Yhteistyössä

 


 

 

Syyskuu 2019

 

1.10..2019

Erikoisheittojen SM Leppävirta 29.9.2019.

Tulokset.Hirrensyöksy, jakkaranheitto, renkaanheitto ja yhdenkäden painonheitto, yhteistulos.

Myl 1) Jussi Murtasaari KuoRe 64,27 ( 6,40, 23,87, 19,55, 14,45) 2) Seppo Julkunen LepU 59,08 ( 6,88, 21,34, 18,17, 11,95) 3) Jorma Rajakannas LepU 37,25, ( 5,59, 12,95, 10,57,8,14)

Naiset 1) Asta Kankaala LepU 47,10 ( 6,02, 14,38, 14,05,12,65) 2) Marja Maksimainen LahtiSport 27,41 ( -, 9,67, 9,46, 8,28)

NVMyl 1) Timo Pulkkinen VarkInv 32,64, ( 6,13, 10,57, 8,40, 7,54)

P15: 1) Riku Kankaala LepU 41,08 Se ( 6,03, 13,19, 13,25, 8,61) 2) Lauri Miettinen Juankoski 36,32 (4,87, 12,72, 12,27, 6,46)

M40: 1) Jussi Murtasaari KuoRe 65,41 ( 6,50, 24,72,19,01, 15,18)

M55: 1) Seppo Julkunen LepU 62,51 ( 6,70, 20,78,20,11, 15,00)

M65: 1) Jorma Rajakannas LepU 45,32 ( 6,25, 12,78, 13,17, 13,12)

NVM65: 1) Timo Pulkkinen VarkInv 30,15 ( 5,35, 10,94, 7,40, 6,46)

N45: 1) Asta Kankaala LepU 47,30 ( 6,60, 14,38, 13,70, 12,70)

N70: 1) Marja Maksimainen LahtiSport 40,71 ( 5,45, 9,80, 13,20,12,26)

Varsimoukarin SM Leppävirta 29,9.2019.

Myl. 1) Jussi Murtasaari KuoRe 21,30, 2) Seppo Julkunen LepU 13,45, 3) Jorma Rajakannas LepU 7,65

Naiset 1) Asta Kankaala LepU 9,85.

P15: 1) Riku Kankaala LepU 7,70 Se , 2) Lauri Miettinen Juankoski 7,48.

M40: 1) Jussi Murtasaari KuoRe 20,85.

M55: 1) Seppo Julkunen LepU 17,64.

M65: 1) Jorma Rajakannas LepU 12,25

N45: 1) Asta Kankaala LepU 9,36.

N70: 1) Marja Maksimainen LahtiSport 7,00.

Seinäjoen perinneurheilukisat 28.9.2019 Seinäjoki


Jakkara 3,2 kg
sarja sija tulos nimi seura
Myl 1 31,69 Juhana Mäkelä YKV
2 25,59 Jarkko Karstila LS
3 18,62 Hannu Kupari YKV
4 17,90 Mika Kukkinen Ylistaro
5 16,10 Petteri Ala-Kauppila Seinäjoki
6 14,36 Jarmo Rajamäki Ylistaro
7 NM Pekka Sivula EPUV

Nyl 1 9,38 Paula mäkelä YKV
2 8,50 Helinä Pihlaja EPUV

M35 1 30,24 Juhana Mäkelä YKV

M45 1 26,85 Jarkko Karstila LS
2 14,67 Jarmo Rajamäki Ylistaro
3 14,07 Petteri Ala-Kauppila Seinäjoki

Voimakiekko 2,5 kg
Myl 1 38,04 Juhana Mäkelä YKV
2 34,80 Jarkko Karstila LS
3 21,69 Mika Kukkinen Ylistaro
4 20,32 Hannu Kupari YKV
5 17,57 Jarmo Rajamäki Ylistaro
6 17,54 Petteri Myllyniemi Seinäjoki
7 17,25 Petteri Ala-Kauppila Seinäjoki

M35 1 38,03 Juhana Mäkelä YKV
2 20,37 Hannu Kupari YKV

M40 1 19,08 Petteri Myllyniemi Seinäjoki

M45 1 34,85 Jarkko Karstila LS
2 17,01 Jarmo Rajamäki Ylistaro

Voimakiekko 1,9 kg
Nyl 1 13,34 Paula Mäkelä YKV
2 11,73 Helinä Pihlaja EPUV

P13 1 13,59 Matias Myllyniemi Seinäjoki
M65 1 17,41 Pauli Mäkelä YKV
M70 1 15,89 Pekka Sivula EPUV

N65 1 13,49 Paula Mäkelä YKV
N75 1 12,13 Helinä Pihlaja EPUV

Yhden käden paino 11,34 kg
Myl 1 18,33 Juhana Mäkelä YKV
2 17,16 Jarkko Karstila LS
3 12,20 Hannu Kupari YKV
4 9,40 Petteri Myllyniemi Seinäjoki
5 6,69 Jarmo Rajamäki Ylistaro

M35 1 19,10 Juhana Mäkelä YKV
2 NM Hannu Kupari YKV
M40 1 11,20 Petteri Myllyniemi Seinäjoki
M45 1 17,96 Jarkko Karstila LS
3 6,90 Jarmo Rajamäki Ylistaro

Yhden käden paino 4 kg
N65 1 12,89 Paula Mäkelä YKV
N75 1 8,81 Helinä Pihlaja EPUV

Varsimoukari 7 kg
Myl 1 30,17 Juhana Mäkelä YKV
2 26,07 Jarkko Karstila LS
3 20,46 Hannu Kupari YKV
4 18,70 Petteri Myllyniemi Seinäjoki
5 17,60 Pauli Mäkelä YKV
6 16,04 Pekka Sivula EPUV

Nyl 1 10,50 Paula Mäkelä YKV
2 5,10 Helinä Pihlaja EPUV

M35 1 20,37 Hannu Kupari YKV
M40 1 20,84 Petteri Myllyniemi Seinäjoki
M45 1 26,59 Jarkko Karstila LS
M65 1 17,84 Pauli Mäkelä YKV

Riman yli heitto 25,4 kg
Myl 1 3,50 Jarkko Karstila LS
3,30 Juhana Mäkelä YKV
Riman yli heitto 19,05 kg
M35 1 2,90 Hannu Kupari YKV

M45 1 4,50 Jarkko Karstila LS

Rengas 6 kg
Myl 1 21,67 Jarkko Karstila LS
2 19,21 Juhana Mäkelä YKV
3 9,81 Hannu Kupari YKV
4 9,65 Jarmo Rajamäki Ylistaro

M35 1 20,87 Juhana Mäkelä YKV
2 11,60 Hannu Kupari YKV

M45 1 11,34 Jarmo Rajamäki Ylistaro

MULTIAN HEITOT 27.9.2019

Linkopallo:
M60 Harri Santala MultJy 39,75
M65 Reijo Vuorinen MultJy 45,06
M70 Kalevi Karmitsa SaPu 46,64

Voimakiekko 1,9 kg:
M60 Harri Santala MultJy 24,58
M65 Reijo Vuorinen MultJy 27,22
M70 Kalevi Karmitsa SaPu 30,71

Yhden käden paino 5,45 kg:
M70 Kalevi Karmitsa SaPu 23,16

26.9.2019

Leväniemen toimintakeskuksen syysheitot 26.9.2019 Heinävesi

( kaikki Leväniemeläisiä)

Liitosaapas:
N30: 1) Piia Jyrkinen 7,89
N35: 1) Johanna Puhakka 8,67
N55: 1) Sarianna Kaasalainen 9,88, 2) Katri Mikkonen 9,08, 3) Heidi Taskinen 8,40, 4) Anneli Partinen 5,76
N65: 1) Maija Vaaralahti 3,98
N70: 1) Pirjo Kemppi 9,08, 2) Lea Väisänen 7,80
Myl: 1) Miika Koskinen 31,78, 2) Joona Hurskainen 16,52, 3) Henri Hiltunen 12,44
M30: 1) Topi Leinonen 11,41
M35: 1) Arto Laakkonen 10,26
M40: 1) Marko Lyytinen 11,62
M40LV: 1) Kalle Kinnunen 7,36
M45: 1) Sami Räsänen 8,86, 2) Arto Aalto 5,91
M50: 1) Mikko Puustinen 22,88, 2) Pekka Matilainen 15,03, 3) Ilpo Heiskanen 12,31
M55: 1) Jarmo Hänninen 19,20
M60: 1) Jyri Pakarinen 15,81, 2)Hannu Ritavehmas 4,96
Linkopallo:
N30: 1) Piia Jyrkinen 11,00
N35: 1) Johanna Puhakka 8,53
N55: 1) Sarianna Kaasalainen 15,088, 2) Katri Mikkonen 13,43, 3) Heidi Taskinen 9,85, 4) Anneli Partinen 4,88
N70: 1) Pirjo Kemppi 11,33, 2) Lea Väisänen 9,73
Myl: 1) Miika Koskinen 33,880, 2) Henri Hiltunen 19,70, 3)Joona Hurskainen 18,25,
M30: 1) Topi Leinonen 10,39
M35: 1) Arto Laakkonen 9,38
M40: 1) Marko Lyytinen 9,93
M40LV: 1) Kalle Kinnunen 8,85
M45: 1) Sami Räsänen 10,34, 2) Arto Aalto 7,22
M50: 1) Mikko Puustinen 26,78, 2) Pekka Matilainen 15,97, 3) Ilpo Heiskanen 13,65
M55: 1) Jarmo Hänninen 23,90
M60: 1) Jyri Pakarinen 16,92, 2)Hannu Ritavehmas 5,22

 

25.9.2019

JoPa:nViikkokisatulokset 18.9.2019 Raahe 

Saappaanheitto Myl. 1)Jani Ojala 47.93 2)Juha Korpi 46.60
25.9 saappaanheitto Myl 1)Markku Lattunen 47.27 2)Juha Korpi 46.61 M70 lv2 Juhani Lattunen 24.80

23.9.2019

SAARIJÄRVEN HEITOT 22.9.2019

Yhden käden paino:
M60 7,26 kg Harri Santala MultJy 14,87
M70 5,45 kg Kalevi Karmitsa SaPu 23,26 SE
M70 5,45 kg Jouko Laine MultJy 11,64

Voimakiekko 1,9 kg:
M60 Harri Santala Mult Jy 25,05
M65 Reijo Vuorinen MultJy 27,04
M65 Jukka Kinnunen MultJy 17,90
M70 Kalevi Karmitsa SaPu 31,91
M70 Jouko Laine MultJy 20,54

Linkopallo:
M60 Harri Santala MultJy 37,16
M65 Reijo Vuorinen MultJy 44,12
M70 Kalevi Karmitsa SaPu 47,39

22.9.2019

Liitosaappaanheiton SM 22.9.2019 Leppävirta

Myl: 1) Niko Korhonen HeTa13 79,57, 2) Aku Korhonen HeTa13 77,82, 3) Alpo Vuorma PoU 50,40, 4) Tomi Ollikainen LepU 49,52, 5) Osmo Jokela KiiU 49,36, 6) Jorma Rajakannas LepU 36,15, 7) Erkki Peiponen LepU 34,58, 8) Raimo Kilpeläinen LepU 30,03, 9) Reijo Huuskonen LepU 25,17, 10) Toni Nikkanen LUK 17,73
Nyl: 1) Pirjo Saukkonen LepU 50,60, 2) Heidi Korkalainen Savon Saapas 45,81, 3) Asta Savukoski KorsKa 28,92, 4) Kalla Ollikainen LepU 26,08, 5) Anne Korhonen Leppävirta 22,15, 6) Terttu Kilpeläinen LepU 18,62
N40: 1) Anne Korhonen Leppävirta 18,74
N50: 1) Pirjo Saukkonen LepU 52,68
N55: 1) Kirsi Vuorma PoU 26,15
N70: 1) Asta Savukoski KorsKa 29,00
N75: 1) Terttu Kilpeläinen LepU 19,07
Mharraste: 1) Toni Nikkanen LUK 36,75
M19: 1) Aku Korhonen HeTa13 73,36
M35: 1) Tomi Ollikainen LepU 42,79
M40: 1) Niko Korhonen HeTa13 83,76
M50: 1) Osmo Jokela KiiU 50,71
M55: 1) Alpo Vuorma PoU 47,44, 2) Matti Saukkonen LepU 34,59
M65: 1) Jorma Rajakannas LepU 42,33
M70: 1) Pentti Montonen MiVo 46,64, 2) Esko Korkalainen Savon Saapas 34,28, 3) Reijo Huuskonen LepU 22,68, 4) Pekka Lappi Leppävirta 20,32
M75: 1) Raimo Kilpeläinen LepU 32,03
M80: 1) Erkki Peiponen LepU 31,18
P7: 1) Jasu Korhonen HeTa13 15,28
T11: 1) Kalla Ollikainen LepU 31,10
MylNV: 1) Timo Pulkkinen VarkInv 20,96
M65NV: 1 Timo Pulkkinen VarkInv 24,88
Nyl erit ryhmä: 1) Venla Hiltunen Polvijärvi 17,50, 2) Aune Juvonen LepU 8,47
N22 erit ryhmä: 1) Venla Hiltunen Polvijärvi 14,54
N55 erit ryhmä: 1) Aune Juvonen LepU 9,56
Myl erit.ryhmä: 1) Veli-Sakari Kainulainen LepU 20,90
M65 erit ryhmä: 1) Veli-Sakari Kainulainen LepU 20,04
N joukkue: 1) LepU 94,21 ( Kilpeläinen, Ollikainen, Saukkonen)
Myl joukkue: 1) LepU 120,25 ( Rajakannas, Peiponen, Ollikainen )
N50 joukkue: 1) LepU 80,19 ( Juvonen, Kilpeläinen, Saukkonen)
M50 joukkue: 1) LepU1 104,40 ( Kilpeläinen, Rajakannas, Saukkonen), 2) LepU2 73,20 ( Kainulainen, Huuskonen, Peiponen )
Perhejoukkue: 1) Vuorman perhe 82,65 ( Alpo, Kirsi Vuorma, Venla Hiltunen)

 

17.9.2019

Leppävirran Urheilijoiden pk viikkokilpailut ja painonheiton pm Leppävirta 16.9.2019.

Perinneurheilulajien tulokset:


Olympiapaino

Myl 1) Jussi Murtasaari KuoRe 8,75, 2) Tomi Ollikainen LepU 6,39, 3) Seppo Julkunen LepU 5,66., 4) Jorma Rajakannas LepU 4,35.M35: 1) Tomi Ollikainen LepU 6,22.M55: 1) Seppo Julkunen LepU 5,49M65: 1) Jorma Rajakannas LepU 4,12.T11: 1) Kalla Ollikainen LepU 2,26

Varsimoukari

Myl 1) Jussu Murtasaari 27,44,, 2) Seppo Julkunen LepU 19,64. 3) Tomi Ollikainen LepU 19,64
M35: 1) Tomi Ollikainen LepU 20,81.
M40: 1) Jussi Murtasaari KuoRe 27,42
M55) 1)Seppo Julkunen LepU 19,90

Jakkaranheitto

Myl 1) Jussi Murtasaari KuoRe 23,02, 2) Seppo Julkunen LepU 21,10, 3) Tomi Ollikainen LepU 20,08.
M35: 1) Tomi Ollikainen LepU 20,28
M40: 1) Jussi Murtasaari KuoRe 22,08
M55: 1) Seppo Julkunen LepU 20,36

14.9.2019

SPeuL:n vauhdittoman moukarinheiton XVI SM-kilpailut Otava 14.9.2019 järjestäjänä Mikkelin Voimailijat.

Myl-M65 5,4 ja 3 kg:n moukarit, muut 4,3 ja 2,5 kg:n moukarit.
Tulokset:
Myl: 1) Markku Savola SU-41 139,47 m (35,75+45,85+57,87)
2) Esa Dufva MiVo 128,52 m (32,80+42,67+53,05)
3) Ari Kela KorsKa 128,08 m (31,51+42,24+54,33)
4) Pekka Kammonen MiVo 127,34 m (32,54+41,84+52,96)
5) Joona Matilainen MiVo 121,51 m (33,53+41,06+46,92)
Nyl: 1) Teija Aho PuPo 116,20 m (30,71+41,31+44,18)
2) Pirjo Saukkonen LepU 111,36 m (28,04+38,00+45,32)
3) Riikka Kela KorsKa 70,81 m (18,67+23,99+28,15)
Ikäsarjat:
M35 1)Tero Mäkäläinen JKU 113,11 m (29,68+37,92+45,51)
M50 1) Veli Salmi SaJy 109,75 m (27,65+37,10+45.00)
M55 1) Esa Dufva MiVo 128,71 m (33,63+42,41+52,67)
2) Pekka Kammonen MiVo 126,88 m (32,07+41,62+53,19)
3) Ari Kela KorsKa 125,40 m (30,76+41,64+53,00)
4) Jarmo Matilainen MiVo 105,51 m (25,88+34,49+45,14)
M60 1) Markku Savola SU-41 139,06 m (34,92+45,00+59,14)
M65 1) Jorma Rajakannas LepU 91,21 m (23,87+29,69+37,65)
M70 1) Pentti Montonen MiVo 133,81 m (33,85+44,31+55,65)
M75 1) Raimo Kilpeläinen LepU 110,79 m (27,62+38,43+44,74)
2) Juhani Oksman MiVo 72,89 m (18,08+25,22+29,59)
M85 1) Veikko Vilen MiVo 83,85 m (20,59+28,55+34,71)
2) Martti Soulanto SaJy 78,95 m (20,18+26,61+32,16)
N35 1) Mirva Mäkäläinen JKU 66,32 m(16,37+22,62+27,33)
N45 1) Teija Aho PuPo 121,48 m (31,80+42,39+47,29)
N50 1) Pirjo Saukkonen LepU 110,66 m (27,89+37,23+45,54)
P13 1) Olli Mäkäläinen J-kylä 57,54 m (14,88+19,32+23,34)
P15 1) Tommi Aho PuPo 97,62 m (24,08+31,66+41,88)
T15 1) Emmi Mäkäläinen JKU 92,32 m (24,28+30,32+37,72)

LepU:n viikkokisat 9.9.2019 Leppävirta

Perinneurheilulajit

Yhden käden painonheitto
M 50 1. Seppo Julkunen 15.28
Voimakiekko
M yl 1. Tomi Ollikainen 27.80 2. Seppo Julkunen 27.73, M 35 1. Tomi Ollikainen 27.60, M 55 1. Seppo Julkunen 30.58
Olympiapaino
M yl 1. Tomi Ollikainen 5.70, M 35 1. Tomi Ollikainen 5.90, M 55 1. Seppo Julkunen 5.40

SAARIJÄRVEN SYYSHEITOT 8.9.2019

Voimakiekko 1,9 kg:
M60 Harri Santala MultJy 24,52
M65 Reijo Vuorinen MultJy 27,59
M70 Kalevi Karmitsa SaPu 31,40

Yhden käden paino 5,45 kg:
M70 Kalevi Karmitsa Sapu 23,22 SE

8.9.2019

KIVIJÄRVEN SYYSHEITOT

Urheilukentällä 8.9.2019. Osallistujia 23.
Saappaanheitto
Miehet
1. Antti Ruusuvirta KivijKi 49,88
2. Miika Pekkala KivijKi 47,88
3. Aimo Kolehmainen KivijKi 40,23
4. Riku Turpeinen Kannonkoski 19,51
M45
1. Jukka Laasala Kyyjärvi 19,46
2. Jani Laasala Alajärvi 15,78
M50
1. Ilpo Korkeakangas KivijKi 18,88
M60
1. Aimo Kolehmainen KivijKi 35,76
2. Hannu Ahonen KivijKi 20,92
3. Auvo Kolehmainen Kivijki 20,01
4. Eero Malinen Pylkönmäki 18,52
5. Kari Holm Kivijärvi 12,73
M80
1. Pekka Oinonen KivijKi 22,35
2. Kalevi Kauppinen KivijKi 17,19
3. Ilpo Oinonen KivijKi 12,72
4. Kalervo Kinnunen KivijKi 12,44
Naiset
1. Jenni Honkonen PylkYr 26,85
2. Satu Honkonen KivijKi 20,00
N60
1. Liisa Kolehmainen Kivijärvi 13,56
2. Marja-L Kortelainen Tampere 13,06
N75
1. Tuula Pettresson Vantaa 13,48
2. Riitta Ojala Jyväskylä 10,61
T7
1. Olivia Laasala Kyyjärvi 7,11

Yhdenkäden paononheitto
Miehet (11,88 kg)
1. Antti Ruusuvirta KivijKi 16,99
2. Lauri Ruusuvirta KivijKi 11,72
3. Miika Pekkala KivijKi 9,98
M45 (11,88 kg)
1. Jukka Laasala Kyyjärvi 9,13

M50 (7,26 kg)
1. Ilpo Korkeakangas KivijKi 8,65
M60 (7,26 kg)
1. Aimo Kolehmainen KivijKi 11,95
2. Hannu Ahonen Kivijki 10,12
M80 (5,45 kg)
1. Pekka Oinonen KivijKi 11,69

Pielavesi Cup 4 8.9

Saappaanheitto

P7 1.)Jasu Korhonen HeTa-13 11,49
Nyl 1.) Heidi Korkalainen Savon Saapas 37,86
Myl 1.) Niko Korhonen HeTa-13 51,44 2.) Timo Mykkänen HeTa-13 51,14 3.) Aku Korhonen HeTa-13 46,50 4.) Matti Saaranen Savon Saapas 45, 71 5.) Seppo Asikainen Savon Saapas 41,56 6.) Juhani Tikkanen Savon Saapas 30,70 7.) Rauno Holopainen Savon Saapas 28,88
M19 1.) Aku Korhonen HeTa-13 48,96
M40 1.) Niko Korhonen HeTa-13 50,96
M50 1.)Timo Mykkänen HeTa-13 50,76
M65 1.) Seppo Asikainen Savon Saapas 43,72
M70 1.) Juhani Tikkanen Savon Saapas 33,11, 2.) Esko Korkalainen Savon Saapas 27,84

Liitosaapas

P7 1.) Jasu Korhonen HeTa-13 18,89
Myl 1.) Niko Korhonen HeTa-13 80,28, 2.) Timo Mykkänen HeTa-13 79,31, 3.) Tapani Kananen Savon Saapas 69,41 4.) Aku Korhonen HeTa-13 69, 18 5.) Matti Saaranen Savon Saapas 66,22
M19 1.) Aku Korhonen HeTa-13 70,08
M40 1.) Niko Korhonen HeTa-13 83,52
M50 1.)Timo Mykkänen HeTa-13 77,32
M55 1.) Matti Saaranen Savon Saapas 62,10
M65 1.) Tapani Kananen Savon Saapas 63,89
M70 1.) Esko Korkalainen Savon Saapas 40,34

4.9.2019

Heittokarnevaalit 4.9.2019

Pielaveden kehitysvamma tuki ry

Perinnesaapas
Nyl harraste: 1.) Merja Kärkkäinen 12,52, 2.) Aune Malinen 9,33, 3.) Emma Laukkanen 7, 79, 4.) Kaisa Vilander 6,74, 5.) Eila Tossavainen 6,61, 6.) Liisa Kekkonen 6,29
Myl harraste: 1.) Arto Haataja 17,78, 2.) Joonas Ikäläinen 17,00, 3.) Eero Kahelin 14,86, 4.) Kauko Jauhiainen 14,62, 5.) Raimo Luomi 13,79, 6.) Paavo Jääskeläinen 12,86, 7.) Pasi Hänninen 10,57, 8.) Seppo Valta 9,90

Eläkeliiton Raahen yhdistys. Ulkoilupäivä 3.9-19

Saappaanheitto. M65 1)Pekka Koutonen 20.48 2)Erkki Sivonen 19.70 3)Pauli Häli 18.18 4)18.18 5)Hannu Hyväri 17.91 6)Sulo Kelhä 17.69 7)Martti Löf 17.01 8)Jaakko Hämeenkorpi 16.20 9)Erkki Kärnä 15.19 10)Taavi Eskelinen 15.00 11)Matti Hökkä 14.97 12)Kauko Holappa 13.75 13)Paavo Keränen 11.13
N65 1)Raita Mäkelä 15.45 2)Pirkko Koutonen 15.27 3)Eila Niskala 13.98 4)Armi Isokääntä 12.77 5)Kyllikki Heinonen 12.67 6)Hilkka Riihijärvi 12.58 7)Riitta Häli 12.40 8)Hilkka Mattila 11.81 9)Hilkka Korte 11.59 10)Birita Hyväri 10.92 11) Enne-Liisa Hämeenkorpi 10.25 12)Sinikka Hiltunen 10.03 13)Sirkka Karjala 9.97 14)Arja Tervonen 9.70 15)Tuula Keränen 8.91 16)Irja Rauhala 8.84 17)Elli Herranen 8.73 18)Marja-Leena Sivonen 6.64
Linkopallonheitto M65 1)Pekka Koutonen 26.09 2)Sulo Kelhä 23.73 3)Erkki Sivonen 21.60 4)Markku Mattila 5)Heikki Mäkelä 18.07 6)Kauko Holappa 16.73 7)Paavo Keränen 14.75
N65 1)Raita Mäkelä 17.20 2)Eila Niskala 16.66 3)Arja Tervonen 16.07 4)Pirkko Koutonen 15.77 5)Hilkka Riihijärvi 6)Hilkka Mattila 12.61 7)Riitta Häli 9.94

3.9.2019

Tiistaikisat 3.9.2019 Vantaa

Perinnesaapas
N40: 1) Reija Niemikari KorsKa 24,08
M45: 1) Toni Rahunen KorsKa 46,01
M55: 1) Ari Kela KorsKa 50,49
M60: 1) Kari Nuikka KorsKa 20,78
M65: 1) Juha Itkonen Vantaa 35,28
M80: 1) Kalle Lehtonen KorsKa 20,09
Myl: 1) Ari Kela KorsKa 52,10, 2)Toni Rahunen KorsKa 45,51, 2) Juha Itkonen Vantaa 34,22

Liitosaapas
M45: 1) Toni Rahunen KorsKa 70,02
M55: 1) Ari Kela KorsKa 62,00
M65: 1) Juha Itkonen Vantaa 42,00

Varsimoukari
M55: 1) Ari Kela KorsKa 23,26
M60: 1) Kari Nuikka KorsKa 15,81

Paino 9 kg
M60: 1) Kari Nuikka KorsKa 9,85

LepU:n viikkokisat 2.9.2019

Perinneurheilulajit:

Saappaanheitto
T 1 1. Sanni Hänninen 0.65
Yhden käden paino
M yl 1. Jukka Vesterinen 17.45, 2. Tomi Ollikainen 13.62 3. Seppo Julkunen 13.07, M 35 1. Tomi Ollikainen 13.52, M 45 1. Jukka Vesterinen 17.07, M 55 1. Seppo Julkunen 15.00
Voimakiekko
M yl 1. Jukka Vesterinen 32.23, 2. Seppo Julkunen 28.30, 3. Tomi Ollikainen 26.07, M 35 1. Tomi Ollikainen 26.06, M 45 1. Jukka Vesterinen 39.24 SE, M 55 1. Seppo Julkunen 31.52

1.9.2019

Honkamontun Kunkku / Helmi kilpailut 1.9.2019 Ylämylly

Liitosaapas:
Myl: 1) Kalle Mononen Ylämylly 49,87, 2) Osmo Jokela KiiU 48,13, 3) Sami Ryynänen Joensuu 34,34, 4) Jorma Tikkanen HNS 32,80, 5) Raimo Heiskanen Kiihtelysvaara 30,18, 6) Juha Pekka Partanen Ylämylly 28,95, 7) Marko Kemppainen Ylämylly 26,57
Nyl: 1) Pirjo Saukkonen LepU 41,89, 2) Maija Kemppainen Ylämylly 26,98, 3) Rita Tolvanen Lehmo 21,98, 4) Jaana Tarkkonen HNS 18,52 , 5) Elli Inkeri Ryynänen Joensuu 15,17, 6) Enni Hyttinen Ylämylly 12,25
M30: 1) Kalle Mononen Ylämylly 48,92
M35; 1) Sami Ryynänen Joensuu 42,85
M45; 1) Marko Kemppainen Ylämylly 32,50
M50: 1) Osmo Jokela KiiU 51,40, 2) Juha-Pekka Partanen Ylämylly 28,95
M60: 1) Jorma Tikkanen HNS 32,80
M65: 1) Raimo Heiskanen Kiihtelysvaara 30,68
N30: 1) Elli inkeri Ryynänen Joensuu 21,30
N40: 1) Rita Tolvanen Lehmo 23,15
N40: 1) Maija Kemppainen Ylämylly 28,22
N50: 1) Pirjo Saukkonen LepU 42,70, 2) Jaana Tarkkonen HNS 19,28
P1: 1) Tuukka Mononen Ylämylly 0,46, 2) Sulo Tirkkonen Ylämylly 0,40
P3: 1) Milo Tirkkonen Ylämylly 3,10, 2) Eemil Tarkkonen Ylämylly 2,76
T5: 1) Saima Mononen Ylämylly 3,26
P5: 1) Peetu Tirkkonen Ylämylly 5,75, 2) Roni Pennanen Viinijärvi 4,38
T7: 1) Meena Tolvanen Lehmo 6,18, 2) Miila Tolvanen Lehmo 6,08, 3) Linnea Pennanen Viinijärvi 5,73
P7: 1) Lenni Pennanen Viinijärvi 8,40
T9: 1) Sini Kieloaho Ylämylly 10,30
T11: 1) Enni Hyttinen Ylämylly 14,29
P13: 1) Otto Kemppainen Ylämylly 17,72

Linkopallo:

Myl: 1) Kalle Mononen Ylämylly 49,05, 2) Juha Pekka Partanen Ylämylly 32,45, 3) Jorma Tikkanen HNS 30,48, 4) Marko Kemppainen Ylämylly 30,05
Nyl: 1) Pirjo Saukkonen LepU 37,20, 2) Maija Kemppainen Ylämylly 22,37, 3) Jaana Tarkkonen HNS 18,45, 4) Enni Hyttinen Ylämylly 13,77
M30: 1) Kalle Mononen Ylämylly 46,85
M45: 1) Marko Kemppainen Ylämylly 34,14
M50: 1) Juha Pekka Partanen Ylämylly 34,88, 2) Osmo Jokela KiiU 33,60
M60: 1) Jorma Tikkanen HNS 33,03
N40: 1) Maija Kemppainen Ylämylly 23,93
N50: 1) Pirjo Saukkonen LepU 40,30, 2) Jaana Tarkkonen HNS 21,37
P1: 1) Sulo Tirkkonen Ylämylly 0,15, 2) Tuukka Mononen Ylämylly 0,05
P3: 1) Milo Tirkkonen Ylämylly 1,65
T5: 1) Saima Mononen Ylämylly 2,65
P5: 1) Peetu Tirkkonen Ylämylly 2,86, 2) Roni Pennanen Viinijärvi 1,92
T7: 1) Meena Tolvanen Lehmo 4,96, 2) Linnea Pennanen Viinijärvi 4,65, 3) Miila Tolvanen 4,38
P7: 1) Lenni Pennanen Viinijärvi 5,73
T9: 1) Sini Kieloaho Ylämylly 5,72
T11: 1) Enni Hyttinen Ylämylly 14,10
P13: 1) Otto Kemppainen Ylämylly 15,82

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Powered by CMSimple | Kirjaudu sisään