Yhteistyössä

 


 

 

Lokakuu 2019

 

20.10.2019

Leppävirran Urheilijoiden järjestämät erikoiskisat 20.10.2019.

Tulokset:

Heitto 10- ottelu. Lajit Kuulan päänyliheitto, vauhditon kuula, jakkara. rengas, kiekko, painonheitto yhdellä kädellä. hirrensyöksy.varsimoukari, linkopallon ja liitosaappaanheitto.

Myl 1) Jukka Vesterinen LepU 95 pist.(12,22, 9,81,27,20,24,32, 32,32,17,00,7,30, 18,89, 56,22,61,90) 2) Jarkko Karstila LahtiSport 93, pist ( 13,90, 10,87, 25,44,23,12, 34,92, 6,16,20,67,48,63, 48,38) 3) Seppo Julkunen LepU 80 pist ( 6,74, 9,55, 20,45, 16,86, 13,82, 11,95, 6,67, 13,54,42,02, 48,48) 4) Ari Himanen Mikkeli 73 pist. ( 7,55, 9,14, 17,00, 12,42, 17,30, 8,90, 6,11, 12,80,37,70, 46,74)

Naiset 1) Asta Kanlaala LepU 100 pist. ( 9,01, 6,64, 13,26, 14,08, 16,43, 12,09,6,25, 9,58,3 6,63, 32,65) 2) Pinja Luostarinen Varkaus 90 pist ( 4,95, 5,43, 7,03, 5,61, 13,56,3,33, 4,28 pieni hirsi 10 kg 3,75,14,28,19,74)

M65: 1) Jorma Rajakannas LepU 100 pist ( 9,29, 6,85, 13,31, 13,22, 28,01, 13,60, 6,30, 10,35, 33,30, 37,40)

M70: 1) Reijo Huuskonen LepU 100 pist ( 6,54, 5,55, 7,01, 6,53, 14,22, 6,01, 5,60 10 kg hirsi, 3,50, 17,63, 21,00)

Nv M65: 1) Timo Pulkkinen VarkInv 100 pist ( 8,01, 7,09, 11,13, 9,15, 17,26, 7,30, 6,78, 10 kg rengas, 5,48,20,14, 24,35)

N45: 1) Asta Kankaala LepU 100 pist ( 8,40, 6,57, 13,57, 13,25, 18,77, 11,45, 6,78, 9,46, 36,64, 32,22)

M45: 1) Jukka Vesterinen LepU 96 pist ( 9,46, 12,65, 27,37, 23,31, 10,37, 15,,31, 5,90, 19,90, 58,33, 64,30) 2) Jarkko Karstila LahtiSport 95 pist ( 14,18, 10, 46, 25,53, 20,33, 34,70,15,18, 7,73, 21,03, 48,90, 46,70)

M55: 1) Seppo Julkunen LepU 98 pist ( 11,42, 8,16,20,73, 19,10, 23,77, 14,52, 5,82, 17,25,40,23, 50,43) 2) Ari Himanen Mikkeli 92 pist ( 10,16, 8,44, 16,75, 14,30, 18,59, 7,08, 5,90, 14,10,40,06, 36,20.)

Nurmihiihdon SM

80m Myl 1) Teuvo Juutilainen LepU 19,4.

80m naiset 1) Paula Koivusalo LepU 20,6.

40m P8: 1) Veli- Pekka Koivusalo LepU 11,9.

40m T10: 1) Saana Koivusalo LepU 12,5.

Maili

M60: 1) Martti Semi LepU 7.12,5

M65: 1) Teuvo Juutilainen LepU 6.52,2, 2) Ari Hulkkonen LepU 7.25,3.

Naiset 1) Pinja Luostarinen Varkaus 11.54,6.

Kävely nv M&5: 1) Timo Pulkkinen VarkInv 11.64,6.

15.10.2019

Leppävirran Urheilijoiden lakukisat 15.10.2019.

Tulokset. Kakki kilpailijat lepulaisia.

400m M35: 1) Mika Takkunen 3,18,0.

400m P5: 19 Miska Takkunen 3,18,0.

Kävely maili M75: 1) Raimo Kilpeläinen 12.57,0.

Kiekko naiset 1) Asta Kankaala 19,70.

Renkaanheitto

Myl 1) Seppo Julkunen 18,30, 2) Mika Takkunen 13,00.

M35: 1) Mika Takkunen 12,80.

M55: 1) Seppo Julkunen 19,35.

Naiset 1) Asta Kankaala 12,00.

N45: 1) Asta Kankaala 11,75.

P5: 1) Miska Takkunen 3,52.

Reinonheitto. Aamutossu

Myl 1) Seppo Julkunen 26,03, 2) Mika Takkunen 23,83.

Naiset 1) Asta Kankaala 21,30

P5: 1) Miska Takkunen 6,33.

P3: 1) Markus Takkunen 0,82.

Voikakiekko

Myl 1) Seppo Julkunen 28,07, 2) Mika Takkunen 22,30.

M35: 1) Mika Takkunen 20,42.

M55: 1) Seppo Julkunen 30,45.

Naiset 1) Asta Kankaala 20,30

N45: 1) Asta Kankaala 22,85.

P5: 1) Miska Takkunen 4,22.

Veivinheitto.

Myl 1) Seppo Julkunen 34,34, 2) Mika Takkunen 23,45.

Naiset 1) Asta Kankaala 24,68.

P5: 1) Miska Takkunen 3,10.

14.10.2019

Heittokisat Tervo 12.10.2019

Perinnesaapas:

Myl: 1) Aku Korhonen HeTa 48,95 2) Niko Korhonen HeTa 48,47 P7: 1)Jasu Korhonen HeTa 9,98 M19; 1)Aku Korhonen HeTa 47,99 M40: 1) Niko Korhonen HeTa 47,49

Liitosaapas:

Myl: 1) Aku Korhonen HeTa 78,35 2) Niko Korhonen HeTa 73,55 P7: 1) Jasu Korhonen HeTa 16,94 M19: 1) Aku Korhonen HeTa 62,39 M40: 1) Niko Korhonen HeTa 70,10

Yhteistulos:

Myl: 1) Aku Korhonen HeTa 127,30 2) Niko Korhonen HeTa 122,02 P7: 1) Jasu Korhonen HeTa 26,92 M19: 1) Aku Korthonen HeTa 110,38 M40: 1) Niko Korhonen HeTa 117,59

6.10.2019

Pirjon pakkaskisat 6.10.2019 Heinävesi

Linkopallonheiton SM kilpailut 6.10.2019 Heinävesi

Myl: 1) Hannu Nikumatti Oulu 49,67, 2) Seppo Julkunen LepU 46,58, 3) Reijo Vuorinen MultJy 38,72, 4) Jorma Rajakannas LepU 36,78, 5) Raimo Kilpeläinen LepU 30,12
Nyl: 1) Pirjo Saukkonen LepU 42,85, 2) Asta Kankaala LepU 38,21, 3) Terttu Kilpeläinen LepU 19,02
N45: 1) Asta Kankaala LepU 36,66
N50: 1) Pirjo Saukkonen LepU 42,64
N75: 1) Terttu Kilpeläinen LepU 19,09
M35: 1) Hannu Nikumatti Oulu 51,70
M55: 1) Seppo Julkunen LepU 46,27
M60: 1) Harri Santala MultJy 35,78
M65: 1) Reijo Vuorinen MultJy 41,31, 2) Jorma Rajakannas LepU 37,20
M75: 1) Raimo Kilpeläinen LepU 31,08
M85: 1) Juhani Kinnunen LepU 16,58
Nyl erit.ryhmä: 1) Aune Juvonen LepU 8,06
N55erit.ryhmä: 1) Heidi Taskinen Leväniemi 9,31, 2) Aune Juvonen LepU 7,86
N70 erit ryhmä: 1) Pirjo Kemppi Leväniemi 11,56
Myl eri tryhmä: 1) Miika Koskinen Leväniemi 39,78, 2) Henri Hiltunen Leväniemi 24,28, 3) Veli-Sakari Kainulainen LepU 22,85 ( SE M65 erit ryhmä)
M45 erit.ryhmä: 1) Juhani Leppänen Leväniemi 21,38, 2) Sami Räsänen Leväniemi 11,95
M55erit.ryhmä: 1) Jarmo Hänninen Leväniemi 27,72
M60erit.ryhmä: 1) Arvo Happonen Heinävesi 11,07
M65erit ryhmä: 1) Veli-Sakari Kainulainen LepU 22,82
M70eritryhmä: 1) Juhani Mikkonen Heinävesi 17,85
M75erit.ryhmä: 1) Taisto Tuomainen Leväniemi 13,33
N joukkue: 1) LepU 100,08 ( Kankaala, Kilpeläinen, Saukkonen )
M joukkue: 1) LepU 113,48 ( Julkunen, Kilpeläinen, Rajakannas)

Renkaanheiton pm 6.10.2019 Heinävesi

Myl: 1) Seppo Julkunen LepU 18,06, 2) Hannu Nikumatti Oulu 14,18, 3) Jorma Rajakannas LepU 13,38
Nyl: 1) Asta Kankaala LepU 13,40
N45: 1) Asta Kankaala LepU 13,27
M35: 1) Hannu Nikumatti Oulu 19,89
M55: 1) Seppo Julkunen LepU 20,17
M65: 1) Jorma Rajakannas LepU 13,29
M85: 1) Juhani Kinnunen LepU 5,72
Myl erit.ryhmä: 1) Veli-Sakari Kainulainen LepU 8,34
N55erit.ryhmä: 1) Aune Juvonen LepU 3,80
M65erit.ryhmä: 1) Veli-Sakari Kainulainen LepU 12,02

Kuula:

M55: 1) Jari Nevalainen JoKa 11,03, 2) Pekka Peltoniemi JoKa 9,52, 3) Seppo Julkunen LepU 8,44
M65: 1) Seppo Gavrilov JoKa 10,37, 2) Ahti Honkanen JoKa 10,20
M75: 1) Raimo Kilpeläinen LepU 7,92
M85: 1) Juhani Kinnunen LepU 4,16
N50: 1) Pirjo Saukkonen LepU 8,16
N55erit.ryhmä: 1) Aune Juvonen LepU 2,42
M65erit.ryhmä: 1) Veli-Sakari Kainulainen LepU 5,38

Juoksu 60m: 1) Juhani Kinnunen LepU 16,5
Juoksu 1500m: M65: 1) Ari Hulkkonen LepU 6,57,9
Kävely 1500m N45: 1) Paula Voutilainen Varkaus 10,55,5
Kävely 1500m: M65NV: 1) Timo Pulkkinen VarkInv 10,55,5

 

4.10.2019

SUKUKISA SAARIJÄRVELLÄ 3.10.2019

Linkopallo:
T7 Uma Karmitsa Kangasala 11,40
N30 Laija Karmitsa Turku 24,08
M35 Milo Karmitsa Espoo 31,32
M40 Miika Karmitsa Kangasala 42,55
M70 Kalevi Karmitsa SaPu 50,45

Yhden käden paino, 5,45 kg:
M70 Kalevi Karmitsa 23,88 SE

 

2.10.2019

JoPa:n viikkokisat 2.10.2019

Saappaanheitto

Myl 1)Jani Ojala 52.79 2)Markku Lattunen 47.78 3)Juha Korpi 44.04 M70 Lv2 1)Juhani Lattunen 25.56N65 1) Pirkko koutonen 13.01 2)RaitaMäkelä 16.20 M70 1)Pekka Koutonen 20.30 M65 1)Hekkki Mäkelä

1.10.2019

KorsKa:n Tiistaikisat 1.10.2019 Kerava

Linkopallo
M45: 1) Toni Rahunen KorsKa 52,29
M55: 1) Ari Kela KorsKa 62,35
M65: 1) Juha Itkonen Vantaa 40,15
M70: 1) Heikki Turunen KorsKa 47,42

Perinnesaapas
M45: 1) Toni Rahunen KorsKa 41,68
M55: 1) Ari Kela KorsKa 51,34
M65: 1) Juha Itkonen Vantaa 35,95
M75: 1) Heikki Turunen KorsKa 37,37

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Powered by CMSimple | Kirjaudu sisään