Yhteistyössä

 


 

 

Elokuu 2020

 

31.8.2020

LepU: n viikkokilpailut 31.8.2020

Perinnelajit:
Jakkara:
Myl: 1) Jukka Vesterinen LepU 29,85, 2) Seppo Julkunen LepU 23,45
Nyl: 1) Pirjo Saukkonen LepU 17,60
Voimakiekko:
Myl: 1) Jukka Vesterinen LepU 36,07, 2) Seppo Julkunen LepU 28,65, 3) Aki Nyyssönen VarkKv 26,14, 4) Pentti Riikonen Varkaus 16,00
Nyl: 1) Pirjo Saukkonen LepU 21,10, 2) Raili Nevalainen JuuU 17,20
M40: 1) Aki Nyyssönen VarkKv 25,19
M45: 1) jukka Vesterinen LepU 35,90
M55: 1) Seppo Julkunen LepU 31,15
M60: 1) Hannu Pelkonen Varkaus 21,90
M65: 1) Pentti Riikonen Varkaus 16,30
N50: 1) Pirjo Saukkonen LepU 22,56
N60: 1) Raili Nevalainen JuuU 19,07
Hevosenkengän heitto:
Myl: 1) Jukka Vesterinen LepU 44,85, 2) Seppo Julkunen LepU 33,78, 3) Hannu Pelkonen Varkaus 27,04

30.8.2020

 30.8. renkaanheiton ja voimakiekon SM-kilpailun tulokset, Vantaa

Rengas:
Naiset yleinen
1. Reija Rahunen, KorsKa, 11,03
2. Marja Maksimainen, LahtiSport, 8,83

N45 1. Reija Rahunen, KorsKa, 11,08
N70 1. Marja Maksimainen, LahtiSport, 12,87

Miehet yleinen
1. Raimo Jyrkilä, KymUV, 16,11
2. Heikki Turunen, KorsKa, 15,05
3. Toni Rahunen, KorsKa, 13,80
4. Jari Pajuvirta, KorsKa, 13,79
5. Kari Hurmerinta, KorsKa, 10,50
6. Kari Nuikka, KorsKa, 8,87

M45 1. Toni Rahunen, KorsKa, 14,35
M55 1. Jari Pajuvirta, KorsKa, 15,51
M60 1. Kari Nuikka, KorsKa, 12,05
M65 1. Raimo Jyrkilä, KymUV, 17,69
2. Erkki Saarinen, LahtiSport, 17,28
3. Kari Hurmerinta, KorsKa, 12,60
M70 1. Heikki Turunen, KorsKa, 17,46

M50 erityisryhmä T13 Petri Huttunen, Järvenpää, 9,68

Miehet joukkue yleinen
1. KorsKa (Toni Rahunen, Heikki Turunen, Jari Pajuvirta) 40,64

M50 1. KorsKa (Heikki Turunen, Kari Hurmerinta, Jari Pajuvirta) 43,78

Voimakiekko:
Naiset yleinen
1. Reija Rahunen, KorsKa, 18,93
2. Marja Maksimainen, LahtiSport, 15,15

N45 1. Reija Rahunen, KorsKa, 18,84
N70 1. Marja Maksimainen, LahtiSport, 19,30

Miehet yleinen
1. Jari Pajuvirta, KorsKa, 25,98
2. Heikki Turunen, KorsKa, 25,21
3. Raimo Jyrkilä, KymUV, 24,12
4. Toni Rahunen, KorsKa, 23,75
5. Kari Hurmerinta, KorsKa, 18,82
6. Juha Itkonen, Vantaa, 17,68

M45 1. Toni Rahunen, KorsKa, 20,45
M55 1. Jari Pajuvirta, KorsKa, 28,06
M60 1. Kari Nuikka, KorsKa, 19,47
M65 1. Raimo Jyrkilä, KymUV, 26,79
2. Erkki Saarinen, LahtiSport, 26,73
3. Kari Hurmerinta, KorsKa, 20,67
4. Juha Itkonen, Vantaa, 20,02
M70 1. Heikki Turunen, KorsKa, 28,82

M50 erityisryhmä T13 Petri Huttunen, Järvenpää, 19,31

Pielavesi Cup 4 30.8.2020

Perinnesaapas

Nyl 1.)Heidi Korkalainen savon saapas 37,08
M60 1.) Seppo Asikainen Savon Saapas 40,65 2.) Eero Oravainen Savon saapas 37,74
M70 1.) Esko Korkalainen savon saapas 24,47
Myl 1.) Eero Oravainen Savon saapas 38,17 2.) Esko Korkalainen savon saapas 27,20

Anteron Synttäriheitot 29.8.2020 Juankoski

Voimakiekko:
Naiset Yleinen:
1.Asta Kankaala LepU 22.27
2.Laura Ovaskainen KaaKa 13.70
3.Milla Makkonen Juankoski 12.37
4.Janni Keinänen KaaKa 8.20
5.Marja-Leena Julkunen LepU 7.65
T13
1.Janni Keinänen KaaKa 11.08
T15
1.Laura Ovaskainen KaaKa 14.95
2.Milla Makkonen Juankoski 14.17
N45 1.Asta Kankaala LepU 25.22
N50 Marja-Leena Julkunen LepU 9.10
Miehet Yleinen:
1.Jukka Vesterinen LepU 36.85
2.Seppo Julkunen LepU 28.35
3.Riku Kankaala LepU 24.53
4.Mikko Holm Juankoski 21.32
5.Lauri Miettinen Juankoski 18.46
6.Asseri Jestoi JuKu 15.38
7.Eino Kettu Juankoski 14.62
8.Toimi Julkunen LepU 14.40
9.Tuukka Tirkkonen Muuruvesi 13.96
10.Riku Ovaskainen KaaKa 8.20
11.Tapani Kettu Juankoski 7.24
P11
1.Asseri Jestoi JuKu 18.52
2.Riku Ovaskainen KaaKa 9.15
P15
1.Riku Kankaala LepU 28.65
2.Mikko Holm Juankoski 23.24
3.Lauri Miettinen Juankoski 19.29
4.Tuukka Tirkkonen Muuruvesi 15.27
M17
1.Eino Kettu Juankoski 20.63
M45
1.Jukka Vesterinen LepU 37.15
M55
1.Seppo Julkunen LepU 31.20
M65
1.Tapani Kettu Juankoski 7.00
M75
1.Toimi Julkunen LepU 16.90
Rengas:
Naiset Yleinen
1.Asta Kankaala LepU 13.85
2.Marja-Leena Julkunen LepU 4.40
N45 Asta Kankaala LepU 13.78
N50 Marja-Leena Julkunen LepU 4.12
Miehet Yleinen
1.Jukka Vesterinen LepU 25.05 Kkk
2.Seppo Julkunen LepU 18.20
3.Riku Kankaala LepU 14.17
4.Toimi Julkunen LepU 11.87
5.Tapani Kettu Juankoski 3.15
P11
1.Asseri Jestoi JuKu 7.14
P15
1.Riku Kankaala LepU 15.55
M45
1.Jukka Vesterinen LepU 24.20
M55
1.Seppo Julkunen LepU 20.75
M65
1.Tapani Kettu Juankoski 3.94
M75
1.Toimi Julkunen LepU 12.26
Rengas joukkue
1.LepU 57.42(R.Kankaala,S.Julkunen,Vesterinen)
Jakkara
N45
1.Asta Kankaala LepU 16.11
M45
1.Jukka Vesterinen LepU 29.02
M55
1. Seppo Julkunen LepU 21.95
M65
1.Tapani Kettu Juankoski 4.76

29.8.2020

XVII SM-tulokset: vauhditon moukarinheitto 29.08.2020 Mikkeli, Otavan kenttä

Myl 1) Kalle Savolainen MiVo 143,68 m (38,10-47,38-58,20) 2) Teppo Aho PuPo 130,33 m (34,74-42,19-53,40) 3) Esa Dufva MiVo 124,91 m (31,70-40,56-52,65) 4) Ari Himanen Mikkeli 115,30 m (29,03-39,15-47,12) 5) Jorma Rajakannas LepU 102,22 m (25,11-33,00-44,11)
Nyl 1) Teija Aho PuPo 124,26m (31,00-42,02-51,24) 2) Pirjo Saukkonen LepU 101,57 m (26,15-34,48-40,94)
N45 1) Teija Aho PuPo 121,31m (30,94-42,52-47,85)

N50 1) Pirjo Saukkonen LepU 100,42m (26,44-33,54-40,44)
M19 1) Teppo Aho PuPo 130,33 m (34,74-42,19-53,40)

M60 1) Esa Dufva MiVo 124,91 m (31,70-40,56-52,65) 2) Ari Himanen Mikkeli 115,30 m (29,03-39,15-47,12)
M65 1) Jorma Rajakannas LepU 102,22 m (25,11-33,00-44,11)
M70 1) Paavo Ollikainen MiNy 89,79 m (23,70-30,58-35,51)
M75 1) Pentti Montonen MiVo 129,44 m (33,30-44,04-52,10) 2) Juhani Oksman MiVo 64,71 m (15,43- 20,40-28,88)
M90 1) Veikko Vilen MiVo 60,52 m (13,78-21,52-25,22)

26.8.2020

Honkalampikeskuksen päivätoiminnan heitto iltapäivä 26.8.2020 Ylämylly

Liitosaapas:

Myl: 1) Juha Pasanen 14,08, 2) Mika Menonen 13,42, 3) Markku Kirjavainen 12,34, 4) Riku L 12,14, 5) Jouni J 11,18, 6) Kalle M 11,17, 7) Tommi R 8,03, 8) Tuomas K 7,38, 9) Terho L. 6,63, 10) Riku T 5,55, 11) Janne 4,55, 12) Erik 2,10, 13) Juuso 1,69, Juho 1,37

Naiset: 1) Irma Aartokallio 7,43, 2) Silja 7,10, 3) Enni 3,79, 4) Ilona 3,26, 5) Titta 2,40, 6) Iida 0,51

25.8.2020

25.8.2020 Vantaan tiistaikisan tulokset:

Liitosaapas
N45 Reija Rahunen, KorsKa, 28,65
M45 Toni Rahunen, KorsKa, 73,18
M55 Jari Pajuvirta, KorsKa, 40,95
M60 Kari Nuikka, KorsKa, 27,43
M65 Juha Itkonen, Vantaa, 42,91
M70 Jorma Hämäläinen, KorsKa, 47,34

Rengas
M55 Jari Pajuvirta, KorsKa, 16,29
M60 Kari Nuikka, KorsKa, 13,36

Linkopallo
N45 Reija Rahunen, KorsKa, 30,45

24.8.2020

LepU:n viikkokisat 24.8.2020 Leppävirta

Perinneurheilulajit


Linkopallo

P 3 1. William Stirling Helsinki 1.50, P 7 1. Mikael Rytilahti LepU 8.73, P 11 1. Samu Fihlman Sorsakoski 18.47, T 11 1. Klara Ollikainen LepU 21.22, T 13 1. Kalla Ollikainen LepU 34.91

Liitosaapas

P 11 1. Samu Fihlman Sorsakoski 10.00, T 11 1. Klara Ollikainen LepU 16.35, T 13. 1. Kalla Ollikainen LepU 32.32


Olympiapaino:
N50 11,34kg: 1) Pirjo Saukkonen LepU 6,00
Myl: 1) Tomi Ollikainen LepU 6,01
M35: 1) Tomi Ollikainen LepU 5,95

Yhden käden paino:

Myl: 1) Seppo Julkunen LepU 11,97, 2) Tomi Ollikainen LepU 11,95
M35: 1) Tomi Ollikainen LepU 11,81
M55: 1) Seppo Julkunen LepU 14,88
Nyl: 1) Pirjo Saukkonen LepU 10,69

Jakkara:

Myl 1) Jukka Vesterinen LepU 29,17, 2) Tomi Ollikainen LepU 22,43, 3) Seppo Julkunen LepU 22,32
Nyl: 1) Pirjo Saukkonen LepU 17,71
N50: 1) Pirjo Saukkonen LepU 17,17

Rengas:
Myl: 1) Jukka Vesterinen LepU 24,85 KKK, 2) Tomi Ollikainen LepU 18,00, 3) Seppo Julkunen LepU 17,90
M35: 1) Tomi Ollikainen LepU 15,26
M45: 1) Jukka Vesterinen LepU 24,75

Voimakiekko:
Myl: 1) Jukka Vesterinen LepU 34,86, 2) Seppo Julkunen LepU 27,23, 3) Tomi Ollikainen LepU 23,16, 4) Samu Fihlman Sorsakoski 6,37
Nyl: 1) Pirjo Saukkonen LepU 19,50, 2) Kalla Ollikainen LepU 12,60, 3) Klara Ollikainen LepU 7,21
N50: 1) Pirjo Saukkonen LepU 21,17
M35: 1) Tomi Ollikainen LepU 23,39
M45: 1) Jukka Vesterinen LepU 35,66
M55: 1) Seppo Julkunen LepU 29,14
M60: 1) Hannu Pelkonen Varkaus 22,39
T13: 1) Kalla Ollikainen LepU 16,67
T11: 1) Klara Ollikainen LepU 9,19
P11: 1) Samu Fihlman Sorsakoski 7,61

23.8.2020

Saappaanheiton Yhteistuloksen SM kilpailut 23.8.2020 Joroinen
( Normisaapas+Liitosaapas)

Myl: 1) Riku Pulliainen JoU 108,03 ( 43,62+64,41), 2) Pentti Montonen MiVo 89,54 ( 34,99+54,55), 3) Heikki Turunen KorsKa 77,36 ( 37,64+39,72) , 4) Jorma Rajakannas LepU 60,06 ( 26,04+34,02)
Nyl: 1) Pirjo Saukkonen LepU 85,87 ( 31,61+54,26)
N50: 1) Pirjo Saukkonen LepU 77,50 ( 32,00+45,50)
M55: 1) Matti Saukkonen LepU 60,18 ( 27,28+32,90)
M60: 1) Markku Koikkalainen Joroinen 36,18 ( 17,60+18,58)
M65: 1) Jorma Rajakannas LepU 61,13 ( 28,01+33,12), 2) Antero Jaakkola JorJy 51,72 ( 22,22+29,50), 3) Kauko Purhonen JorJy 29,80 ( 15,22+14,58)
M70: 1) Heikki Turunen KorsKa 73,32 ( 34,92+38,40), 2) Reijo Huuskonen LepU 42,50 ( 17,76+24,74)
M75: 1) Pentti Montonen MiVo 88,11 ( 38,62+49,49), 2) Raimo Kilpeläinen LepU 61,36 ( 27,40+33,96)
P11: 1) Aaro Autio Joroinen 16,70 ( 16,70, 0,00)
Myl erityisryhmä: 1) Veli-Sakari Kainulainen LepU 37,61 (17,06+20,55), 2) Juhani Mikkonen LepU 34,02 ( 15,25+18,77)
Nyl erityisryhmä: 1) Aune Juvonen LepU 12,35 ( 5,30+7,05)
N55: 1) Aune Juvonen LepU 14,09 ( 6,29+7,80)
M65NV: 1) Timo Pulkkinen VarkInv 46,68 ( 20,83+25,85)
M65 erityisryhmä: 1) Veli-Sakari Kainulainen LepU 38,65 ( 17,52+21,13)
M70 erityisryhmä: 1) Juhani Mikkonen LepU 32,90 ( 15,15+17,75)

Heitot  Krakanpuiston kentällä Vantaalla 23.8.2020

Perinnesaapas
N45 Reija Rahunen, KorsKa, 24,80
M45 Toni Rahunen, KorsKa, 40,65
N50 Merja Passoja, Porvoo, 14,87
M50 Matti Passoja, Porvoo, 21,50

Rengas 5 kg
N45 Reija Rahunen, KorsKa, 11,62
M45 Toni Rahunen, KorsKa, 16,28
N50 Merja Passoja, Porvoo, 8,23
M50 Matti Passoja, Porvoo, 8,62

 samat lajit "väärällä" kädellä

Perinnesaapas
N45 Reija Rahunen, KorsKa, 13,20
M45 Toni Rahunen, KorsKa, 21,21
N50 Merja Passoja, Porvoo, 11,46
M50 Matti Passoja, Porvoo, 16,27

Rengas 5 kg
N45 Reija Rahunen, KorsKa, 6,25
M45 Toni Rahunen, KorsKa, 9,20
N50 Merja Passoja, Porvoo, 6,86
M50 Matti Passoja, Porvoo, 9,47

22.8.2020

Avoimet TUL:n rullahiihdon, luistelun ja kickbiken mestaruuskilpailut, Suomen Perinneurheiluliiton SM maantiekävely ja juoksu Leppävirran Takkula 22.8.2020.

Tulokset:

Rullahiihto matka 5,8 km

Myl 1) Anssi Kuittinen Soisalon Ampumahiihtäjät 11.28,5, 2) Jaime Huerta LepU 12.13,5

M45: 1) Petri Pulkkinen LepU 11.29,0

M55: 1) Ismo Kotijärvi LepU 13.44,0

M60: 1) Veli- Heikki Mustonen ValkKajo 12.44,0, 2) Antti Soininen SäySä 16.58,8

M70: 1) Jouko Kärki LepU 13.22,3.

5,8 km sauvaluistelu 1) Seppo Julkunen LepU 13.46,0.

5,8 km pyöräily 1) Pentti Riikonen LepU 12.39,3

Kickbiken matka 5,8km

Myl 1) Markku Levänen SaD 11.24,8

N50: 1) Tuija Leinonen Kuopio 19.11,3.

N55: 1) Jaana Puranen Joensuu 17.24,7.

3km M55: 1) Seppo Julkunen LepU 7.53,2.

3km N45: 1) Asta Kankaala LepU 8.53,6.

Maantiekävely matka 6km

M65: 1) Timo Pulkkinen VarkInv 43,59.

N45: 1) Paula Kauppinen- Roivainen IisVi 48.11,5.

3km M80: 1) Matti Kettunen PolVa 31.24,0

3km M75: 1) Kari Räsänen PolVa 21.21,4

3km N55: 1) Anita Hyttinen LepU 21.40,3

Maantiejuoksu 6km

M55: 1) Birgi Putkonen RRR 29.49,5

N45: 1) Paula Voutilainen Varkaus 43,59,0

M65: 1) Ari Hulkkonen LepU 29.49,5

M55: 1) Ismo Kotijärvi LepU 25.27,0

Heittokilpailut 22.8.2020 Tervo

Liitosaapas:

Myl: 1) Timo Mykkänen Heta13 81,30, 2) Niko Korhonen HeTa13 78,53, 3) Aku Korhonen HeTa13 65,41
Nyl: 1) Pirjo Saukkonen LepU 44,39
P7: 1) Jasu Korhonen HeTa13 18,82
N50: 1) Pirjo Saukkonen LepU 46,82
M19: 1) Aku Korhonen HeTa13 71,48
M40: 1) Niko Korhonen HeTa13 76,04
M50: 1) Timo Mykkänen HeTa13 61,29

Perinnesaapas:

Myl: 1) Aku Korhonen HeTa13 54,98, 2) Timo Mykkänen Heta13 50,68,3) Niko Korhonen HeTa13 47,67
Nyl: 1) Pirjo Saukkonen LepU 37,20
P7: 1) Jasu Korhonen HeTa13 11,28
N50: 1) Pirjo Saukkonen LepU 35,73
M19: 1) Aku Korhonen HeTa13 52,84
M40: 1) Niko Korhonen HeTa13 45,65
M50: 1) Timo Mykkänen HeTa13 51,73

Yhteistulos ( Liitosaapas+Normisaapas

Myl: 1) Timo Mykkänen HeTa13 131,98 ( 81,30+50,68), 2) Niko Korhonen HeTa13 126,20 ( 78,53+47,67), 3) Aku Korhonen HeTa13 120,39 ( 65,41+54,98)
Nyl: 1) Pirjo Saukkonen LepU 81,59 ( 44,39+37,20)
P7: 1) Jasu Korhonen HeTa13 30,10 ( 18,85+11,28)
N50: 1) Pirjo Saukkonen LepU 82,55 ( 46,82+35,73 )
M19: 1) Aku Korhonen HeTa13 124,32 ( 71,48+52,84)
M40: 1) Niko Korhonen HeTa13 121,69 ( 76,04+45,65)
M50: 1) Timo Mykkänen HeTa13 113,02 ( 61,29+51,73)

Linkopallo:

Myl: 1) Aku Korhonen HeTa13 60,14, 2) Niko Korhonen HeTa13 52,11, 3) Timo Mykkänen Heta13 46,07
Nyl: 1) Pirjo Saukkonen LepU 37,43
N50: 1) Pirjo Saukkonen LepU 38,70
M19: 1) Aku Korhonen HeTa13 60,28
M40: 1) Niko Korhonen HeTa13 51,88
M50: 1) Timo Mykkänen HeTa13 45,02

Perinneurheilukisat 20.8.2020 Inkeroinen

Jakkaranheitto

Nyl 2,8 kg 1. Minna Mänttäri InkTe 17,15m 2.Sara Mänttäri InkTe 10,90m

Myl 3,2 kg 1. Petri Koskinen RiihKi 28,19m 2. Jarkko Karstila LahtiSp 27,03m 3. Vesa Timperi Inkeroinen 19,90m

M55 2,8 kg Ari Kela JanJa 26,20m 2. Vesa Timperi Inkeroinen 21,66m

Autonrengas

Nyl 5 kg 1, Minna Mänttäri InkTe 10,20m 2. Sara Mänttäri 6,35m

Myl 1. Vesa Timperi Inkeroinen 13,40m

Varsimoukarin yhteistulos

Nyl 7 kg 1. Minna Mänttäri InkTe 25,99m(12,86+13,12)

Myl 10 kg 1. Jarkko Karstila LahtiSp 38,96m (18,56m+20,40m) 2. Perti Satto JanJa 34,31m(15,49+ 18,82) 3.Ari Kela JanJa 32,60m(15,80+16,08) 4.Esa Katajainen HKV 29,72m(13,52+16,20)

M55 7kg 1. Petri Puhakainen InkTe 39,80m(18,50+21,30)

M60 7 kg 1. Esa Paasonen RiU 43,76m (21,56+22,20)

Listalenkinheitto ( 50mm kiintoavain)

Nyl 1.Satu Lehtonen LahtiSp 24,24m 2.Minna Mänttäri InkTe 21,35m 3.Sara Mänttäri InkTe 11,55m

Myl 1. Jarkko Karstila LahtiSp 49,78m 2.Petri Satto JanJa 47,50m 3. Ari Kela JanJa 41,20m

M55 1.Ari Kela JanJa 41,70m

Vauhditon levypainonheitto 5 kg kiekkotyylillä

Myl 1.Ari Kela JanJa 16,26m 2. Jarkko Karstila LahtiSp 16,09m 3. Vesa Timperi Inkeroinen 15,05m

 

19.8.2020

18.8.2020 Vantaan tiistaikisan tulokset:

Perinnesaapas
M45 Toni Rahunen, KorsKa, 44,95
M55 Jari Pajuvirta, KorsKa, 37,10
M65 Juha Itkonen, Vantaa, 32,52
M70 Heikki Turunen, KorsKa, 34,70

Liitosaapas
M45 Toni Rahunen, KorsKa, 73,88
M55 Jari Pajuvirta, KorsKa, 44,53
M65 Juha Itkonen, Vantaa, 47,30
M70 Heikki Turunen, KorsKa, 41,80

Rengas
M55 Jari Pajuvirta, KorsKa, 14,60

Kiekko
M65 Juha Itkonen, Vantaa, 19,05
M70 Heikki Turunen, KorsKa, 32,90

18.8.2020

Leppävirran Urheilijoiden viikkokilpailut 17.8.2020.

Perinnelajien  tulokset

Linkopallo naiset 1) Tanja Salin 16,96

Linkopallo T12: 1) Kalla Ollikainen 33,14

Liitosaapas Naiset 1) Tanja Salin 16,18

Liitosaapas T12: 1) Kalla Ollikainen 28,01.

Voimakiekko

Myl 1) Jukka Vesterinen LepU 35,10, 2) Seppo Julkunen LepU 28,00, 3) Tomi Ollikainen LepU 23,34, 4) Hannu Pelkonen Varkaus 19,73.

M4: 1) Jukka Vesterinen 34,08

M35: 1) Tomi Ollikainen 23,37

M55: 1) Seppo Julkunen 30,05

M60: 1) Hannu Pelkonen 22,21.

Veivinheitto Myl 1) Seppo Julkunen 40,62, 2) Tomi Ollikainen 35,31.

Listanheitto 1) Seppo Julkunen 37,85, 2) Tomi Ollikainen 32,70

Jakkara Myl 1) Jukka Vesterinen 29,90, 2) Seppo Julkunen 22,67.

16.8.2020

Perinneurheilukisat ja lasten Olympialaiset Leppävirran Oravikoski 15.8.2020.

Tulokset:

Kuula

Myl 1) Seppo Julkunen LepU 7,40, 2) Pentti Riikonen Varkaus 7,15, 3) Harri Ahokas Oravikoski 6,78.

M50: 1) Harri Ahokas Oravikoski 7,55.

M55: 1) Seppo Julkunen LepU 8,19.

M65: 1) Pentti Riikonen Varkaus 8,68, 2) Jorma Rajakannas LepU 5,81

NV M65: 1) Timo Pulkkinen VarkInv 6,82.

P9: 1) Lauri Niinimäki LepU 2,36.

Naiset 1) Pirjo Saukkonen LepU 7,83, 2) Asta Kankaala LepU 6,90, 3) Marja- Leena Julkunen LepU 2,81.

N45: 1) Asta Kankaala LepU 6,93.

N50; 1) Pirjo Saukkonen LepU 872, 2) Marja- Leena Julkunen LepU 3,30.

Korkeus.

M70: 1) Pentti Hämäläinen LeVi 1,05

M65: 1) Jorma Rajakannas LepU 0,75.

M60: 1) Hannu Kuosmanen MänVe 1,05

M55: 1) Ismo Kotijärvi LepU 1,25

P9: 1) Lauri Niinimäki LepU 0,65

N75: 1) Terttu Kilpeläinen LepU 0,90.

N50: 1) Pirjo Saukkonen LepU 0,95.

N45: 1) Asta Kankaala LepU 0,90.

Seiväs ( hypättiin puuseipäällä)

Myl 1) Toni Lappi Varkaus 1,80

M50: 1) Harri Ahokas Oravikoski 1,40

M55: 1) Ismo Kotijärvi LepU 1,90, 2) Seppo Julkunen LepU 1,40

M65: 1) Mauri Heiskanen Oravikoski 2,00, 2) Jorma Rajakannas LepU 1,40.

M70: 1) Pentti Hämäläinen LeVi 1,90.

N45: 1) Asta Kankaala LepU 0,90.

N50: 1) Pirjo Saukkonen LepU 1,00.

60m

M65: 1) Pentti Riikonen Varkaus 11,1

M55: 1) Ismo Kotijärvi LepU 9,3.

P10: 1) Ossi Rytilahti Kuopio 11,2

N50: 1) Greta Malkki Joroisten Sporttiklubi 11,5, 2) Pirjo Saukkonen LepU 12,8.

N45: 1) Asta Kankaala LepU 11,8.

40m

P6: 1) Lauri Niinimäki LepU/Helsinki 7,6, 2) Mikael Rytilahti LepU 7,9, 3) Leo Rytilahti Kuopio 8,9.

T6: 1) Helmi Lappi Varkaus 11,8

20m

P2: 1) Oiva Rytilahti Kuopio 11,2.

T4: 1) Jemina Rytilahti LepU 6,8.

T3: 1) Ilona Sutinen Varkaus 11,5.

T2: 1) Hertta Lappi Varkaus 17,9

Hölkkä 3,5 km

M55: 1) Ismo Kotijärvi LepU 14,47.

M60: 1) Hannu Kuosmanen LepU 15,11.

M65: 1) Ari Hulkkonen LepU 17,48.

M70: 1) Pentti Hämäläinen LeVi 19,58

N45: 1) Paula Voutilainen Varkaus 27,56.

Kävely M65: 1) Timo Pulkkinen VarkInv 27,56

Rakettikeihään SM

Myl 1) Tino Lappi Varkaus 48,80.

M50: 1) Petri Nissinen Leppävirta 35,10

M55: 1) Seppo Julkunen LepU 48,27

M65: 1) Jorma Rajakannas LepU 34,80

M75: 1) Raimo Kilpeläinen LepU 30,12.

Naiset 1) Heidi Sutinen Varkaus 23,40, 2) Hanna- Riikka Lappi Varkaus 19,60.

N45: 1) Asta Kankaala LepU 35,07

N50: 1) Pirjo Saukkonen LepU 31,33, 2) Greta Malkki Joroinen 18,82, 3) Eija Nissinen Kotalahti 13,88.

N60: 1) Katrina Rajakannas LepU 6,90.

N75: 1) Terttu Kilpeläinen LepU 22,00

P10: 1) Ossi Rytilahti Kuopio 17,08.

P7: 1) Lauri Niinimaa Helsinki/ LepU 13,07, 2) Mikael Rytilahti LepU 11,37, 3) Leo Rytilahti Kuopio 10,04

T6) 1) Helmi Lappi Varkaus 5,88.

P5: 1) Aatos Jämsen LepU 3,52.

T3: 1) Ilona Sutinen varkaus 4,90

Perhejoukkuekilpailu 1) Lapin perhe 73,28,( Tino, Hanna- Riikka ja Helmi) 2) Rytilahti/ukki ja mummo 63,47, 3) Mukko ja ukki Rajakannas, Aatos ja Lauri 50,57, 4) Malkki/Sutinen 47,12 ( Mummo Greta, Heidi ja Ilona)

Yhdenkäden painonheiton MM

Myl 1) Jukka Vesterinen LepU 15,92, 2) Seppo Julkunen LepU 11,72, 3) Jorma Rajakannas LepU 8,10, 4) Pentti Riikonen Varkaus 6,72,

M45: 1) Jukka Vesterinen LepU 15,84.

M55: 1) Seppo Julkunen LepU 14,90.

M65: 1) Jorma Rajakannas LepU 12,50, 2) Pentti Riikonen Varkaus 9,38.

Nv M65 5kg: 1) Timo Pulkkinen VarkInv 9,28.

M75: 1) Raimo Kilpeläinen LepU 15,19

Naiset 1) Pirjo Saukkonen LepU 12,98, 2) Asta Kankaala LepU 12,03, 3) Marja- Leena Julkunen LepU 4,68.

N45: 1) Asta Kankaala LepU 12,85

N50: 1) Pirjo Saukkonen LepU 16,05, 2) Marja- Leena Julkunen 5,67.

Voimakiekko

Myl 1) Jukka Vesterinen LepU 35,50, 2) Seppo Julkunen LepU 28,30, 3) Tino Lappi 22,00, 4) Raimo Kilpeläinen LepU 20,03, 5) Harri Ahokas Oravikoski 17,10, 6) Mauri Heiskanen Oravikoski 16,26, 7)Pentti Riikonen Varkaus 14,40 8) Ismo Kotijärvi LepU 14,07, 9) Pentti Hämäläinen Paukarlahti 14,00, 10) Timo Pulkkinen VarkInv 15,53, 11) Hannu Kuosmanen MänVe 11,90, 12)Ossi Rytilahti 6,60, 13) Leo Rytilahti Kuopio 4,55, 14) Mikael Rytilahti LepU 4,42, 15) Lauri Niinimaa LlepU 3,80, 16) Aatos Jämsen LepU 0,97.

M50: 1) Harri Ahokas Oravikoski 19,50.

M55: 1) Seppo Julkunen LepU 30,96

M60: 1) Hannu Kuosmanen MänVe 17,70.

M65 1) Mauri Heiskanen Oravikoski 18,20.: 2) Pentti Riikonen Varkaus 16,98

Nv yl 1) Timo Pulkkinen VarkInv 15,54.

NV M65: 1) Timo Pulkkinen VarkInv 16,83.

M70: 1) Pentti Hämäläinen Paukarlahti 17,25.

M75: 1) Raimo Kilpeläinen LepU 23,03.

P10:1) Ossi Rytilahti Kuopio 7,92

P7: 1) Lauri Niinimaa LepU 6,40, 2) Mikael Rytilahti LepU 5,50, 3) Leo Rytilahti Kuopio 4,58.

M5: 1) Aatos Jämsen LepU 2,00.

P3: 1) Oiva Rytilahti Kuopio 0,53,

Naiset 1) Asta Kankaala LepU 21,33, 2) Pirjo Saukkonen LepU 20,39, 3) Greta Malkki Joroinen 12,08, 4) Heidi Sutinen Varkaus 11,42, 5) Eija Nissinen Kotalahti 10,08, 6) Marja- Leena Julkunen LepU 8,56., 7) Helmi Lappi Varkaus 1,85, 8) Jemina Rytilahti LepU 0,92.

N45: 1) Asta Kankaala LepU 25,42.

N50: 1) Pirjo Saukkonen LepU 23,62, 2) Greta Malkki Joroinen 14,50, 3) Marja- Leena Julkunen LepU 9,80.

N55: 1) Eija Nissinen Kotalahti 10,58

T7: 1) Helmi Lappi Varkaus 2,70.

T3: 1) Jemina Rytilahti LepU 1,26

14.8.2020

Avoimet TUL:n Savon piirin pm vauhditon moukari Mikkelin Otava 13.8.2020.

Tulokset. Miehet heittivät 5 kg, 4kg ja 3kg moukareita naiset ja yli 70v 4kg, 3kg 2,5kg.

Myl 1) Pentti Montonen MiVo 111,93 ( 27,83, 36,09, 47,34) 2) Ari Himanen Mikkeli 109,62 ( 29,24, 35,83, 44,55) 3) Ari Puttonen Mikkeli 100,93 ( 26,33,33,92, 40,68) 4) Jorma Rajakannas LepU 91,08 ( 22,02, 30,16, 38,90)

Naiset 1) Leena Tenhu JKU 94,38 ( 24,45, 31,84,38,10)

M90: 1) Veikko Vilen MiVo 46,10 SE ( 10,00 Se, 16,09 Se, 20,05 Se)

M75: 1) Pentti Montonen MiVo 131,66 ( 32,35, 44,61, 54,70)

M65: 1) Jorma Rajakannas LepU 81,88 ( 21,08, 24,69, 36,11)

M60: 1) Ari Himanen Mikkeli 113,21 ( 27,72, 36,60, 48,89)

M55: 1) Ari Puttonen Mikkeli 100,96 ( 23,83, 33,62, 46,22)

N60: 1) Leena Tenhu JKU 100,28 ( 24,50, 33,78, 42,00)

11.8.2020

Vantaan tiistaikisan 11.8.2020 tulokset:

Perinnesaapas
N45 Reija Rahunen, KorsKa, 24,03
N55 Eija Isaksson, KorsKa, 21,49
M45 Toni Rahunen, KorsKa, 40,20
M65 Juha Itkonen, Vantaa, 30,96

Liitosaapas
N45 Reija Rahunen, KorsKa, 30,02
N55 Eija Isaksson, KorsKa, 23,04
M45 Toni Rahunen, KorsKa, 66,71
M65 Juha Itkonen, Vantaa, 44,77
M70 Jorma Hämäläinen, KorsKa, 45,08

Kiekko
M60 Kari Nuikka, KorsKa, 28,55

LepU:n viikkokisat 10.8.2020 Leppävirta

Perinnelajit:

Linkopallon heitto
P 2 1. Lukas Esselström 0.80, T 4 1. Vilma Tirronen 4.90, P 6 1. Mikael Rytilahti 11.75, T 7 1. Veera Tirronen 12.65, P 9 1. Veli-Pekka Koivusalo 19.70, T 11 1. Saana Koivusalo 14.40

Yhden käden paino:
N50: 1) Pirjo Saukkonen LepU 14,80
Nyl: 1) Pirjo Saukkonen LepU 11,11
M55: 1) Seppo Julkunen LepU 14,48
Liitosaapas:
M45: 1) Jukka Vesterinen LepU 82,57 ( KKK)
Jakkara:
Myl: 1) Jukka Vesterinen LepU 30,52 KKK, 2) Seppo Julkunen LepU 22,82
Nyl: 1) Pirjo Saukkonen LepU 15,88
N50: 1) Pirjo Saukkonen LepU 16,05
M75: 1) Raimo Kilpeläinen LepU 16,21
Voimakiekko:
Myl: 1) Jukka Vesterinen LepU 37,00 (M45 KKK) , 2) Seppo Julkunen LepU 29,28
M45: 1) Jukka Vesterinen LepU 35,80
M55: 1) Seppo Julkunen LepU 32,27
Listanheitto:
Myl: 1) Jukka Vesterinen LepU 47,73, 2) Seppo Julkunen LepU 38,09
Veivinheitto:
Myl: 1) Jukka Vesterinen LepU 56,03 KKK, 2) Seppo Julkunen LepU 39,66

9.8.2020  Heitot  Nastolan Rakokiven kenttä

Olympiapainonheitto
25,4kg M30 1. Olli Juvonen JanJa 5,30 m
25,4kg M45 1. Jarkko Karstila LahtiSp 9,54 m
25,4kg M55 1. Tapio Ojala LahtiSp 5,45 m
20kg M65 1. Erkki Saarinen 7,14 m SE (uusi välinepaino)
15,88kg M75 1. Jaakko Rekiranta 6,61 m SE (uusi välinepaino)
11,34kg N55 Mirja Kokko LahtiSp 11,35 m SE (uusi välinepaino)
9,08kg N70 Marja Maksimainen LahtiSp 6,19 m SE (uusi välinepaino)
KILPAILUN ULKOPUOLELLA normaali painonheitto 11,34 kg M50 Petri Satto JanJa 17,52 m

Jakkaran heitto
3,2kg Myl 1. jarkko Karstila LahtiSp 29,38m 2. Ari Kela JanJa 24,32m 3. Tapio Ojala LahtiSp 21,51m 4. Mauri Forsberg LahtiSp 17,49m
3,2kg M30 Olli Juvonen JanJa NM
2,8kg M55 1. Ari Kela JanJa 24,98m 2. Tapio Ojala 21,05m
2,8kg M65 1. Erkki Saarinen LahtiSp 21,69m SE
2,8kg M70 1. Mauri Forsberg LahtiSp 17,25m
2,8kg M75 1. Jaakko Rekiranta LahtiSp 14,57m
2,8kg N70 1. Marja Maksimainen LahtiSp 10,35m

Varsimoukari
10kg Myl 1. Jarkko Karstila LahtiSp 20,72m 2.Olli Juvonen JanJa 17,02m 3.Ari Kela JanJa 16,68m 4.Tapio Ojala 16,63m 5.Juho Toivari JanJa 13,95m
10kg M30 1.Olli Juvonen JanJa 17,45kg 2.Juho Toivari JanJa 14,54m
10kg M45 1.Jarkko Karstila LahtiSp 20,84m
7kg M50 1.Petri Satto JanJa 25,46m SE
7kg M55 1.Tapio Ojala LahtiSp 20,77m 2.Ari Kela JanJa 20,58m
7kg M65 1.Erkki Saarinen LahtiSp 19,89m
7kg M70 1.Mauri Forsberg LahtiSp 16,19m
7kg Nyl 1.Mirja Kokko LahtiSp 18,93m 2.Marja Maksimainen LahtiSp 8,72m
7kg N55 1.Mirja Kokko LahtiSp 19,09m
5kg N70 1.Marja Maksimainen LahtiSp 11,08m SE (uusi välinepaino)

9.8.2020

Pielavesi Cup 3  9.8 pielavesi

Perinnesaapas

Nyl 1.) Heidi Korkalainen savon saapas 38,76
Myl 1.) Timo Mykkänen HeTa-13 49,02 2.) Aku Korhonen HeTa-13 48,99 3.) Niko Korhonen HeTa-13 48,48 4.) Seppo Asikainen Savon Saapas 40,92 5.)Eero Oravainen Savon saapas 36,49
M19 1.) Aku Korhonen HeTa-13 47,81
M40 1.) Niko Korhonen HeTa-13 48,26
M50 1.) Timo Mykkänen HeTa-13 50,12
M60 1.) Eero Oravainen savon saapas 39,13
M70 1.) Esko Korkalainen savon saapas 27,30

Liitosaapas

Nyl 1.) Heidi Korkalainen savon saapas 43,47
Myl 1.) Niko Korhonen HeTa-13 80,71 2.) Timo Mykkänen HeTa-13 77,36 3.) Seppo Asikainen Savon Saapas 66,28 4.) Aku Korhonen HeTa-13 57,83 5.) Eero Oravainen Savon saapas 56,17
M19 1.) Aku Korhonen HeTa-13 77,73
M40 1.) Niko Korhonen HeTa-13 87,77
M50 1.) Timo Mykkänen HeTa-13 76,93
M60 1.) Seppo Asikainen Savon Saapas 60,24 2.) Eero Oravainen Savon saapas 54,19
M70 1.) Esko Korkalainen savon saapas 38,02

8.8.2020

HELLEHEITTELY SAARIJÄRVELLÄ 7.8.2020.

Hirrensyöksy 15 kg
M65 Seppo Ahlström Saarijärvi 6,08
M70 Kalevi Karmitsa SaPu 7,26

Linkopallo
N30 Laija Karmitsa Turku 32,41
M65 Reijo Vuorinen MultJy 43,76

Voimakiekko 1,9 kg
M65 Reijo Vuorinen MultJy 28,74
M65 Seppo Ahlström Saarijärvi 14,07
M70 Kalevi Karmitsa SaPu 29,71

Yhden käden paino 7,26 kg
M65 Seppo Ahlström Saarijärvi 12,04

4.8.2020

4.8.2020 Vantaan tiistaikisan tulokset:

Perinnesaapas
N45 Reija Rahunen, KorsKa, 26,98
M45 Toni Rahunen, KorsKa, 40,55
M65 Juha Itkonen, Vantaa, 31,77
M70 Jorma Hämäläinen, KorsKa, 33,24
M80 Kalle Lehtonen, KorsKa, 15,40

Liitosaapas
N45 Reija Rahunen, KorsKa, 26,72
M45 Toni Rahunen, KorsKa, 69,48
M65 Juha Itkonen, Vantaa, 46,72
M70 Jorma Hämäläinen, KorsKa, 55,30

Leppävirran Urheilijoiden viikkokisat 3,8,2020

Perinneurheiluilajit:

Linkopallo

Naiset 1) Tanja Salin 15,01

P9: 1) Veli- Pekka Koivusalo 17,45

P7: 1) Matias Nyyssönen 16,80

T11: 1) Klara Ollikainen 23,25, 2) Saana Koivusalo 14,70

T9: 1) Eila Kauhanen 13,10, 2) Elli Törnqvist 12,04

T2: 1) Alma Luostarinen 1,75

Liitosaapas

M45: 1) Jukka Vesterinen 77,40. M45v KKK

Naiset 1) Tanja Salin 13,01

Yhdenkäden painonheitto

M75: 1) Raimo Kilpeläinen 15,12

Naiset 1) Pirjo Saukkonen 11,57

N50: 1) Pirjo Saukkonen 14,85

Jakkaranheitto

Myl 1) Jukka Vesterinen 27,17, 2) Seppo Julkunen 20,03

Naiset 1) Pirjo Saukkonen 14,80

M45: 1) Jukka Vesterinen 27,10

M55: 1) Seppo Julkunen 19,90

N50: 1) Pirjo Saukkonen 14,52.

Voimakiekko

Myl 1) Jukka Vesterinen 35,03, 2) Seppo Julkunen 27,86, 3)Hannu Pelkonen 18,96

Naiset 1) Anita Hyttinen 12,43

M45: 1) Jukka Vesterinen 34,40

M55: 1) Seppo Julkunen 30,25.

M60: 1) Hannu Pelkonen 20,17

N55: 1) Anita Hyttinen 13,70

Listanheito 1) Jukka Vesterinen 50,30 Se, 2) Seppo Julkunen 37,70

Veivinheitto Myl 1) Jukka Vesterinen 54,81, 2) Seppo Julkunen 38,11

3.8.2020

Suomen Perinneurheiluliiton mestaruuskilpailut Sorsakoski 2.8.2020.

Tulokset

Hölkkä matka 2,5km

M55: 1) Ismo Kotijärvi LepU 8,42.

M60: 1) Hannu Kuosmanen MänVe 9,03, 2) Martti Semi LepU 10,16.

M65: 1) Ari Hulkkonen LepU 10,57.

M70: 1) Teuvo Juutilainen LepU 9,59, 2) Pentti Hämäläinen LeVi 12,07.

Puujalka kävely 20m

M55: 1) Ismo Kotijärvi 19,9

M65: 1) Ari Hulkkonen LepU 17,8

M70: 1) Pekka Lappi Leppävirta 25,0, 2) Pekka Auvinen JUK 26,2.

Naiset 1) Terttu Kilpeläinen LepU 22,9.

Koirauinti 150m

M55: 1) Ismo Kotijärvi LepU 1.29,4

M60: 1) Hannu Kuosmanen MänVe 1.48,8

M70: 1) Teuvo Juutilainen LepU 2.28,9.

Tikanheitto

Miehet 1) Jarmo Takkunen LUK 41, 2) Harri Raita SiiKa 38, 3) Pentti Hämäläinen LeVi 36, 4) Pekka Auvinen JUK 28, 5) Raimo Kilpeläinen LepU 23, 6) Seppo Kontio JUK 20.

2.8.2020

Heittokilpailut 2.8.2020 Maaninka

Liitosaapas:

Myl: 1) Timo Mykkänen HeTa13 83,93 M50ME, 2) Niko Korhonen HeTa13 72,82, 3) Jukka Vesterinen LepU 71,63, 4) Aku Korhonen HeTa13 65,16, 5) Seppo Julkunen LepU 56,95, Oskari Judin Siilinjärvi 41,07
Nyl: 1) Pirjo Saukkonen LepU 46,44, 2) Asta Kankaala LepU 38,62, 3) Jenna Korhonen HeTa13 33,44
P7: 1) Jasu Korhonen HeTa13 19,41
T17: 1) Jenna Korhonen HeTa13 32,92
N45: 1) Asta Kankaala LepU 36,64
N50: 1) Pirjo Saukkonen LepU 46,32
M19: 1) Aku Korhonen HeTa13 67,91, 2) Oskari Judin Siilinjärvi 42,19
M40: 1) Niko Korhonen HeTa13 75,45
M45: 1) Jukka Vesterinen LepU 65,24
M50: 1) Timo Mykkänen HeTa13 66,76
M55: 1) Seppo Julkunen LepU 67,24

Perinnesaapas:

Myl: 1) Niko Korhonen HeTa13 47,73, 2) Timo Mykkänen HeTa13 46,48, 3) Aku Korhonen HeTa13 44,50
Nyl: 1) Pirjo Saukkonen LepU 32,75, 2) Asta Kankaala LepU 30,60
N45: 1) Asta Kankaala LepU 30,47
N50: 1) Pirjo Saukkonen LepU 32,22
M19: 1) Aku Korhonen HeTa13 47,25
M40: 1) Niko Korhonen HeTa13 45,21
M50: 1) Timo Mykkänen HeTa13 45,08

Hirrensyöksy:

Myl 20kg: 1) Jukka Vesterinen LepU 7,93, 2) Seppo Julkunen LepU 7,30, 3) Timo Mykkänen HeTa13 7,12, 4) Niko Korhonen HeTa13 6,90, 5) Aku Korhonen HeTa13 6,07
Nyl15kg: 1) Kaisu Eskelinen MaaMa 5,93, 2) Meiju Eskelinen MaaMa 5,66, 3) Asta Kankaala LepU 5,59, 4) Pirjo Saukkonen LepU 5,43
N1910kg: 1) Meiju Eskelinen MaaMa 5,00
N4510kg: 1) Asta Kankaala LepU 6,39
N5010kg: 1) Pirjo Saukkonen LepU 5,99
M4020kg: 1) Niko Korhonen HeTa13 6,42
M4520kg: 1) Jukka Vesterinen LepU 6,98
M5020kg: 1) Timo Mykkänen HeTa13 6,76
M5520kg: 1) Seppo Julkunen LepU 6,74

Voimakiekko:

N19: 1) Meiju Eskelinen MaaMa 25,03
Nyl: 1) Kaisu Eskelinen MaaMa 30,10, 2) Meiju Eskelinen MaaMa 22,69
M19: 1) Aku Korhonen HeTa13 27,84
Myl. 1) Aku Korhonen HeTa13 27,25

1.8.2020

Avoimet Suomen Perinneurheiluliiton SM- kilpailut Toivon Kipinä Varkauden Kangaslampi

1.8.2020.

Tulokset.

3000m

M35: 1) Jaime Huerta LepU 10.51,1, 2) Antti Soikala HyvinkMiek 11.33,0

M60: 1) Martti Semi LepU 14.30,2

M65: 1) Tapio Tikkanen VarkKV 11.41,1, 2) Ari Hulkkonen LepU 15.09,6

M70: 1) Teuvo Juutilainen LepU 14,04,9

Naiset 1) Pinja Luostarinen Varkaus 17.41,1.

N55: 1) Birgi Putkonen RRR 13.44,2

N60: 1) Marjatta Räsänen RRR 15.31,0

3000m kävely M65: 1) Timo Pulkkinen VarkInv 23.17,5

3000m Kävely N70; 1) Ritva Nissinen Kangaslampi 32.15,0

300m

M85: 1) Eino Manninen SaaPu 1.16,8

M70: 1) Teuvo Juutilainen LepU 58,4

M65: 1) Esko Mälkönen LieksInto 53,5

M60: 1) Reijo Häyrinen KangKa 51,9

M55: 1) Juha Kauppinen SaJy 53,3

N75: 1) Terttu Kilpeläinen LepU 1.20,3.

60m

M85: 1) Martti Soulanto SaJy 11,9, 2) Eino Manninen SaaPu 12,2.

M65: 1) Markku Savola SU-41 8,5, 2) Esko Mälkönen LieksInto 8,7. 3) Jorma Rajakannas LepU 12,1

M60: 1) Reijo Häyrinen KangKa 9,0, 2) Juhani Ryynänen JuuU 10,7

M55: 1) Ari Ahonen KilpijKuikat 9,3, 2) Juha Kauppinen SaJy 9,3

N55: 1) Aune Juvonen LepU 27,5

40m

P6: 1) Voitto Suutarinen Kuopio 8,6

P5: 1) Eeki Vainikka Hyvinkää 8,7.

T10: 1) Sara Vainikka Hyvinkää 7,7.

T8: 1) Sonja Vainikka Hyvinkää 8,0.

T5: 1) Siiri Huerta LepU 11,4

20m

P2: 1) Toivo Huerta LepU 35,2

P1: 1) Venni Roponen Tampere 38,2

T2: 1) Alma Luostarinen Varkaus 12,5.

Kuula
Myl: 1) Jarmo Matilainen MikKv 9,40, 2) Matti Saukkonen LepU 6,53
Myl erityisryhmä:5kg 1) Veli-Sakari Kainulainen LepU 4,83
M35: 1) Teemu Voutilainen PyU 6,16
M55: 1) Jari Nevalainen JoKa 10,80, 2) Juha Kauppinen SaJy 7,68, 3) Matti Saukkonen LepU 7,29
M60: 1) Jarmo Matilainen MikKv 11,32, 2) Juhani Ryynänen JuuU 7,75
M65: 1) Seppo Gavrilov JoKa 10,40 ( toinen tulos 10,34) , 2) Ahti Honkanen JoKa 10,40 ( toinen tulos 10,32)
M65 erityisryhmä 4kg: 1) Veli-Sakari Kainulainen LepU 5,30
M70: 1) Heikki Turunen KorsKa 9,25
M70 erit.ryhmä 4kg: 1) Juhani Mikkonen LepU 4,70
M75: 1) Toivo Voutilainen PyU 8,41, 2) Raimo Kilpeläinen LepU 8,04
M85: 1) Martti Soulanto SaJy 7,80
P13: 1) Jaakko Puro SuolU 10,98
P15: 1) Paavo Puro SuolU 16,11, 2) Leo-Matti Heinänen SuolU 7,27
Nyl: 1) Pirjo Saukkonen LepU 7,58
N50: 1) Pirjo Saukkonen LepU 8,19
N55 erityisryhmä: 1) Aune Juvonen LepU 2,53
N60: 1) Raili Nevalainen JuuU 7,55
N70: 1) Ritva Nissinen Kangaslampi 3,57
Kiekko:
Myl: 1) Juha Kauppinen SaJy 17,82, 2) Matti Saukkonen LepU 15,76
Myl erityisryhmä: 1) Veli-Sakari Kainulainen LepU 11,58
M55: 1) Jari Nevalainen JoKa 31,34, 2) Juha Kauppinen SaJy 20,98, 3) Matti Saukkonen LepU 18,42
M60: 1) Jorma Turunen KelA 19,72, 2) Juhani Ryynänen JuuU 19,68
M65: 1) Markku Savola SU-41 39,43, 2) Ahti Honkanen JoKa 35,63, 3) Seppo Gavrilov JoKa 29,50, 4) Jorma Rajakannas LepU 25,15
M65 erityisryhmä: 1) Veli-Sakari Kainulainen LepU 11,53
M65 NV: 1) Timo Pulkkinen VarkInv 14,90
M70: 1) Heikki Turunen KorsKa 31,75
M70 erityisryhmä: 1) Juhani Mikkonen LepU 10,52
M75: 1) Raimo Kilpeläinen LepU 29,12
P13: 1) Jaakko Puro SuolU 30,18
P15: 1) Leo-Matti Heinänen SuolU 20,37
N50: 1) Pirjo Saukkonen LepU 25,25
N55 erityisryhmä: 1) Aune Juvonen LepU 5,08
N60: 1) Raili Nevalainen JuuU 19,22
N75: 1) Terttu Kilpeläinen LepU 13,86

Powered by CMSimple | Kirjaudu sisään