Yhteistyössä

 


 

 

Kesäkuu 2019

 

30.6.2019

Rulladuathlonin ja rullailun Suomen Perinneurheiluliiton SM Leppävirran

Takkula 30.6.2019 .
Tulokset

Duathlon rullailumatka 5,8 km, juoksu 3km
M35: 1) Jaime Huerta LepU 26,46.
M55: 1) Ismo Kotijärvi LepU 27,39.
M60: 1) Teijo Niskanen KiurU 28,53, 2) Jorma Savolainen LepU 44,19.
M60: 1) Matti Pesälä KortRy 29,02 ( kickbiken)
M65: 1) Teuvo Juutilainen LepU 29,58.
Rullahiihto
Matka 5,8km
M35: 1) Jaime Huerta LepU 12,32.
M45: 1) Petri Pulkkinen LepU 12,12
M55: 1) Veli- Heikki Mustonen ValkKajo 12,31, Ismo Kotijärvi LepU 13,30.
M60: 1) Teijo Niskanen KiurU 13,25, 2) Jorma Savolainen LepU 23,42
M65: 1) Teuvo Juutilainen LepU 14,04
M70: 1) Jouko Kärki LepU 14,33.
3km M75: 1) Jussi Palonen ViitVie 8,05
Sprintti 300m
M35: 1) Jaime Huerta LepU 34,2
M45: 1) Petri Pulkkinen LepU 31,6.
M60. 1) Teijo Niskanen KiurU 33,4, 2) Jorma Savolainen LepU 57,3.
M65: 1) Teuvo Juutilainen LepU 37,5.
Rullaluistelu
5,8km Myl 1) Jarkko Koponen KulS 11,04,
300m 1) Seppo Julkunen LepU 31,9
5,8 km sauvaluistelu Myl 1) Seppo Julkunen LepU 13,23.
300m M55: 1) Seppo Julkunen LepU 31,4
Kickbiken
5,8km Myl 1) Markku Levänen SaD 11,21
5,8km M60: 1) Matti Pesälä KortRy 13,54
3000m P15: 1) Riku Kankaala LepU 8,00.
300m Myl 1) Markku Levänen SaD 31,4
300m M55: 1) Seppo Julkunen LepU 38,8
300m M60: 1) Matti Pesälä KortRy 35,8
300m P15: 1) Ruku Kankaala LepU 36,6
3000m juoksu 1) Kauko Rissanen Vesanto 12,12.
3000m Juoksu M65: 1) Harri Koponen KuvKu 15,50, 2) Ari Hulkkonen LepU 16,33.
3000m kävely M70: 1) Keijo Puustinen LepU 21,28.
5,8km pyöräilu M70: 1) Timo Karhunen LepU 17,21.
M70: 1) Jouko Kärki LepU 33,3.

Lypsyjakkaranheiton SM kilpailut 29.6.2019 Kangaslampi

Miehet: 1) Jukka Vesterinen Team Voimakiekko 25,83, 2) Juha Kallio Jyväskylä 20,56, 3) Heikki Turunen Kellokoski 19,87, 4) Veli-Lauri Konttinen Heinävesi 19,21, 5) Seppo Julkunen Team Voimakiekko 19,06
Miehet yli 50: 1) Veli-Lauri Konttinen Heinävesi 18,86, 2) Seppo Julkunen Team Voimakiekko 18,77, 3) Jari Heiskanen Heinävesi 16,43, 4) Matti Saukkonen Heinävesi 15,18
Miehet yli 60: 1) Jorma Turunen Kellokoski 12,86
Miehet yli 70: 1) Heikki Turunen Kellokoski 22,05, 2) Pentti Montonen Kaislaraitti 18,43, 3) Raimo Kilpeläinen Leppävirta 16,43
Naiset: 1) Saila Konttinen Heinävesi 15,71, 2) Asta Kankaala Juankoski 15,50, 3) Jenna Hämäläinen Sulkava 10,48
Naiset yli 60: 1) Marja-Leena Ukkonen Kaislaraitti 10,78
Naiset yli 70: 1) Salli Haimila Kangaslampi 6,18
Vammaisurheilijat Naiset: 1) Seija Hassinen Varkaus 5,90, 2) Aune Juvonen Heinävesi 4,82
Vammaisurheilijat miehet: 1) Veli-Sakari Kainulainen Heinävesi 11,18, 2) Heikki Impivaara Varkaus 4,45
Erivammaisuus Miehet: 1) Timo Pulkkinen Varkaus 13,45
Tytöt alle 15: 1) Saimi Heiskanen Varkaus 8,50, 2) Jenny Kumpulainen Helsinki 7,83, 3) Emma Korhonen 6,55, 4) Hilma Happonen Siilinjärvi 6,27
Nuoret miehet alle 20: 1) Arttu Perttula Kouvola 8,37
Pojat alle 15: 1) Veeti Haapakoski Savonlinna 13,75, 2) Onni Kojo Siilinjärvi 7,75, 3) Jesse Honkanen Helsinki 6,85
Pojat alle 10: 1) Otto Turunen Koskenkylä 6,80, 2) Jooa Honkanen Helsinki 6,55, 3) Viljami Happonen Siilinjärvi 6,26
Sekajoukkue : 1) Team Voimakiekko 63,84 ( Julkunen 19,04, Turunen 19,10, Vesterinen 25,70), 2) Heinävesi 49,74 ( Heiskanen 15,97, Konttinen V-L 18,39, Konttinen S 15,38) , 3) Mainarit JJ 48,83 ( Heikkiläinen 15,15, Rissanen 17,57, Jehkinen 16,11) , 4) Gebwell 47,96 ( Jehkinen 14,30, Eronen 15,03, Julkunen 18,63), 5) Team Voimakiekko Ladyt 40,85 ( Kankaala 16,09, Ukkonen 9,63, Konttinen S 15,13) , 6) Etelä-Savon Riistanhoitoyhdistys 40,65 ( Lukkarinen 11,81, Eronen 16,34, Kauhanen 12,50) , 7) Maaseudun turvaverkko ja voima 26,99 ( Malinen 9,33, Oittinen 9,68, Suorsa 7,98), 8) SPR 25,69 ( Huupponen 9,80, Hartikainen 7,43, Mustanen 8,46)
Sekajoukkue / invalidit: 1) Varkauden Invalidit 24,45 ( Hassinen 6,10, Impivaara 4,55, Pulkkinen 13,80)

27.6.2019

JoPa:n Viikkokisat 26.6-19 Raahe

Linkopallonheitto Myl 1)Markku Lattunen Jopa 59.74 2)Juha Korpi Jopa 53.72
M70 Lv2 700g 1)Juhani Lattunen Jopa 34.46 ME
Autonrenkaanheitto Myl. 1)Markku Lattunen Jopa 17.82 2)Juha Korpi Jopa 14.34 M70 Lv2 1)Juhani Lattunen Jopa 7.72 Me

25.6.2019

Liitosaapaskilpailu Mikkelin Kalevankangas 25.6.2019

Tulokset.
Myl 1) Pentti Montonen MiVo 58,80 M70v ME, 2) Juuso Kolehmainen Hacklab Mikkeli 40,50, 3) Toni Pennanen Hacklab Mikkeli 34,46, 4) Jere Timonen Hacklab Mikkeli 25,75.
M30: 1) Heikki Karhinen Hacklab Mikkeli 32,30, 2) Sampo Haapasaari Hacklab Mikkeli 31,20.
M35: 1) Waltteri Pihlstrm Hacklab Mikkeli 28,00, 2) Taneli Selin Hacklab Mikkeli 23,45
M65: 1) Jorma Rajakannas LepU 39,40.
M70: 1) Pentt Montonen MiVo 46,76.
Naiset 1) Hanna Suvinen Hacklab Mikkeli 20,40, 2) Heidi Pihlstrm Hacklab Mikkeli 18,00
T9: 1) Aada Pihlströn Hacklab Mikkeli 4,28.
T5; 1) Emilia Pihlström Mikkeli 2,58.

LepU.n viikkokisat 24.6.2019

Perinneurheilulaji:

Voimakiekko

T 11 1. Kalla Ollikainen 14.40,

N 1. Heidi Helander 10.36,

M 70 PT 1. Heikki Impivaara 8.40

24.6.2019

Linkopallonheiton ja voimakiekon MM- kilpailut Leppävirta 23.6.2019.

Tulokset.

Linkopallonheitto
Myl 1) Jukka Vesterinen LepU 72,44, 2) Timo Tolppanen LepU 63,00, 3) Hannu Nikumatti Oulu 54,18., 4) Seppo Julkunen LepU 52.90, 5) Jorma Rajakannas LepU 41,22, 6) Matti Saukkonen LepU 39,38, 7) Jaime Huerta LepU 35,08.
Naiset 1) Asta Kankaala LepU 40,99, 2) Kirsi Vuorma Polvijärvi 31,08, 3) Kristiina Kangas Oulu 26,85, 4) Mervi Ilonen Varkaus 21,00, 5) Elina Huerta LepU 19,40,6) Marja- Leena Julkunen LepU 18,86.
M35: 1) Timo Tolppanen LepU 64,96, 2) Hannu Nikumatti Oulu 55,96, 3) Jaime Huerta LepU 34,97.
M45: 1) Jukka Vesterinen LepU 73,28.
M55: 1) Seppo Julkunen LepU 52,12, 2) Matti Saukkonen LepU 3960, 3) Alpo Vuorma Polvijärvi 39,21.
M65: 1) Jorma Rajakannas LepU 40,24.
M75: 1) Raimo Kilpeläinen LepU 35,52.
M80: 1) Erkki Peiponen LepU 30,80
Erityisryhmä Myl 1) Veli- Sakari Kainulainen LepU 18,20
PTL Myl 1) Heikki Impivaara LepU 10,41, 2) Hannu Ilonen VarkInv 10,40
Erityisryhmä M65: 1) Veli- Sakari Kainulainen LepU 17,40
PTl M65: 1) Hannu Ilonen VarkInv 10,48.
PTL M70: 1) Heikki Impivaara LepU 10,23.
P11: 1) Aleksi Keihäskoski Haapavesi 28,65
P7: 1) Matias Nyyssönen LepU 5,78.
P3: 1)Jesse Paasikivi Lahti 2,48.
P1: 1) Onni- Matti Orsinus Lahti 1,58
N30: 1) Elina Huerta LepU 18,85
N35: 1) Mervi Nikumatti Haapavesi 19,71.
N45: 1) Asta Kankaala LepU 43,00
N50: 1) Marja- Leena Julkunen LepU 19,36.
N55: 1) Kirsi Vuorma Polvijärvi 31,00
N60: 1) Mervi Ilonen Varkaus 22,24
N75: 1) Terttu Kilpeläinen LepU 20,29.
LV1 naiset 1) Pirjo Kemppainen Varkaus 12,35
Erityisryhmä N55: 1) Aune Juvonen LepU 10,53
LV1 N65: 1) Pirjo Kemppainen VarkInv 12,30.

Voimakiekko

Myl 1) Jukka Vesterinen LepU 36,21, 2) Timo Tolppanen LepU 34,28, 3) Seppo Julkunen LepU 29,65, 4) Jorma Rajakannas LepU 22,02, 5) Matti Saukkonen LepU 20,97, 6) Raimo Kilpeläinen LepU 20,65, 7) Lassi Salmi JKU 19,35, 8) Elias Nyyssönen LepU 18,02, 9) Erkki Peiponen LepU 13,24.
Naiset 1) Asta Kankaala LepU 22,60, 2) Niina Orsimus Lahti, 3) Kirsi Vuorma Polvijärvi 15,58, 4) Mervi Ilonen Varkaus 14,08,5) Marja- Leena Julkunen LepU 7,84,
M45: 1) Jukka Vesterinen LepU 36,86
M55: 1) Seppo Julkunen LepU 31,70, 2) Matti Saukkonen LepU 22,46.
M65: 1) Jorma Rajakannas LepU 22,40.
M75: 1) Raimo Kilpeläinen LepU 22,05.
M80: 1) Erkki Peiponen LepU 15,27.
P15: 1) Lassi Salmi JKU 26,86 Se
Erityisryhmä Myl 1) Veli- Sakari Kainulainen LepU 12,93
M65: 1) Veli- Sakari Kainulainen LepU 14,72
P11: 1) Aleksi Keihäskoski Haapavesi 12,85
P7: 1) Matias Nyyssönen LepU 4,17
PTL myl 1) Heikki Impivaara LepU 4,88
PTL M70: 1) Heikki Impivaara LepU 8,68.
N35; 1)Niina Orsimus Lahti 15,59, 2) Mervi Nikumatti Haapavesi 12,94
N45: 1) Asta Kankaala LepU 25,24
N50; 1) Marja- Leena Julkunen LepU 10,95
N55: 1) Kirsi Vuorma Polvijärvi 19,86
Erityisryhmä N55: 1) Aune Juvonen LepU 6,47.
N60: 1) Mervi Ilonen Varkaus 10,56.
LV1 naiset 1) Pirjo Kemppainen Varkaus 6,82,
LV1 N65: 1) Pirjo Kemppainen VarkInv 9,56

 

20.6.2019

JoPa:n viikkokisat 19.6.2019 Raahe

Linkopallon heitto

Myl 1)Juha Korpi Jopa 52.50 2)Juho Korpi Jopa 48.55

19.6.2019

Mikkelin Kalevankankaan heittokenttä 18.6.2019.

Tulokset:

Liitosaapas.
Myl 1) Juuso Kolehmainen Hacklab Mikkeli ry 51,10, 2) Heikki Kurvinen Hacklab Mikkeli ry 31,30.
M30: 1) Tomi Pennanen Hacklab Mikkeli ry 32,20.
M35: 1) Taneli Selin Hacklab Mikkeli ry 32,60, 2) Valtteri Pihlström Hacklab Mikkeli ry 25,50.
M65: 1) Jorma Rajakannas LepU 39,10.
M75: 1) Pentti Montonen MiVo 56,60
Perinnesaapas P7: 1) Matias Nyyssönen LepU 11,30.

18.6.2019

LepU:n viikkokisat 17.6.2019

Perinnelajin tulokset:

Voimakiekko

Myl 1) Jouni Hytti LUM 41,34, 2) Seppo Julkunen LepU 27,68, 3) Tomi Ollikainen LepU 25,00
M35: 1) Tomi Ollikainen LepU 25,83
M55: 1) Seppo Julkunen LepU 30,13.
M75: 1) Raimo Kilpeläinen LepU 20,80
Naiset 1) Tiina Repo JuuU 31,21, 2) Raili Nevalainen JuuU 17,44. 3) Kalla Ollikainen 11,13
N60: 1) Raili Nevalainen JuuU 20,15
T11: 1) Kalla Ollikainen LepU 13,80

16.6.2019

Hyvän mielen heitot 14.6.2019 Juankoski

Voimakiekko Naiset

N30 1.Sanna Asikainen 1.30m Juankoski
N40 1.Salme Kinnunen 10.12m Juankoski
2.Teija Halonen 9.55m Nilsiä
3.Johanna tuppurainen 4.62m Juankoski
N45 1.Asta Kankaala 26.92m Juankoski
2.Riina Leskinen 18.15m Kuopio
3.Marja Viitala-Räsänen 14.13m Juankoski
4.Virpi Tirkkonen 10.45m Juankoski
N50 1.Sari Pasanen 10.53m Juankoski
2.Marja-leena Julkunen 9.64m Juankoski
3.Päivi Tiainen 6.55m Juankoski
4.Päivi Torvinen 4.15m Juankoski
N55 1.Riitta Pirinen 12.43m Juankoski
2.Tarja Mustonen 9.22m Juankoski
3. Sirpa Hamari 8.53m Juankoski
N60 1.Saara Hartikainen 9.34m Juankoski
2.Marju Koistinen 8.96m Juankoski
3.Helena Airaksinen 4.83m Juankoski
4.Eija Kallio 2.20m Juankoski
N65 1.Eeva Tanskanen 3.95m Juankoski
N70 1.Arja Salminen 10.82m Juankoski
2.Pirjo Ruotsalainen 9.44m Juankoski
3.Terttu Savolainen 3.46m Juankoski

Yleinen:

1.Asta Kankaala 26.75m Juankoski
2.Riina Leskinen 14.63m Kuopio
3.Marja Viitala-Räsänen 12.38m Juankoski
4.Sari Pasanen 10.11m Juankoski
5.Riitta Pirinen 9.90m Juankoski
6.Arja Salminen 9.17m Juankoski
7.Tarja Mustonen 9.06m Juankoski
8.Saara Hartikainen 9.00m Juankoski
9.Marju Koistinen 8.95m Juankoski
10.Marja-Leena Julkunen 8.72m Juankoski
11.Pirjo Ruotsalainen 8.32m Juankoski
12.Teija Halonen 8.30m Nilsiä
13.Salme Kinnunen 8.16m Juankoski
14.Sirpa Hamari 8.08m Juankoski
15.Virpi Tirkkonen 7.90m Juankoski
16.Päivi Tiainen 4.40m Juankoski
17.Helena Airaksinen 4.39m Juankoski
18.Johanna Tuppurainen 3.80m Juankoski
19.Päivi Torvinen 3.21m Juankoski
20.Terttu Savolainen 3.15m Juankoski
21.Heidi Antikainen 2.66m Juankoski
22.Eeva Tanskanen 2.60m Juankoski
23.Eija Kallio 1.46m Juankoski
24.Sanna Asikainen 1.14m Juankoski

Voimakiekko Miehet:

P15 1.Riku Kankaala 21.52m Juankoski
M17 1.Juha Tirkkonen 8.82m Juankoski
M40 1.Janne Tuppurainen 9.80m Juankoski
M50 1.Pauli Kettunen 13.09m Juankoski
M55 1.Seppo Julkunen 29.85m Leppävirta
M60 1.Kari Virtaharju 17.57m Juankoski
2.Reijo Pirinen 17.12m Juankoski
3.Hannu Martikainen 13.65m Juankoski
4.Markku Kokkonen 13.53m Nilsiä
5.Kari Kuittinen 11.80m Juankoski
6.Antti Kolehmainen 9.52m Nilsiä
7.Tapani Kettu 8.16m Juankoski
8.Markku Riekkinen 5.42m Juankoski
9.Reijo Vartiainen 4.10m Juankoski
10.Markku Pasanen 1.50m Juankoski
M70 1.Paavo Ruotsalainen 13.55m Juankoski
2.Osmo Vartiainen 3.03m Juankoski

Yleinen:

1.Seppo Julkunen 27.83m Leppävirta
2.Riku Kankaala 17.00m Juankoski
3.Reijo Pirinen 15.62m Juankoski
4. Kari Virtaharju 14.50m Juankoski
5.Paavo Ruotsalainen 12.73m Juankoski
6.Hannu Martikainen 12.06m Juankoski
7.Markku Kokkonen 11.56m Nilsiä
8.Kari Kuittinen 9.95m Juankoski
9.Pauli Kettunen 9.83m Juankoski
10.Juha Tirkkonen 8.83m Juankoski
11.Antti Kolehmainen 8.30m Nilsiä
12.Janne Tuppurainen 7.70m Juankoski
13.Tapani Kettu 6.74m Juankoski
14.Markku Riekkinen 4.60m Juankoski
15.Reijo Vartiainen 3.16m Juankoski
16.Osmo Vartiainen 2.68m Juankoski

12.6.2019

JoPa:n viikkokisat  12.6.2019  Raahe

Saappaanheitto:
Myl 1)Janne Parttimaa Jopa 47.15 2)Juha Korpi Jopa 44.32 3)Jani Ojala Jopa 43.00 M70 LV2 1) Juhani Lattunen Jopa 26.03
Autonrenkaanheitto Myl 1)Jani Ojala Jopa 20.16 2)Juha Korpi Jopa 15.68 3)Janne Parttimaa Jopa 15.54 M70 LV2 5kg 1)Juhani Lattunen Jopa 8.76

11.6.2019

Leppävirran Urheilijoiden viikkokisat, Mummon munkkikisoina 10.6.2019.

Perinneurheilulajien tulokset:

Linkopallo
Naiset 1) Jenni Saarelainen Varkaus 18,90.
PTL M70: 1) Heikki Impivaara LepU 10,98
PTL M65: 1) Hannu Ilonen VarkInv 11,58.

Liitosaapas.

PTL M70: 1) Heikki Impivaara LepU 8,76
PTL M65: 1) Hannu Ilonen VarkInv 7,54.

Rengas
Myl 1) Jukka Vesterinen LepU 23,23, 2) Seppo Julkunen LepU 18,09, 3) Tomi Ollikainen LepU 14,83.
M35: 1) Tomi Ollikainen LepU 15,72.
M45: 1) Jukka Vesterinen LepU 23,10.
M55: 1) Seppo Julkunen LepU 19,32.

Voimakiekko.
Myl Jukka Vesterinen LepU 32,16, 2) Seppo Julkunen LepU 26,44, 3) Tomi Ollikainen LepU 23,52
Naiset 1) Kalla Ollikainen LepU 11,28.
M55: 1) Seppo Julkunen LepU 31,75
M45: 1) Jukka Vesterinen LepU 33,52.
M35: 1) Tomi Ollikainen LepU 24,13.
T11: 1) Kalla Ollikainen LepU 1,51.

Jakkara
Myl 1) Jukka Vesterinen LepU 26,85, 2) Seppo Julkunen LepU 21,21, 3) Tomi Ollikainen LepU 19,31, 4) Veli- Lauri Konttinen HeiYU 17,72
M55: 1) Seppo Julkunen LepU 20,65, 2) Veli- Lauri Konttinen HeiYU 18,81
M45: 1) Jukka Vesterinen LepU 27,03
M35: 1) Tomi Ollikainen LepU 19,04.

9.6.2019

Pielavesi Cup 2 9.6.2019 Pielavesi

Perinnesaapas

P7 1.) Jasu Korhonen HeTa-13 9,83
N17 1.) Jenna Korhonen HeTa-13 29,64
M19 1.) Aku Korhonen HeTa-13 42,71
M40 1.) Niko Korhonen HeTa-13 51,06
M50 1.) Timo Mykkänen HeTa-13 53,10
M60 1.) Seppo Asikainen Savon Saapas 42,32
M70 1.) Juhani Tikkanen Savon Saapas 29,39 2.) Esko Korkalainen Savon Saapas 27,07
NYl 1.) Heidi Korkalainen Savon Saapas 38,35 2.) Jenna Korhonen HeTa-13 22,27
MYl 1.) Niko Korhonen HeTa-13 51,59 2.) Timo Mykkänen HeTa-13 49,93 3.) Seppo Asikainen Savon Saapas 42,38 4.) Aku Korhonen HeTa-13 41,70
Mharraste 1.) Esa Grönlund Helsinki 28,02 2.) Lauri Hietikko Helsinki 23,21
Liitosaapas
P7 1.) Jasu Korhonen HeTa-13 15,25
N17 1.) Jenna Korhonen HeTa-13 46,16
M19 1.) Aku Korhonen HeTa-13 80,20
M40 1.) Niko Korhonen HeTa-13 69,41
M50 1.) Timo Mykkänen HeTa-13 66,04
M70 1.) Esko Korkalainen Savon Saapas 34,59
NYl 1.) Heidi Korkalainen Savon Saapas 49,01 2.) Jenna Korhonen HeTa-13 0,00
MYl 1.) Timo Mykkänen HeTa-13 69,59 2.) Aku Korhonen HeTa-13 66,59 3.) Niko Korhonen HeTa-13 64,70
Yhteistulos
P7 1.) Jasu Korhonen HeTa-13 25,08
N17 1.)Jenna Korhonen HeTa-13 75,80
M19 1.) Aku Korhonen HeTa-13 122,91
M40 1.) Niko Korhonen HeTa-13 120,47
M50 1.)Timo Mykkänen HeTa-13 119,14
M70 1.) Esko Korkalainen Savon Saapas 61,66
NYl 1.)Heidi Korkalainen Savon Saapas 87,36 2.)Jenna Korhonen HeTa-13 22,27
MYl 1.) Timo Mykkänen HeTa-13 119,52 2.)Niko Korhonen HeTa-13 116,29 3.) Aku Korhonen HeTa-13 108,29

8.6.2019

TUL100 saappaanheiton Järvi- Suomen mestaruuskilpailu 8.6.2019.Mikkeli

Tulokset.
Myl 1) Pentti Montonen MiVo 35,05, 2) Ari Himanen Ristiina 30,05, 3) Elias Nyyssönen LepU 28,90, 4) Jorma Rajakannas LepU 28,45, 5) Joonas Ojasalo Lappeenranta 27,88
M50: 1) Mika Nurmi SäyRi 28,40, 2) Vesa Räsänen Mikk TaikWondo 24,20.
M55: 1) Ari Himanen Mikkeli 35,83, 2) Jaakko Kimari MPC 27,90.
M60: 1) Reijo Väisänen MikkKu 24,65, 2) Juhani Saari Mikkeli 22,18, 3) Tapani Aarniosalo Mikkeli 17,30
M65: 1) Jorma Rajakannas LepU 29,84, 2) Jarkko Mänttäri KelVi 18,60, 3) Antti Lehkonen MikkKu 18,42
M70: 1) Pentti Montonen MiVo 36,52, 2) Kalle Nieminen MiKi 16,66.
M80: 1) Taisto Tiainen Mikkeli 11,56.
M17: 1) Valtteri Räsänen Jukurit 29,60.
LV1 M75: 1) Olli Markunsalo MikkInv 18,50.
LV1 M70 1) Erkki Pettinen MiKInv 6,22
PTL M70: 1) Juha Syvärinen Mikkeli 3,82
P7: 1) Matias Nyyssönen LepU 8,10.
Naiset 1) Nea Ojasalo Lappeenranta 23,87.
N45 1) Suvi Nurmi SäyRi 20,13.
N50: 1) Anne Kuukka MikkJousi 13,30.
N65: 1) Rauli Liukkonen MikkKu 13,05, 2) Liisa Paasonen MiKi 12,80, 3) Riitta Nykänen MiKi 10,40.
N75: 1) Anna -Liisa Makkonen Mikkeli 10,20.
Liitosaapas.
Myl 1) Pentti Montonen MiVo 51,65, 2) Ari Himanen Mikkeli 43,70, 3) Jaakko Kimari MPC 40,70.

7.6.2019

Erityisryhmien liitosaappaanheiton MM kilpailut Leppävirta 7.6.2019.

Tulokset.

Myl LV1 1) Markku Pellikainen VarkInv 19,63.
M55: LV1 1) Matti Saukkonen LepU 37,55.
M75: LVI 1) Markku Pellikainen VarkInv 19,85.
Myl PTL 1) Heikki Impivaara LepU 11,06, 2) Hannu Ilonen VarkInv 7,26
M65: PTL 1) Hannu Ilonen VarkInv 8,27
M70: PTL 1) Heikki Impivaara LepU 10,96.
Myl NV 1) Timo Pulkkinen VarkInv 25,80
M65: NV 1) Timo Pulkkinen VarkInv 29,25.
Erityisryhmät
Myl 1) Veli - Sakari Kainulainen LepU 15,80, 2) Jyri- Pekka Savolainen Suvanto 8,25.
M35: Tuomo Liukko Suvanto 7,06, ) Vesa- Matti Koponen Suvanto 6,86 , 3) Markus FalK Suvanto 3,10.
M40: 1) Harri Liukko Suvanto 7,50
M45: 1) Mika Thil Suvanto 26,60
M60: 1) Reijo Montonen Suvanto 11,05.
M65: 1) Veli- Sakari Kainulainen LepU 15,78, 2) Markku Oksman Suvanto 6,70
P11: 1) Miko Maksimainen Apila 3,33
P10: 1) Veeti Kinnunen Apila 9,42
Naiset 1) Aune Juvonen LepU 8,48, 2) Anne- Riikka Kotilainen Suvanto 3,44.
N23: 1) Emilia Kanniainen Suvanto 8,35
N21: 1) Sanna Kortelainen Suvanto 4,87.
N17: 1) Sara Kärkkäinen Suvanto 5,80
T15: 1) Mona Hiltunen Apila 4,84.
N35: 1) Tanja Salin Leppävirta 7,90
N50: 1) Annukka Suvinen Suvanto 9,04, 2) Saila Rochberg Suvanto 4,73, 3) Marjatta Juvonen Suvanto 4,50.
N55: 1) Sirpa Koponen Suvanto 10,53, 2) Aune Juvonen LepU 8,48.
N60: 1) Ulla- Maija Hiltunen Karpalo 4,54.
Ohjaajat
Naiset 1) Jenni Saarelainen Varkaus 13,80
N45: 1) Paula Voutilainen Varkaus 16,75.
Miehet 1) Jari Rönkkö Leppävirta 21,40.
Linkopallo
N35: 1) Tanja Salin Leppävirta 11,90.
N45: 1) Paula Voutilainen Varkaus 17,53.
M65: 1) Ari Hulkkonen LepU 24,50
PTL Myl 1) Heikki Impivaara LepU 11,46.

Pirkanmaan kehitysvammaisten kesäkisat 5.6. 2019 Pirkkala

619 lajisuoritusta! Suomen suurimpia urheilukilpailuita.

Miesten 60 m 8,34. Miesten kuula (7,26 kg) 10,27. Naisten kuula (4 kg) 6,88.

Perinteiset Pirkanmaan kehitysvammaisten kesäkisat järjestettiin
Pirkkalassa keskusurheilukentällä. Mukana monta tuttua ja perinteikästä
lajia sekä pari lajiuutuutta.

SAAPPAANHEITTO NAISET HARRASTE
LOPPUTULOKSET 5.6.2019
1. 148 Minna Handroos 17,05
2. 302 Anne Kaakkolammi 13,70
3. 136 Raija Soini 13,06
4. 280 Miia Jokinen 13,00
5. 158 Sini Niinimäki 12,45
6. 113 Jaana Myllymäki 11,80
7. 386 Outi Kokkola 11,43
8. 122 Sini Heusala 11,40
9. 149 Säde Talkio 10,66
10. 75 Leena Hoilijoki 10,52
11. 88 Kirsi Nieminen 10,45
12. 118 Marianna Yrjänäinen 10,37
13. 147 Sylvi Nevalainen 10,35
14. 181 Korpinen Riikka 10,14
15. 99 Virva Sutinen 10,10
16. 157 Terhi Salo 10,10
17. 114 Satu Nurminen 9,65
18. 282 Sirpa Eskelinen 9,60
19. 327 Niina Lampinen 9,42
20. 349 Järvinen Leena 8,50
21. 112 Paula Vuorinen 8,35
22. 326 Merja Lahtinen 8,20
23. 159 Elli Niemi 7,80
24. 293 Helena Nieminen 7,70
25. 16 Niina Lahti 7,55
26. 69 Tiina Luhtanen 7,41
27. 35 Koskimies Ilona 7,34
28. 150 Hanna Raikamo 7,25
29. 83 Päivi Pohjamies 7,06
30. 17 Miia Perkiö 7,03
31. 14 Minttu saloranta 6,95
32. 74 Tanja Raikunen 6,93
33. 126 Päivi Poutiainen 6,91
34. 64 Carmen Canals 6,81
35. 121 Virpi Pihjalaviita 6,75
36. 323 Anu Huitu 6,70
37. 163 Tanja Laakso 6,51
38. 128 Suvi Välimäki 6,27
39. 2 Merja Välimäki 6,20
40. 337 Armi Ryyti 6,14
41. 275 Roosa Viinikainen 6,04
42. 213 Kati Korhonen 5,90
43. 92 Eila Niemenmaa 5,71
44. 110 Kerttu Leppämäki 5,60
45. 119 Noora Ryttäri 5,46
46. 336 Merja Sjöström 5,43
47. 62 Katriina Punkka 4,96
48. 348 Kankkunen Terhi 4,90
49. 5 Sinikka Selin 4,85
50. 34 Kaltula Maarit 4,85
51. 318 Roosa Nousiainen 4,14
52. 260 Taina Nummela 4,10
53. 309 Taru Heikkilä 4,07
54. 18 Erika Tähtinen 3,80
55. Jaana Nikula 3,80
56. 311 Anniina Eskola 3,25
57. 195 Liisi Pietilä 3,10
58. 234 Riikka Tuominen 3,00
59. 367 Pirita Mäkinen 2,60
60. 93 Riina Rantanen 2,40
61. 193 Nina Hietanen 2,25
62. 111 Tiina Väisänen 2,02
63. 307 Anni Tillanen 1,90
64. 15 Sofia Renald 1,78
65. 63 Sanna Hallikas 1,72
66. 185 Matikainen Helena 1,70

SAAPPAANHEITTO NAISET URHEILU
LOPPUTULOKSET 5.6.2019
1. 72 Kaisa Pajarinen 14,92
2. 281 Anna Pihlava 12,80
3. 44 Jaana Makkonen 10,10
4. 41 Arja Juurakko 8,90
5. 248 Liisa Uusi-Rauva 8,02
6. 270 Taina Kari 7,98
7. 393 Virva Sutinen 7,64
8. 238 Tanja Hippula 7,27
9. 47 Tarja Honkanen 6,90
10. 243 Mari Rautanen 6,77
11. 49 Seija Honkanen 6,60
12. 269 Mari Härkönen 6,12
13. 52 Diman Rahimi 4,82
14. 45 Eija Rantanen 4,20
15. 257 Eveliina Korlee 2,66
16. 46 Anu Tuomi DNS

SAAPPAANHEITTO MIEHET HARRASTE
LOPPUTULOKSET 5.6.2019
1. 324 Juho Kaarela 17,07
2. 96 Markku Rantanen 16,80
3. 328 Sampsa Saariniemi 16,80
4. 78 Harri Riutta 15,90
5. 129 Pertti Lampinen 14,37
6. 345 Seppo Heikkilä 14,10
7. 368 Janne Hiltunen 13,97
8. 84 Reima Tyni 13,91
9. 167 Rantanen Teemu 13,87
10. 356 Heikki Laitasalo 13,75
11. 166 Pieviläinen Jari 13,57
12. 104 Jani Laine 13,50
13. 332 Arto Rauhamäki 13,45
14. 251 Juha Hällfors 13,44
15. 87 Toni Salo 13,24
16. 100 Jari Mäenpää 13,12
17. 206 Arto Aaltonen 13,05
18. 115 Juha Eronen 12,83
19. 79 Marko Ijäs 12,60
20. 355 Tomi Kivilaakso 12,60
21. 53 Joni Malinen 12,42
22. 141 Kauko Hartikainen 12,36
23. 1 Pauli Ahoniemi 12,13
24. 108 Pertti Rautkoski 11,95
25. 256 Jarno Asukas 11,50
26. 71 Veikko Salo 10,67
27. 125 Elmeri Kaarne 10,60
28. 376 Sami Laine 10,40
29. 3 Timo Rikala 10,38
30. 382 Saku Touronen 10,30
31. 294 Juha Konsén 10,00
32. 208 Esa Hinkkanen 9,72
33. 82 Seppo Walhman 9,58
34. 94 Tuukka Mäki 9,57
35. 145 Terno Hagert 9,16
36. 162 Matias Rantatulkkila 9,12
37. 289 Markus Malmi 9,10
38. 247 Timo Lätäkönmäki 9,08
39. 371 Niko Pitkänen 9,07
40. 101 Aki Suutari 8,98
41. 85 Matti Tuomola 8,96
42. 246 Arto Asukas 8,95
43. 363 Immo Suonketo 8,88
44. 221 Tomas Jaatinen 8,82
45. 358 Jalonen Aki 8,60
46. 372 Janne Laurila 8,59
47. 60 Heikki-Jussi Lehtimäki 8,54
48. 169 Lehto Teemu 8,35
49. 366 Konsta Laukkanen 8,10
50. 199 Vesa Honkanen 8,05
51. 381 Joonas Wallin 8,03
52. 296 Timo Autio 8,02
53. 333 Juha-Ilmari Penttinen 7,85
54. 77 Viktor Rabkov 7,80
55. 152 Jari Tanni 7,70
56. 106 Marko Tapanainen 7,65
57. 170 Vainio Iiro 7,62
58. 180 Eevertti Häärä 7,58
59. 12 Valtteri Vuori 7,40
60. 352 Vendelin Veli Pekka 7,40
61. 335 Seppo Partanen 6,75
62. 254 Kauko Niemi 6,75
63. Marko Rekonen 6,73
64. 255 Mikael Järvenranta 6,50
65. 300 Jani Pansio 6,33
66. 353 Matti Karhu 6,15
67. 315 Kari Kiiski 6,11
68. 66 Risto Lehtolahti 6,09
69. 342 Jaakko Alarotu 6,00
70. 365 Soini Lamppu 5,90
71. 334 Jukka Laitinen 5,75
72. 373 Niko Nieminen 5,60
73. 13 Mika sommarberg 5,58
74. 374 Kalle Putkiranta 5,47
75. 179 Iltanen Timo 5,43
76. 127 Petteri Pekkonen 5,00
77. 153 Juuso Nikola 4,93
78. 306 Aapo Houhala 4,75
79. 285 Sami Kaasalainen 4,50
80. 343 Kalle Pelttari 4,09
81. 344 Ali Al Ebrashy 4,06
82. 346 Matti Leskinen 3,86
83. 105 Matti Lamberg 3,75
84. 91 Simo Pajunen 3,66
85. 231 Leo Toivio 3,64
86. 378 Tommi Pulkkinen 3,50
87. 164 Paalasmaa Hannu 2,99
88. 305 Eevert Syrjä 2,80
89. 191 Eero Rinne 2,41
90. 317 Eetu Leinonen 2,00
91. 316 Antti Mäihäniemi 1,83
92. 175 Ville Ylimutka 1,66
93. 192 Jarmo Hakala 0,75
94. 198 Matti Kuhmonen 0,40
95. 308 Antti Martikainen 0,30

SAAPPAANHEITTO MIEHET URHEILU
LOPPUTULOKSET 5.6.2019
1. 330 Pasi Vihanta 22,05
2. 286 Ville Perukangas 17,18
3. 33 Markus Pieniluoma 16,84
4. 9 Markku Ikonen 16,39
5. 291 Pekka Pihlajamäki 14,94
6. 70 Mikael Harjula 13,86
7. 39 Kalle Huhtinen 13,40
8. 272 Riku Räsänen 13,24
9. 8 Olli-Pekka Gröhn 12,96
10. 242 Juha-Pekka Johansson 12,81
11. 240 Eero Flinkman 12,54
12. 249 Olli Vanninen 12,19
13. 237 Teemu Mäkinen 11,90
14. 252 Jyrki Järvinen 11,67
15. 265 Tero Anttila 11,63
16. 253 Pertti Taivaljärvi 11,33
17. 259 Kimmo Koski 10,97
18. 292 Tommi Forsman 10,82
19. 233 Samuli Sivonen 10,27
20. 331 Seppo Heinonen 10,03
21. 350 Toni Etelä 9,10
22. 235 Taisto Koski 9,00
23. 123 Timo Lampinen 8,51
24. 241 Antti Suoranta 6,22
25. 258 Eetu Harju 5,70
26. 10 Tomi haapala DNS
27. 172 Mikko Ketolainen DNS
28. 7 Peetu Virtanen DNS

SUKKULAVIESTI 4x60m
LOPPUTULOKSET 5.6.2019
1. 506 Hempankaari 1 39,69
2. 504 Nuutisaran toimintakeskus 2 44,56
3. 509 Hempankaari 2 46,00
4. 507 Resiina 49,50
5. 501 Nuutisaran toimintakeskus 1 52,31
6. 505 Villa Vuohenoja 2 53,06
7. 503 Wärjäämö 57,56
8. 508 Tampereen Validia-talo 64,37
9. 502 Villa Vuohenoja1 71,31

"SUKKULAVIESTI 4 X 60 METRIÄ"
Osallistujat
#501
Nuutisarantoimintakeskus 1
Adrianna Hyseni
Vesa Kuhmonen
Jaana Makkonen
Diman Rahimi
#502
Villa Vuohenoja 1
Marianna Yrjänäinen
Virpi Pihjalaviita
Annika Myllärinen
Iina Lumiala
#503
Wärjäämö
Eveliina Korlee
Niklas Bergman
Markus Runsten
Leevi-Kalle Räsänen
#504
Nuutisarantoimintakeskus 2
Lauri Aarnio
Matti Mäntykoski
Mitro Saari
Tommi Haapanen
#505
Villa Vuohenoja 2
Elmeri Kaarne
Otso Alanen
Samuli Schroderus
Jarno Lankinen
#506
Hempankaari 1
Jarkko Karhu
Heikki Mäkinen
Henri Pullinen
Petri Korri
#507
Resiina
Jukka Mäkelä
Tomi Hurtig
Markku Rantanen
Jani Laine
#508
Tampereen Validia-talo
Mäkipää Samu
Pieviläinen Jari
Peltonen Katja
Lehto Emilia
#509
Hempankaari 2
Johannes Salonen
Tero Anttila
Ilkka Liimatta
Olli Vanninen

TARKKUUSBOCCIA NAISET
LOPPUTULOKSET 5.6.2019
TULOS 1. kierr 2.kierr
1. 314 Marjo Rantala 145 130 145
2. 278 Auli Leiniö 110 30 110
3. 148 Minna Handroos 70 70 55
4. 185 Matikainen Helena 60 60 55
5. 226 Maiju Kupari 50 35 50
6. 190 Riitta Mäkinen 30 20 30
7. 183 Yli-takku Merja 20 20 5

TARKKUUSBOCCIA MIEHET
LOPPUTULOKSET 5.6.2019
TULOS 1.kierr 2.kierr
1. 319 Timo Kontio 115 85 115
2. 107 Tommi Puolitaival 115 115 5
3. 165 Fonkeng Humbhrey 90 90 65
4. 303 Seppo Viitanen 85 40 85
5. 11 Tommi Korhonen 80 40 80
6. 361 Markku Lehtimäki 55 55 20

TURBOKEIHÄS NAISET HARRASTE
LOPPUTULOKSET 5.6.2019
m
1. 73 Anna Lahti 13,75
2. 218 Elina Mattila 11,58
3. 136 Raija Soini 10,70
4. 113 Jaana Myllymäki 10,00
5. 386 Outi Kokkola 8,50
6. 189 Carita Österman 7,80
7. 75 Leena Hoilijoki 7,50
8. 114 Satu Nurminen 7,30
9. 150 Hanna Raikamo 6,70
10. 282 Sirpa Eskelinen 6,50
11. 216 Irma Sipilä 6,13
12. Elli Niemi 5,30
13. 143 Päivi Vuorinen 5,10
14. 217 Mari Huhtala 5,10
15. 155 Helen Virtain 5,00
16. 74 Tanja Raikunen 4,90
17. 2 Merja Välimäki 4,10
18. 160 Jenni Laari 4,10
19. 5 Sinikka Selin 3,95
20. 119 Noora Ryttäri 3,80
21. 4 Susanna Rahkola 3,50
22. 34 Kaltula Maarit 3,30
23. 186 Minna Koppanen 3,30
24. Tiina Väisänen 3,30
25. 193 Nina Hietanen 3,15
26. 348 Kankkunen Terhi 3,03
27. 64 Carmen Canals 2,90
28. 201 Hanna-Mari Välkkilä 2,80
29. 380 Jonna Rintala 2,77
30. 383 Tiina Ojanen 2,18
31. 195 Liisi Pietilä 2,05
32. 188 Marianne Paasi 2,00
33. 177 Petra Syrjänen 1,40

TURBOKEIHÄS NAISET URHEILU
LOPPUTULOKSET 5.6.2019
m
1. 47 Tarja Honkanen 6,37
2. 41 Arja Juurakko 5,19
3. 270 Taina Kari 4,67
4. 45 Eija Rantanen 4,00
5. 257 Eveliina Korlee 2,95

TURBOKEIHÄS MIEHET HARRASTE
LOPPUTULOKSET 5.6.2019
m
1. 167 Rantanen Teemu 16,30
2. 356 Heikki Laitasalo 15,73
3. 81 Jukka Mäkelä 14,40
4. 108 Pertti Rautkoski 13,10
5. 357 Timo Autio 12,42
6. 78 Harri Riutta 12,30
7. 325 Luukka Aleksi 12,20
8. 133 Pentti Laine 10,70
9. 376 Sami Laine 9,87
10. 358 Jalonen Aki 9,45
11. 169 Lehto Teemu 9,20
12. 115 Juha Eronen 9,10
13. 371 Niko Pitkänen 8,80
14. 285 Sami Kaasalainen 8,65
15. 168 Nurminen Vesa 8,40
16. 332 Arto Rauhamäki 8,05
17. 250 Jouni Ryttyläinen 7,95
18. 142 Jarno Lankinen 7,25
19. 1 Pauli Ahoniemi 7,20
20. 174 Kivelä Kari 7,20
21. 156 Jukka Koskela 7,10
22. 294 Juha Konsén 7,00
23. 13 Mika sommarberg 6,85
24. 300 Jani Pansio 6,60
25. 24 Eeli Tarvainen 6,60
26. 109 Kari Järvenpää 6,30
27. 3 Timo Rikala 6,20
28. 22 Antti Savilahti 5,80
29. 106 Marko Tapanainen 5,80
30. 103 Ilkka Virtanen 5,70
31. 66 Risto Lehtolahti 5,30
32. 26 Valtteri Alvinen 5,15
33. 352 Vendelin Veli Pekka 4,82
34. 353 Matti Karhu 4,42
35. 105 Matti Lamberg 4,40
36. 374 Kalle Putkiranta 4,10
37. 346 Matti Leskinen 3,95
38. 343 Kalle Pelttari 3,49
39. 222 Valtteri Koivula 3,40
40. 153 Juuso Nikola 2,75
41. 23 Aleksi Moisio 2,70
42. 191 Eero Rinne 2,50
43. 340 Teuvo Honkasalo 2,50
44. 384 Iiro Kotilahti 2,13
45. 378 Tommi Pulkkinen 1,63
46. 316 Antti Mäihäniemi 1,45
47. 107 Tommi Puolitaival 0,80
48. 192 Jarmo Hakala 0,80
49. 184 Jouko Oikarainen 0,75

TURBOKEIHÄS MIEHET URHEILU
LOPPUTULOKSET 5.6.2019
m
1. 252 Jyrki Järvinen 20,10
2. 286 Ville Perukangas 17,43
3. 70 Mikael Harjula 16,93
4. 33 Markus Pieniluoma 16,08
5. 276 Jarkko Karhu 15,60
6. 283 Heikki Mäkinen 15,17
7. 207 Ari Ruokosuo 15,12
8. 291 Pekka Pihlajamäki 14,91
9. 277 Pasi Lehikoinen 14,62
10. 292 Tommi Forsman 14,50
11. 9 Markku Ikonen 14,42
12. 43 Tommi Haapanen 11,55
13. 37 Lauri Aarnio 10,32
14. 80 Ville Mäntynen 10,25
15. 249 Olli Vanninen 9,53
16. 350 Toni Etelä 7,95
17. 39 Kalle Huhtinen 7,30
18. 38 Matti Mäntykoski 6,00

5.6.2019

Viikkokisat Raahe 5.6.19

Saappaanheitto Myl 1)Markku Lattunen Jopa 48.34 2)Janne Parttimaa Jopa 45.92 3)Juha Korpi Jopa 45.45
M30 Janne Parttimaa Jopa 45.09 M40 1)Markku Lattunen Jopa 44.99 2)Juha Korpi Jopa 41.48

Tiistaikisat 4.6.2019 Vantaa

Saappaanheitto:N40v 1.Reija Niemikari KorsKa 26,63,N70v 1.Asta savukoski KorsKa 20,90, M45v 1.Toni Rahunen KorsKa 45,58,M60v 1.Kari Nuikka KorsKa 30,18,M65v 1.Juha Itkonen Vantaa 32,88,M70v 1.Heikki Turunen KorsKa 39,90,M80v 1.Kalle Lehtonen KorsKa 20,40,Nyl 1.Reija Niemikari korsKa 26,26,Myl 1.Ari Kela KorsKa 48,49,2.Jarkko Karstila Lahti Sport +35, 45,87,3.Toni Rahunen KorsKa 43,66,4.Juha Itkonen Vantaa 33,71,liitosaapas N40v 1.Reija Niemikari KorsKa 25,20,N70v 1.Asta Savukoski KorsKa 22,13,lypsyjakkaran heitto.M45v 1.Jarkko Karstila Lahti Sport +35 28,97 SE,M55v 1.Ari Kela KorsKa 26,41 SE,   M60v 1.Veli Saarela KorsKa 17,42, M70v 1.Heikki Turunen KorsKa 20,84,Renkaanheitto N70v 1.Asta Savukoski KorsKa 8,97,M45v 1.Jarkko Karstila Lahti Sport +35 23,26,M70v 1.Heikki Turunen KorsKa 17,25,Myl 1.Ari Kela KorsKa 18,04,2.Heikki Turunen KorsKa 14,48,varsimoukari M45v 1.Jarkko Karstila Lahti Sport +35, 21,49,M55v 1.Ari Kela KorsKa 20,61,M60v 1.Kari Nuikka KorsKa 16,46,M70v 1.Heikki Turunen KorsKa 17,74 SE,Myl 1.Ari Kela KorsKa 14,35,voimakiekko M45v 1.Jarkko Karstila Lahti Sport +35, 36,04 SE,M55v 1.Ari Kela KorsKa 33,28,M60v 1.Veli Saarela KorsKa 25,36,2.Kari Nuikka KorsKa 21,76,M65v 1.Juha Itkonen Vantaa 23,06.M70v 1.Heikki Turunen Vantaa 28,36,Myl 1.Ari Kela KorsKa 30,46

3.6.2019

LepU:n viikkokisat 3.6.2019 Leppävirta

Perinneurheilulajien tulokset

Linkopallo:

T3: 1) Vilma Tirronen LepU 2,17
P5: 1) Mikael Rytilahti LepU 5,90, 2) Miska Takkunen LepU 3,58
T7: 1) Lyydia Piispanen LepU 8,97, 2) Veera Tirronen LepU 8,81, 3) Riikka Kinnunen LepU 5,80
P9: 1) Wihtori Piispanen LepU 14,03, 2) Niilo Korhonen LepU 11,53, 3) Veli-Pekka Koivusalo LepU 11,40
T11: 1) Saana Koivusalo LepU 11,60
Nyl: 1) Pirjo Saukkonen LepU 46,27, 2) Jenni Saarelainen Varkaus 14,32
N50; 1) Pirjo Saukkonen LepU 43,52
N60: 1) Merja Tolvanen Varkaus 13,30
M35: 1) Mika Takkunen LepU 33,49
MPTyl: 1) Heikki Impivaara LepU 11,09
MPT65: 1) Hannu Ilonen VarkInv 9,97
MPT70: 1) Heikki Impivaara LepU 11,92
Liitosaapas:
MPT70: 1) Heikki Impivaara LepU 8,02
N60: 1) Merja Tolvanen Varkaus 11,90
Jakkara M yl 1. Jukka Vesterinen 27,14, 2. Seppo Julkunen 21,99, M 45 1. Jukka Vesterinen 27,74 SE, M 55 1.
Seppo Julkunen 21,81, Voimakiekko N yl 1. Sanna Kokko 14,82, N 35 1. Sanna Kokko 14,49, M yl 1.
Jukka Vesterinen 36,23, 2. Seppo Julkunen 29,00, 3.Jukka-Pekka Kolari 22,88, 4. Mika Takkunen 20,95,
M 35 1. Mika Takkunen 20,14, M 40 1. Jukka-Pekka Kolari 22,63, M 45 1. Jukka Vesterinen 36,35, M 55
1. Seppo Julkunen 30,80

2.6.2019

PERINNEURHEILUKISAT MULTIAN KENTÄLLÄ 1.6.2019

TULOKSET:
Yhden käden paino: M60 1. Harri Santala MultJy 14.49
M65 1. Reijo Vuorinen MultJy 16.91
M70 1. Kalevi Karmitsa SaaPu 21.86
Linkopallo (1kg)
M60 1. Harri Santala MultJy 32.70
M65 1. Reijo Vuorinen MultJy 45.10
M70: 1. Kalevi Karmitsa SaaPu 47,95

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Powered by CMSimple | Kirjaudu sisään