Yhteistyössä

 


 

 

Lokakuu 2020

 

20.10.2020

Tiistaikisat 20.10.2020 Vantaa

Liitosaapas
M45 Toni Rahunen, KorsKa, 65,85
M55 Jari Pajuvirta, KorsKa, 44,20
M60 Kari Nuikka, KorsKa, 33,80
M65 Juha Itkonen, Vantaa, 47,36

Perinnesaapas
M45 Toni Rahunen, KorsKa, 43,46

Rengas
M55 Jari Pajuvirta, KorsKa, 12,40

Varsimoukari
M55 Jari Pajuvirta, KorsKa, 15,84
M65 Juha Itkonen, Vantaa, 13,46

Jakkara M Yl 3,2 kg
1) Toni Rahunen, KorsKa, 16,72
2) Kari Nuikka, KorsKa, 12,00
3) Juha Itkonen, Vantaa, 11,65

19.10.2020

18.10.2020 Kouvolan Inkeroisissa superpaino ja olympiapaino.

Nyl Olympiapaino 15,88kg 1) Satu Lehtonen LahtiSp 6,70.
N55 Superpaino 11,34kg 1) Mirja Kokko LahtiSp 11,21
Myl Olympiapaino 25,4kg 1) Jarkko Karstila LahtiSp 8,84

14.10.2020

13.10. Vantaan tiistaikisan tulokset:

Liitosaapas
M 45 Toni Rahunen, KorsKa, 65,95
M65 Juha Itkonen, Vantaa, 52,70 (PB)

Perinnesaapas
M 45 Toni Rahunen, KorsKa, 45,10
M65 Juha Itkonen, Vantaa, 34,21

Linkopallo
M55 Jari Pajuvirta, KorsKa, 49,46

Varsimoukari
M55 Jari Pajuvirta, KorsKa, 15,80
M60 Kari Nuikka, KorsKa, 16,57 (SB)
M70 Esa Rekikoski TSU, 18,14

11.10.2020

Suomen Perinneurheiluliiton mestaruuskilpailut rappujuoksu ja maastojuoksu Joroinen 10.10.2020.

Tulokset.

Rappujuoksu

M35: 1) Jaime Huerta LepU 32,1

M45: 1) Ossi Sippu JoU 32,1

M60: 1) Martti Semi LepU 43,6

M65: 1) Ari Hulkkonen LepU 40,8.

Naiset 1) Senni i Virransola RRR 31,5, 2) Siiri Virransola RRR 33,6

N50: 1) Satu Immonen LepU 38,8, 2) Greta Malkki LepU 41,6, 3) Kirsi Piiparinen LepU 43,0

N55: 1) Vuokko Kolehmainen MiKV 36,9

T13: 1) Hanna Naumanen JoU 32,8, 2) Elina Naumanen JoU 33,1.

Maastojuoksu matka 4,5km

M35: 1) Jaime Huerta LepU 16,47.

M45: 1) Ossi Sippu JoU 17,59.

M60: 1) Martti Semi LepU 22,36.

M65: 1) Ari Hulkkonen LepU 24,17.

Naiset 1) Senni Virransalo RRR 19,10, 2) Siiri Virransalo RRR 20,23.

N50: 1) Satu Immonen LepU 21,09, 2) Greta Malkki LepU 29,05

N55: 1) Vuokko Kolehmainen MiKV 21,10.

2km Mkunto 1) Markku Kiljander KuoRe 10,35.

2km Nkunto 1) Kirsi Piiparinen LepU 12,28.

10.10.2020

Perinneheitot 10.10.2020 Iisalmi

Voimakiekko:

Myl: 1) Juha Kumpulainen IisVi 39,90, 2) Matti Saaranen Savon Saapas 26,83, 3) Juha Korpi JoPa 23,85, 4) Aimo Hyväri IisVi 23,53, 5) Marko Mikkonen IisVi 17,88
Nyl: 1) Pirjo Saukkonen LepU 22,79, 2) Asta Kankaala LepU 21,52
N45: 1) Asta Kankaala LepU 25,22
N50: 1) Pirjo Saukkonen LepU 25,83, 2) Saija Vornanen IisVi 15,72
M40: 1) Juha Korpi JoPa 22,61, 2) Marko Mikkonen IisVi 18,46
M60: 1) Matti Saaranen Savon Saapas 28,91, 2) Aimo Hyväri IisVi 25,69
M65: 1) Seppo Rusanen IisVi 31,03

Jakkara:

Myl: 1) Juha Korpi JoPa 19,53, 2) Aimo Hyväri IisVi 18,49, 3) Seppo Rusanen IisVi 17,87, 4) Marko Mikkonen IisVi 14,19
Nyl: 1) Pirjo Saukkonen LepU 15,90, 2) Asta Kankaala LepU 13,31
N45: 1) Asta Kankaala LepU 13,16
N50: 1) Pirjo Saukkonen LepU 15,67, 2) Saija Vornanen IisVi 7,30
M40: 1) Juha Korpi JoPa 18,71, 2) Marko Mikkonen IisVi 13,31
M60: 1) Aimo Hyväri IisVi 19,61
M65: 1) Seppo Rusanen IisVi 16,28

Renkaanheitto:

Myl: 1) Juha Korpi JoPa 17,00, 2) Marko Mikkonen IisVi 10,03
Nyl: 1) Asta Kankaala LepU 14,27, 2) Pirjo Saukkonen LepU 14,22
N45: 1) Asta Kankaala LepU 13,17
N50: 1) Pirjo Saukkonen LepU 13,78
N50 NV ( pienempi rengas): 1) Saija Vornanen IisVi 11,86
M40: 1) Juha Korpi JoPa 18,09, 2) Marko Mikkonen IisVi 9,79
M60: 1) Aimo Hyväri IisVi 14,40
M65: 1) Seppo Rusanen IisVi 18,88

6.10.2020

Mikkelin Kalevankankaan heittokisat 6.10.2020

Tulokset.

Voimakiekko

M55: 1) Ari Puttonen Mikkeli 30,20.

M65: 1) Jorma Rajakannas LepU 22,25

M75: 1) Pentti Montonen MiVo 28,51

Liitosaapas

Myl 1) Pentti Montonen MiVo 50,82, 2) Ari Puttonen Mikkeli 46,44, 3) Jorma Rajakannas LepU 36,60

M55: 1) Ari Puttonen Mikkeli 51,84,

M65: 1) Jorma Rajakannas LepU 38,50

M75: 1) Pentti Montonen MiVo 52,20.

Linkopallo

M55: 1) Ari Puttonen Mikkeli 52,58.

M65: 1) Jorma Rajakannas LepU 40,50.

M75: 1) Pentti Montonen MiVo 48,60

Kiekko M65: 1) Jorma Rajakannas LepU 27,58

Kiekko M75: 1) Pentti Montonen MiVo 33,68.

4.10.2020

Pirjon pakkaskisat 4.10.2020 Heinävesi

Kuula:
Miehet: 1) Jukka Vesterinen LepU 10,00, 2) Seppo Julkunen LepU 7,09
Naiset: 1) Pirjo Saukkonen LepU 7,63
M55: 1) Jari Nevalainen JoKa 11,25, 2) Seppo Julkunen LepU 8,17, 3) Matti Saukkonen LepU 7,06
M65 erit.ryhmä: 1) Veli-Sakari Kainulainen LepU 4,82
M70 erit.ryhmä: 1) Juhani Mikkonen LepU 4,19
M85: 1) Niilo Korhonen SuoVa 7,69
N45: 1) Asta Kankaala LepU 7,10
N50. 1) Pirjo Saukkonen LepU 8,58
N55erit.ryhmä: 1) Aune Juvonen LepU 2,24
P5: 1) Joel Impivaara Varkaus 1,85
T6: 1) Helmi Lappi Varkaus 2,22
T7 1) Livia Impivaara Varkaus 2,12
T11: 1) Emilia Jauhiainen KiurU 12,14
Juoksu 40m:
T2:1) Hertta Lappi Varkaus 35,5
T3: 1) Ilona Sutinen Varkaus 21,7
P5: 1) Joel Impivaara Varkaus 9,0
T6: 1) Helmi Lappi Varkaus 9,7
T7: 1) Livia Impivaara Varkaus 7,8
N65: 1) Pirjo Kemppainen VarkInv 10,5
Juoksu 60m:
P10: 1) Vänni Luostarinen Heinävesi 13,7
T11: 1) Emilia Jauhiainen KiurU 8,5
P11: 1) Sergei Romanov Heinävesi 9,3, 2) Eeti Markkanen Heinävesi 10,7
N50:1) Greta Malkki LepU 10,6, 2) Pirjo Saukkonen LepU 12,0
Juoksu 100m:
M85: 1) Niilo Korhonen SuoVa 17,5
Kävely 1500m
M65NV: 1) Timo Pulkkinen VarkInv 16,56,7
N45: 1) Paula Voutilianen Varkaus 16,56,7
Kelaus 1000m:
M70PT: 1) Heikki Impivaara LepU 14,20,3
Juoksu 1500m:
P11: 1) Sergei Romanov Heinävesi 6,13,0, 2) Vänni Luostarinen Heinävesi 8,03,0
N50: 1) Greta Malkki LepU 7,49,2
M65: 1) Ari Hulkkonen LepU 6,56,1
3-ottelu:
( Pituus, 60m, kuula)
T11: 1) Emilia Jauhiainen KiurU 1383p ( pituus 4,38, 60m 8,50 (+0,24), kuula 12,14)
Liitosaapas:
Nyl: 1) Heidi Korkalainen Savon Saapas 47,74, 2) Pirjo Saukkonen LepU 46,40, 3) Asta Kankaala LepU 38,10, 4) Kirsi Vuorma Polvijärvi 27,58, 5) Terttu Kilpeläinen LepU 21,57
Myl: 1) Jukka Vesterinen LepU 90,29, 2) Seppo Julkunen LepU 52,10, 3) Osmo Jokela KiiU 47,69, 4) Alpo Vuorma Polvijärvi 44,75, 5) Matti Saukkonen LepU 40,73, 6) Jorma Rajakannas LepU 39,14
M45: 1) Jukka Vesterinen LepU 82,75
M55: 1) Seppo Julkunen LepU 49,09, 2) Osmo Jokela KiiU 48,13, 3) Alpo Vuorma Polvijärvi 44,48, 4) Matti Saukkonen LepU 39,10
M65: 1) Jorma Rajakannas LepU 38,70
M70: 1) Esko Korkalainen Savon Saapas 33,48
M75: 1) Raimo Kilpeläinen LepU 32,78
M harraste: 1) Ilkka Laitinen Heinävesi 28,20
P5: 1) Noel Impivaara Varkaus 9,12
T7: 1) Livia Impivaara Varkaus 8,95, 2) Helmi Lappi Varkaus 3,72
T11: 1) Emilia Jauhiainen KiurU 26,23
P11: 1) Sergei Romanov Heinävesi 24,20, 2) Luka Romanov Heinävesi 17,44, 3) Miro Happonen Heinävesi 16,50, 4) Kosma Miettinen Heinävesi 16,23
N45: 1) Asta Kankaala LepU 37,86
N50: 1) Pirjo Saukkonen LepU 45,88
N55: 1) Kirsi Vuorma Polvijärvi 30,06
N65: 1) Pirjo Kemppainen VarkInv 11,98
N75: 1) Terttu Kilpeläinen LepU 20,56
Myl er.ryhmä: 1) Veli-Sakari Kainulainen LepU 19,66, 2) Juhani Mikkonen LepU 18,45
Nyl er.ryhmä: 1) Venla Hiltunen Polvijärvi 17,87, 2) Aune Juvonen LepU 6,72
N22 er.ryhmä: 1) Venla Hiltunen Polvijärvi 17,36
N55 er.ryhmä: 1) Aune Juvonen LepU 7,86
M65 er.ryhmä: 1) Veli-Sakari Kainulainen LepU 19,69
M70 er.ryhmä: 1) Juhani Mikkonen LepU 18,20
M70PT: 1) Heikki Impivaara LepU 7,15
MylNV: 1) Timo Pulkkinen VarkInv 23,50
M65NV: 1) Timo Pulkkinen VarkInv 26,15
N65LV1: 1) Pirjo Kemppainen VarkInv 10,50
Rengas:
Nyl: 1) Asta Kankaala LepU 15,35, 2) Pirjo Saukkonen LepU 14,83
Myl: 1) Jukka Vesterinen LepU 24,08, 2) Seppo Julkunen LepU 17,25, 3) Jorma Rajakannas LepU 12,55, 4) Matti Saukkonen LepU 12,46
N45: 1) Asta Kankaala LepU 15,05
N50: 1) Pirjo Saukkonen LepU 14,76
M45: 1) Jukka Vesterinen LepU 26,20
M55: 1) Seppo Julkunen LepU 19,62, 2) Matti Saukkonen LepU 13,75
M65: 1) Jorma Rajakannas LepU 12,86
M75: 1) Raimo Kilpeläinen LepU 12,33
P11: 1) Miro Happonen Heinävesi 9,59, 2) Sergei Romanov Heinävesi 7,74, 3) Luka Romanov Heinävesi 6,43, 4) Kosma Miettinen Heinävesi 6,27
Myl erit.ryhmä: 1) Veli-Sakari Kainulainen LepU 10,00, 2) Juhani Mikkonen LepU 6,48
M65 erit.ryhmä: 1) Veli-Sakari Kainulainen LepU 12,09
M70: 1) Juhani Mikkonen LepU 8,58
Nyl erit.ryhmä: 1) Aune Juvonen LepU 1,90
N55 erit.ryhmä: 1) Aune Juvonen LepU 3,00
Linkopallo:
Nyl er.ryhmä: 1) Tiia Kinnunen Heinävesi 11,95, 2) Aune Juvonen LepU 7,97
N60: 1) Eija Koikkalainen LepU 23,00
N75: 1) Terttu Kilpeläinen LepU 20,96

3.10.2020

3.10. 2020 Hyrylän syysheittojen tulokset:

Liitosaapas
N45 Reija Rahunen, KorsKa, 29,10
N70 Asta Savukoski, KorsKa, 22,31

M yleinen
1) Ari Kela, JanJa, 67,90
2) Toni Rahunen, KorsKa, 62,99
3) Jorma Hämäläinen, KorsKa, 48,90
4) Heikki Turunen, KorsKa, 42,09
5) Juha Itkonen, Vantaa, 37,98

M45 Toni Rahunen, KorsKa, 77,59
M55 Ari Kela, JanJa, 56,18
M65 Juha Itkonen, Vantaa, 40,62
M70 1) Heikki Turunen, KorsKa, 51,57
2) Jorma Hämäläinen, KorsKa, 51,35

Perinnesaapas
N45 Reija Rahunen, KorsKa, 22,79
N70 Asta Savukoski, KorsKa, 19,90

Linkopallo
N45 Reija Rahunen, KorsKa, 32,69

Kerran kiellon päälle heittokilpailut 3.10.2020 Leppävirta

Kiekko:
Myl: 1) Juuso Sillanpää JKU 49,10
M40: 1) Juuso Sillanpää JKU 47,95
N50: 1) Pirjo Saukkonen LepU 23,62
M65: 1) Urpo Kuronen Kuore 31,01, 2) Jorma Rajakannas LepU 24,49
M75: 1) Raimo Kilpeläinen LepU 27,58
M80: 1) Kaarle Tuovinen KuoRe 28,60
M85: 1) Niilo Korhonen SuoVa 23,47
Moukari:
P15: 1) Veeti Paavola SiiPo 50,37
N50: 1) Pirjo Saukkonen LepU 30,45
M40: 1) Jussi Murtasaari KuoRe 45,48
M65: 1) Urpo Kuronen KuoRe 29,15
M75: 1) Raimo Kilpeläinen LepU 27,36
Painonheitto:
Nyl: 1) Pirjo Saukkonen LepU 8,10
M40: 1) Jussi Murtasaari KuoRe 14,99
N50: 1) Pirjo Saukkonen LepU 11,05
Olympiapainonheitto:
M40 : 1) Jussi Murtasaari Kuore 10,01
Nyl: 1) Pirjo Saukkonen LepU 6,32
N50 11,34kg: 1) Pirjo Saukkonen LepU 8,18

Powered by CMSimple | Kirjaudu sisään