Yhteistyössä

 


 

 

Toukokuu 2020

 

1.6.2020

Juankosken heitot 31.5.2020

Kuula:

N50 Marja-Leena Julkunen 4.36
M55 Seppo Julkunen 8.61

Hirrensyöksy:
P15
1.Lauri Miettinen Juankoski 6.31
2.Mikko Holm Juankoski 6.30
N50 Marja-Leena Julkunen 3.72
M55 Seppo Julkunen 7.48
M75 Toimi Julkunen 6.18
Myl:Seppo Julkunen 7.58

31.5.2020

Leppävirran Urheilijoiden Koronaheittelyt 31,5.2020

Tulokset.

Keihäs'

Naiset 1) Pinja Luostarinen Varkaus 24,55

Nv Myl 1) Timo Pulkkinen VarkInv 20,47.

Nv M65: 1) Timo Pulkkinen VarkInv 19,98.

M75: 1) Raimo Kilpeläinen LepU 19,35,

M80: 1) Erkki Peiponen LepU 12,91

N50: 1) Pirjo Saukkonen LepU 16,32.

N75: 1) Terttu Kilpeläinen LepU 16,17.

P4: 1) Jesse Paasikivi LepU 2,73

Liitosaapas.

Myl 1) Timo Tolppanen LepU 64,36, 2) Jorma Rajakannas LepU 35,89, Raimo Kilpeläinen LepU 33,24, 4) Erkki Peiponen LepU 31,30

Naiset 1) Pirjo Saukkonen LepU 44,45, 2) Pinja Luostarinen Varkaus 22,35 3) Terttu
Kilpeläinen LepU 18,55

Nv Myl 1) Timo Pulkkinen VarkInv 26,44

M65: 1) Jorma Rajakannas LepU. 32,38

Nv M65: 1) Timo Pulkkinen VarkInv 22,65

M75: 1) Raimo Kilpeläinen LepU 28,08

M80: 1) Erkki Peiponen LepU 30,42

M50: 1) Pirjo Saukkonen LepU 43,72

N75: 1) Terttu Kilpeläinen LepU 19,15.

P5: 1) Jesse Paasikivi LepU 4,44.

 

30.5.2020

Heitot Muuruvesi 29.5.2020

Voimakiekko:
Nyl:1.Asta Kankaala 21.95
2.Marja-Leena Julkunen 8.66
N45 Asta Kankaala 24.70
N50 Marja-Leena Julkunen 10.83
Myl:1.Seppo Julkunen 27.46
2.Toimi Julkunen 16.77
M55 Seppo Julkunen 30.12
M75 Toimi Julkunen 19.00

Yhdenkäden painonheitto:
Nyl:Asta Kankaala 13.83
N45 Asta Kankaala 13.77
N50 Marja-Leena Julkunen 5.57
M55 Seppo Julkunen 14.82
M75 Toimi Julkunen 14.17

Rengas:
Nyl:1.Asta Kankaala 13.68
2.Marja-Leena Julkunen 4.76
N45 Asta Kankaala 13.20
N50 Marja-Leena Julkunen 4.30
Myl:Seppo Julkunen 18.37
M55 Seppo Julkunen 20.33
M75 Toimi Julkunen 11.70

Jakkara:
Nyl:1.Asta Kankaala 14.36
2.Marja-Leena Julkunen 5.07
N45 Asta Kankaala 14.24
N50 Marja-Leena Julkunen 4.97
Myl:1.Seppo Julkunen 20.85
2.Toimi Julkunen 12.25
M55 Seppo Julkunen 20.58
M75 Toimi Julkunen 12.24

28.5.2020

Keskiviikon heitot 27.5.2020 Juankoski

Hirrensyöksy
Nyl:Asta Kankaala 6.27
N45 Asta Kankaala 7.03
Myl:1.Seppo Julkunen 7.49
2.Toimi Julkunen 5.35
M55 Seppo Julkunen 7.46
M75 Toimi Julkunen 6.20

Rengas:
Nyl:Asta Kankaala 14.14
N45 Asta Kankaala 13.64
Myl:Seppo Julkunen 18.78
M55 Seppo Julkunen 20.81
M75 Toimi Julkunen 11.68

Voimakiekko:
Nyl:Asta Kankaala 22.22
N45 Asta Kankaala 25.74
Myl:1.Seppo Julkunen 28.25
2.Toimi Julkunen 18.06
M55 Seppo Julkunen 31.40
M75 Toimi Julkunen 18.61

Yhdenkäden painonheitto:
Nyl:Asta Kankaala 13.87
M75 Toimi Julkunen 14.47

Jakkara:
Nyl:Asta Kankaala 13.47
N45 Asta Kankaala 13.06
Myl:1.Seppo Julkunen 20.35
2.Toimi Julkunen 12.14
M55 Seppo Julkunen 19.54
M75 Toimi Julkunen 11.68

27.5.2020

JoPa viikkokisat 26.5.2020 Raahe

Saappaanheitto 

MYL. Markku Lattunen Jopa 50.20 Janne Parttimaa Jopa 49.60. Jani Ojala Jopa 49.35. Juha Korpi Jopa 48.40 . Juho Korpi Jopa 37.50 Nyl. Annika Ojala 21.72

25.5.2020

Viikkokisailua  25.5.2020 Liperi

Liitosaapas:
N50: 1) Pirjo Saukkonen LepU 42,13, 2) Jaana Tarkkonen HNS 17,78
M55: 1) Osmo Jokela KiiU 52,33
M60: 1) Jorma Tikkanen HNS 31,96
Linkopallo:
N50: 1) Pirjo Saukkonen LepU 41,75, 2) Jaana Tarkkonen HNS 19,80

HEITTÄJÄISET MULTIALLA 23.5.2020.

Yhden käden paino:
M60 7,26 kg Harri Santala MultJy 13.08
M65 7,26 kg Reijo Vuorinen MultJy 16.93
M70 5,45 kg Kalevi Karmitsa SaPu 22,80
M70 5,45 kg Jouko Laine MultJy 12.48

Linkopallo:
M60 Harri Santala MultJy 34.78
M70 Kalevi Karmitsa SaPu 48.02
M70 Jouko Laine MultJy 27.38

Voimakiekko 1,9 kg:
M60 Harri Santala MultJy 22.15
M65 Reijo Vuorinen MultJy 26.81
M70 Kalevi Karmitsa SaPu 30.44
M70 Jouko Laine MyltJy 19.99

22.5.2020

Helatorstain Koronakisat Leppävirta 21.5.2020.

Hölkkä 3km

M55: 1) Ismo Kotijärvi LepU 13.20

M60: 1) Hannu Kuosmanen MänVe 13.45, 2) Martti Semi LepU 15.55

M65: 1) Ari Hulkkonen LepU 17.28,0, 2) Hannu Natunen Leppävirta 28.28,5

M70: 1) Teuvo Juutilainen LepU 15.31.

N65: 1) Sisko Malkki SaSu 20.42.

Kävely 1km M75: 1) Raimo Kilpeläinen LepU 8.25,0

Kävely 1km N55: 1) Anita Hyttinen LepU 6.59,0

Liitosaappaanheitto

Myl 1) Tapani Kananen Savon Saapas 64,18. 2) Antti Takkunen Leppävirta 59,12, 3) Jorma Rajakannas LepU 44,32, 4) Karo Gustafsson Leppävirta 32,68, 5) Raimo Kilpeläinen LepU 32,14, 6) Erkki Peiponen LepU 28,25.

Naiset 1) Pirjo Saukkonen LepU 43,61, 2) Pinja Luostarinen Varkaus 20.53, 3) Terttu Kilpeläinen LepU 20,49

NV Myl 1) Timo Pulkkinen VarkInv 27,23.

M35: 1) Antti Takkunen Leppävirta 75,00

M40: 1) Karo Gustafsson Leppävirta 34.81

M65: 1) Tapani Kananen Savon Saapas 73,00, 2) Jorma Rajakannas LepU 37,53.

M75: 1) Raimo Kilpeläinen LepU 38.16.

M80: 1) Erkki Peiponen LepU 32,35.

NVM65: 1) Timo Pulkkinen VarkInv 27,96

N50: 1) Pirjo Saukkonen LepU 49,74.

N75: 1) Terttu Kilpeläinen LepU 21,13.

Vehmersalmi 18.5

Moukari M75: 1) Raimo Kilpeläinen LepU 28.54.

N75: 1) Terttu Kilpeläinen LepU 21.91.

Keihäs N75: 1) Terttu Kilpeläinen LepU 17.77

Kiekko M75: 1) Raimo Kilpeläinen LepU 28.28.

Yhdenkäden painonheitto M75: 1) Raimo Kilpeläinen LepU 14.25.

Heinävesi 20.5

Liitosaapas

Myl 1) Matti Saukkonen LepU 34.68

M55: 1) Matti Saukkonen LepU 36.83

Erityisryhmä

Myl 1) Veli- Sakari Kainulainen LepU 16.83, 2) Juhani Mikkonen LepU 15.95.

Naiset 1) Aune Juvonen LepU 7,00

M65: 1) Veli - Sakari Kainulainen LepU 16.52

M70: 1) Juhani Mikkonen LepU 14.95.

N55: 1) Aune Juvonen LepU 7.42.

Juankosken helakisat

Kävely 3km
T9 Henna Hakkarainen 53.25
N50 Marja-Leena Julkunen 47.42
N55 Terttu Turpeinen 47.42
N75 Helvi Teppo 47.42
N75 Arja Salminen 47.42
M75 Toimi Julkunen 53.25
Hirrensyöksy:
Nyl:Asta Kankaala 6.06
N45 Asta Kankaala 6.80
Myl:1.Seppo Julkunen 7.40
2.Toimi Julkunen 5.20
M55 Seppo Julkunen 6.93
M75 Toimi Julkunen 6.08
Liitosaapas:
N45 Asta Kankaala 43.79
Voimakiekko:
N45 Asta Kankaala 24.87
N55 Airi Hartikainen 14.30
Nyl:1.Asta Kankaala 22.18
2.Airi Hartikainen 12.35
Jakkara:
N45 Asta Kankaala 14.25
Nyl:Asta Kankaala 14.55
M55 Seppo Julkunen 21.64
Myl:Seppo Julkunen 21.63

20.5.2020

Ottelutuloksia Ylistarosta

16.5.2020 Klo.12 Ylistaro Hanhikosken kenttä.

Lajit:

1. Moukari 7,26kg

2. Voimakiekko 1,9kg

3. Jakkara 3,2kg

4. Kuulantyöntö vauhditon 7,26kg

5. Varsimoukarinheitto oikealta 7kg

6. Varsimoukarinheitto vasemmalta 7kg

7. Yhdenkäden painonheitto 11,34kg

8. Autonrengas 6kg

9. Linkopallo 1kg

10. Liitosaapas 800gr

Jarkko Karstila:

1. 38,39

2. 35,00

3. 25,33

4. 10,24

5. 23,51

6. 24,03

7. 15,38

8. 20,18

9. 48,22

10. 47,30

Yhteensä: 287,58 metriä

Juhana Mäkelä:

1. 49,17

2. 31,26

3. 29,60

4. 10,35

5. 24,86

6. 29,53

7. 18,44

8. 21,40

9. 58,58

10. 59,07

Yhteensä: 332,26 metriä

Jakkara 3,2kg:

Myl 1. Juhana Mäkelä YK-V 30,92

2. Jarkko Karstila LS 27,76

3. Hannu Kupari YK-V 20,18

4. Jarmo Rajamäki Ylistaro 18,48

M35 1. Hannu Kupari YK-V 20,02

M40 1. Juhana Mäkelä YK-V 31,54

M45 1. Jarkko Karstila LS 27,57

2. Jarmo Rajamäki Ylistaro 17,40

Jakkara 2,8 kg:

Nyl 1. Paula Mäkelä YK-V 8,82

N65 1. Paula Mäkelä YK-V 9,20

Voimakiekko 2,5 kg

M45 1. Jarmo Rajamäki Ylistaro 19,23

Varsimoukari 7kg

M35 1. Hannu Kupari YK-V 19,37

Varsimoukari 5,5 kg

N65 1. Paula Mäkelä YK-V 12,64

Linkopallo 1,0kg

Myl 1. Juhana Mäkelä YK-V 61,80

2. Jarkko Karstila LS 50,60

M40 1.Juhana Mäkelä YK-V 65,28

M45 1. Jarkko Karstila LS 55,23

N65 1. Paula Mäkelä YK-V 22,38

17.5.2020

Leppävirran Sorsakoski . Suomen Perinneurheiluliiton polkujuoksun mestaruuskilpailu, korona rajoituksilla 16.5.2020
Tulokset:

Matka 3 km.

M55: 1) Ismo Kotijärvi LepU 13,38

M60: 1) Hannu Kuosmanen MänVe 14,21, 2) Martti Semi LepU 16,21.

M65: 1) Ari Hulkkonen LepU 17,59.

M70: 1) Teuvo Juutilainen LepU 15,46.

NV M65: 1) Timo Pulkkinen VarkInv 26,28

N45: !) Paula Voutilainen Varkaus 26,28

Suolahti

polkujuoksu 3km M55: 1) Harri Kujanpää SuolU 16,51

Juankoski

Kickbike 3km N45: 1) Asta Kankaala LepU 9,31

3km M55: 1) Seppo Julkunen LepU 7.15.

3km polkukävely N50: 1) Marja- Leena Julkunen LepU 39,39.

Polkujuoksu 1km.

P15: 1) Riku Kankaala LepU 4,03

M55: 1) Seppo Julkunen LepU 5.19.

N45: 1) Asta Kankaala LepU 6.50.

Mikkeli.

3km polkukävely 1) Jorma Rajakannas LepU 34.15

3km pyöräily 1) Elias Nyyssönen LepU 9,01

3km pyöräily P7: 1) Matias Nyyssönen LepU 9.00

Yhteistuloskisat, linkopallo ja voimakiekko 17.5.20 Tervo

Perinnesaapas:

P7 1.) Jasu Korhonen HeTa-13 11,60
Nyl 1.) Heidi Korkalainen Savon Saapas 39,23
Myl 1.) Niko Korhonen HeTa-13 51,84, 2.) Aku Korhonen HeTa-13 50,62, 3.) Timo Mykkänen HeTa-13 48,90
M19 1.) Aku Korhonen HeTa-13 53,28
M40 1.) Niko Korhonen HeTa-13 49,44
M50 1.) Timo Mykkänen HeTa-13 51,12
M70 1.) Esko Korkalainen Savon Saapas 27,07

Liitosaapas:

P7 1.)Jasu Korhonen HeTa-13 12,96
Nyl 1.) Heidi Korkalainen Savon Saapas 48,34
Myl 1.) Aku Korhonen HeTa-13 78,45, 2.) Niko Korhonen HeTa-13 66,44
M19 1.) Aku Korhonen HeTa-13 75,94
M40 1.) Niko Korhonen HeTa-13 72,89
M50 1.) Timo Mykkänen HeTa-13 76,90
M70 1.) Esko Korkalainen Savon Saapas 30,60

Yhteistulos:

P7 1.) Jasu Korhonen HeTa-13 24,56
Nyl 1.) Heidi Korkalainen Savon Saapas 87,57
Myl 1.) Aku Korhonen HeTa-13 129,07, 2.) Niko Korhonen HeTa-13 118,28, 3.) Timo Mykkänen HeTa-13 48,90
M19 1.) Aku Korhonen HeTa-13 129,22
M40 1.) Niko Korhonen HeTa-13 122,33
M50 1.) Timo Mykkänen HeTa-13 128,02
M70 1.) Esko Korkalainen Savon Saapas 57,67

Linkopallo:

Nyl 1.) Heidi Korkalainen Savon Saapas 46,92
Myl 1.) Aku Korhonen HeTa-13 54,87, 2.) Niko Korhonen HeTa-13 48,18, 3.) Timo Mykkänen HeTa-13 47,20

Voimakiekko:

Nyl 1.) Heidi Korkalainen Savon Saapas 19,84
Myl 1.) Aku Korhonen HeTa-13 24,62, 2.) Niko Korhonen HeTa-13 22,95

14.5.2020

Leppävirran Urheilijoiden Äitienpäivänheitot Leppävirta ja etäheitot 9.5.2020.

Tulokset.

Moukari

Myl 1) Jorma Rajakannas LepU 18,40

M65: 1) Jorma Rajakannas LepU 18,79.

NV M65: 1) Timo Pulkkinen VarkInv 17.62 Se

M75: 1) Raimo Kilpeläinen LepU 27.41

N50 1) Pirjo Saukkonen LepU 30.72

N75: 1) Terttu Kilpeläinen LepU 21.15.

Kuula:

M60: 1) Juha Häkkinen KuoRe 9.08

NV M65: 1) Timo Pulkkinen VarkInv 7.07

M75: 1) Raimo Kilpeläinen LepU 8.12.

Naiset 1) Pinja Luostarinen Varkaus 5.29.

N50: 1) Pirjo Saukkonen LepU 8.69

Keihäs

M60: 1) Juha Häkkinen KuoRe 31,32.

NV M65: 1) Timo Pulkkinen VarkInv 20.96.

Naiset 1) Pinja Luostarinen Varkaus 22,33.

N50: 1) Pirjo Saukkonen LepU 14.84.

N75: 1) Terttu Kilpeläinen LepU 16.72.

Kiekko.

M65: 1) Jorma Rajakannas LepU 22.60

M75: 1) Raimo Kilpeläinen LepU 28.68.

N50: 1) Pirjo Saukkonen LepU 24.16

Painonheitto

Myl 1) Jorma Rajakannas LepU 4.89.

M65: 1) Jorma Rajakannas LepU 8.67.

N50: 1) Pirjo Saukkonen LepU 10.71.

Olympiapaino.

Myl 1) Jorma Rajakannas LepU 4.25

M65: 1) Jorma Rajakannas LepU 4.05

N50: 1) Pirjo Saukkonen LepU 4.89.

40m P5: 1) Miska Takkunen LepI 10,13.

40m P2: 1) Markus Takkunen LepU 17,41,

Vehmersalmi

Moukari M75: 1) Raimo Kilpeläinen LepU 26,86.

Moukari N75: 1) Terttu Kilpeläinen LepU 21.15.

Kiekko M75: 1) Raimo Kilpeläinen LepU 28.25.

Painonheitto N75: 1) Terttu Kilpeläinen LepU 7,70.

Yhdenkäden painonheitto N75: 1) Terttu Kilpeläinen LepU 8.82.

Jyväskylä

Moukari P15: 1) Lassi Salmi JKU 36.80

Moukari P14: 1) Lenni Lindholm JKU 28.50

Kiekko P15: 1) Lassi Salmi JKU 35.78.

Kiekko P14: 1) Lenni Lindholm JKU 35.07.

Lahti

Kiekko M65: 1) Erkki Saarinen LS 32.05

Hirrensyöksy M65: 1) Erkki Saarinen LS 7.37 SE

Hämeenlinna

Linkopallonheitto naiset 1) Riikka Kela JannJa 34.60

Outokumpu

Kuula M70: 1) Matti Kostamo LepU 9.68.

Kuula N65: 1) Arja Mäntykivi LepU 6.02

Vauhditon 3- loikka M70: 1) Matti Kostamo LepU 6.51.

Kemi

Kiekko M70: 1) Tuomo Pekkala VKV 40.29.

Juankoski

Jakkara:Myl: Seppo Julkunen LepU 20.88
M55 Seppo Julkunen LepU 20.33
Nyl: Marja-Leena Julkunen LepU 4.80
N55 Marja-Leena Julkunen LepU 4.90
Rengas: Myl:Seppo Julkunen LepU18.88
M55 Seppo Julkunen LepU 20.02
Nyl: Marja-Leena Julkunen LepU 3.65
N55 Marja-Leena Julkunen LepU 4.10
M75 Toimi Julkunen LepU 11.20
Voimakiekko:Myl 1.Seppo Julkunen LepU 27.71
2.Toimi Julkunen LepU 16.49
M55 Seppo Julkunen LepU 30.32
M75 Toimi Julkunen LepU 17.60
Nyl:Marja-Leena Julkunen LepU 9.00
N55 Marja-Leena Julkunen LepU 10.17
Hirrensyöksy:Myl:Seppo Julkunen LepU 7.23
M55 Seppo Julkunen LepU 7.10
M75 Toimi Julkunen LepU 6.00

Mikkeli.

Moukari Myl harraste 1) Elias Nyyssönen LepU 37.12

Moukari P7: 1) Matias Nyyssönen LepU 3.20

Linkopallonheitto Myl 1) Elias Nyyssönen LepU 36.00., 2) Jorma Rajakannas LepU 35,88

Linkopallo M65: 1) Jorma Rajakannas LepU 38.90

Linkopallo P7: 1) Matias Nyyssönen LepU 17.19

Kiekko P7: 1) Matias Nyyssönen LepU 10.08.

 

4.5.2020

Suomen Perinneurheiluliiton etä SM kisat 20.4-3.5. 2020. Kisapaikka koko Suomi.

Tulokset:
 
Liitosaapas.
 
Myl 1) Ari Kela JankJana 77,63, 2) Jarkko Karsikas LahtiSport 54,06, 3) Jorma Rajakannas LepU 42,37, 4) Matti Saukkonen LepU 36,90, 5) Raimo Kilpeläinen LepU 30,25.
 
NV Myl 1) Timo Pulkkinen VarkInv 31,06.
 
Eryhmä Myl 1) Juhani Mikkonen LepU 16,70, 2) Veli- Sakari Kainulainen LepU 15,33.
 
Naiset 1) Heidi Korkalainen Savon Saapas 50,50, 2) Pirjo Saukkonen LepU 43,10, 3) Terttu Kilpeläinen LepU 22,19, 4) Pinja Luostarinen Varkaus 17,03
 
Eryhmä naiset 1) Aune Juvonen LepU 7,53,
 
 M45: 1) Toni Rahunen KorsKa 69,81.
 
M55: 1) Ari Kela JankJana 71,76, 2) Jari Pajuvirta KorsKa 41,14, 3) Matti Saukkonen LepU 38,68.
 
M60: 1) Seppo Asikainen Savon Saapas 59,73, 2) Kari Nuikka 32,00.
 
M65: 1) Jorma Rajakannas LepU 41,05.
 
M70: 1) Heikki Turunen KorsKa 53,67, 2) Esko Korkalainen 32,70.
 
M75: 1) Pentti Montonen MiVo 55,74 ME.2) Raimo Kilpeläinen LepU 31,48.
 
N35: 1) Maisa Nissinen Jämsä 24,30
 
N45: 1) Reija Rahunen KorsKa 28, 10.
 
M50: 1) Pirjo Saukkonen LepU 42,18
 
N70: 1) Asta Savukoski KorsKa 25,86
 
N75; 1) Terttu Kilpeläinen LepU 20,58.
 
NV M65: 1) Timo Pulkkinen VarkInv 30,06.
 
Eryhmä M65: 1) Veli- Sakari Kainulainen LepU 14,33
 
Eryhmä M70: 1) Juhani Mikkonen LepU 16,70
 
Eryhmä N55: 1) Aune Juvonen LepU 8,26.
 
P9: 1) Kristian Nissinen JämSä 17,45.
 
P7: 1) Matias Nyyssönen LepU 19,46
 
T7: 1) Sanni Nissinen Jämsä 7,15.
 
Maantiejuoksu.
 
5km Myl 1) Harri Kujanpää SuolU 26,43.
 
5km M60: 1) Hannu Kuosmanen MänVe 21.17, 2) Harri Santala MultJy 26.59,8
 
10 km Myl 1) Harri Kujanpää SuolU 56.22,0
 
Vappujuoksu 3km naiset 1) Paula Voutilainen Varkaus 22.08,0
 
5km naiset 1) Paula Voutilainen Varkaus 38.30.0
 
Kävely
 
5km
 
NV Myl 1) Timo Pulkkinen VarkInv 38,30.
 
M55: 1) Seppo Julkunen LepU 44,15,0
 
N45: 1) Asta Kankaala LepU 44,15,0
 
N50: 1) Marja -Leena  Julkunen LepU 1.09.15
 
N55: 1) Anita Hyttinen LepU 38.12,0, 2) Päivi Sirviö PoU 49.12,0.
 
M65: 1) Jorma Rajakannas LepU 1.13,00
 
N70: 1) Asta Savukoski KorsKa 41.13,0
 
10km N65: 1) Sisko Malkki SaSu 2.09,19
 
1km T9: 1) Henna Hakkarainen Juankoski 15.21,0
 
Vappukävely 3km NV Myl 1) Timo Pulkkinen VarkInv 22.08,0
 
Sauvakävely 2km M75: 1) Toimi Julkunen LepU 34.44.0
 
Kickbike
 
10km
 
M60: 1) Risto Säntti Stil Running Team 28.16,0
 
N40; 1) Petra Sippola Isokyrö 31.31,13.
 
5km.
 
M60: 1) Risto Säntti Stil Running Team 13.43,0
 
M55: 1) Seppo Julkunen LepU 13.25,0
 
N40: 1) Petra Sippola Isokyrö 15.31,33.
 
N45: 1) Asta Kankaala LepU 16.55,0
 
2km P15: 1) Riku Kankaala LepU 6.05,0
 
1km T10: 1) Anni Sippola Isokyrö 3.12,36
 
1km T8: 1) Elsa Sippola Isokyrö 3.40,33
 
1km T5: 1) Iisa Sippola Isokyrö 4.26,03
 
Rullahiihto 5km 1) Jussi Palonen ViitVie 13.20,0
 
Sauvarullaluistelu 10km 1) Seppo Julkunen LepU 24.11,0
 
2km pyöräily
 
M65: 1) Jorma Rajakannas LepU 6,13.
 
P7: 1) Matias Nyyssönen LepU 6,01.
 
Powered by CMSimple | Kirjaudu sisään