kg: 1) Seppo Julkunen LepU 7,22 , 2) Matti Saukkonen LepU 7,08
M60 15kg: 1) Erkki Saarinen LahtiSport35+ 7,18, 2) Jorma Rajakannas LepU 6,62, 3) Seppo Saukkonen LepU 6,05
M60erityisryhmä 7kg: 1) Veli-Sakari Kainulainen Heinävesi 4,75
M70 15kg: 1) Sakari Heino LepU 5,80

Varsimoukarinheiton SM 1.10.2016 Leppävirta

Nyl: 1) Pirjo Saukkonen LepU 15,17, 2) Piia Aaltokoski LepU 13,07
Myl: 1) Jukka Vesterinen LepU 27,50, 2) Seppo Julkunen LepU 20,10, 3) Matti Saukkonen LepU 20,06, 4) Sakari Heino LepU 16,13
N35: 1) Piia Aaltokoski LepU 12,90
N45: 1) Pirjo Saukkonen LepU 14,80
M50: 1) Seppo Julkunen LepU 20,20, 2) Matti Saukkonen LepU 19,69
M60: 1) Erkki Saarinen LahtiSport35+ 15,97, 2) Jorma Rajakannas LepU 14,54, 3) Seppo Saukkonen LepU 11,00
M60erityisryhmä: 1) Veli-Sakari Kainulainen Heinävesi 7,67
M70: 1) Sakari Heino LepU 15,98

Voimakiekko :

Myl: 1) Matti Saukkonen LepU 32,27, 2) Seppo Julkunen LepU 29,00, 3) Erkki Saarinen LahtiSport35+ 28,58, 4) Sakari Heino LepU 25,04, 5) Veli-Sakari Kainulainen Heinävesi 10,08
M50: 1) Matti Saukkonen LepU 34,13, 2) Seppo Julkunen Lepu 33,60
M60: 1) Erkki Saarinen LahtiSport 35+ 32,55, 2) Seppo Saukkonen LepU 18,59
M60erityisryhmä: 1) Veli-Sakari Kainulainen Heinävesi 8,35

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Powered by CMSimple | Kirjaudu sisään